Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

15 Mayıs 2018 Boğa YeniAyı Sabit Başlangıçlar

Boğa yeniayıyla birlikte topraktan fayda elde edeceğimiz bir 15 gün geliyor. Dünyevi işlerde ilerleme, bedensel sağlık, maddi ve manevi güvence bulmak yönünde hareket edebiliriz.

Yeryüzüyle ilişkimiz önem kazanıyor, tohumları biriktirmek , taze meyve sıkacağı almak, buğday ve yulaf gibi besinler tüketmek tercih edilebilir; kuruyemişler, hurma, zeytin gibi besinlere daha çok yer verebiliriz.

Güzellik ve estetikle ilgili yenilikler yapabilir, farklı modeller deneyebilir, teknolojik aletleri yenileyebiliriz.

Beklenmedik gelişmelerle rutin dışına çıkarak, yerleşik alışkanlıkları değiştiriyor olacağız. Ay boyunca, kendi toprak reformumuzu yapıyoruz.

İlişkilerimizle ilgili tazeleyici bir yenilenme hissi geliyor. Aile, iş ya da özel ilişkilerde canlılığını yitirmiş durumlar geride kalıyor. Sevdiklerimizle daha keyifli günler geçirebiliriz. Çevre ilişkilerimiz canlanırken, paylaşımlarımız daha derin ve yaratıcı.

Mars’ın gölge etkisindeyiz. Önemli değişimler arifesi demek. Hazır ramazan da geliyor. Takıntılı olduğumuz konularla ilgili bir arınma zamanı.

Mars; eylem, mücadele, tutkular ve harekete geçme, aynı zamanda bugüne dek izlediğimiz strateji ;

Bu konular yeniayla birlikte öne çıkıyor ve 27 Ağustos’a kadar bir değişim gösteriyor. Kova burcunda olduğu için sabit fikirli bir şekilde hareket ettiğimiz bir konuyu bırakıyoruz. Yaz boyunca kavga, agresyon, öfke enerjisi içe dönük çalışıyor. Kızıyorsan, fark et, diyor. Sabit fikirli, takıntılıysan, bırak diyor, demeye devam edecek. 3 Ay boyunca radikal değişimler gerçekleşene kadar bu yolda, kararlı bir asker gibi işliyor.

 

Haftanın akışına bakarsak; 17 Mayıs’ı es geçmeyelim.

17 Mayıs Perşembe 14.48 – 20.48 arası Ay – Venüs kavuşumunun olduğu saatleri güzellik, sevgi alışverişi, sosyal organizasyonlar ile ilgili çalışmalar için değerlendirebiliriz.

18 Mayıs Cuma – 19 Mayıs Cumartesi, duygusal konularda gelişim göstermek, suya yakın olmak, aile, ev ve beslenmeyle ilgili düzenlemeler için uygun bir akış veriyor.

20 Pazar – 21 Mayıs Pazartesi, yeniayda başlattığımız niyetlerle ilgili challenge yaşama, gelişim gösterme, mücadele etme günleri iken,

22 Mayıs Salı – 23 Mayıs Çarşamba ve 24 Mayıs Perşembe rahat, ilerleten ve krizleri aşmayı sağlayan günler olarak dikkat çekiyor. Genel olarak değişim getiren, dinamik, rahatlık ve konfor sağlamak yönünde hareket edeceğimiz, öz değerimizi, ilişkilerimizi ve hayatı nasıl yaşadığımızı merkeze alan bir 15 gün içinde olacağız.

Bu ay yaptığımız başlangıçlar kalıcı, kendi kendini yenileme becerisine sahip, bereketli ve yaşam veren nitelikte.

Bunun için en uygun gün de Perşembe olarak dikkat çekiyor.

Hepimize güzel bir hafta olsun.

Sevgiler;

 

Hande Edremit

Exit mobile version