17 Aralık, 2017

Ayça Özbay
Ayça ÖZBAY

Ayça Özbay 1973 yılında doğdu. Sainte Pulchérie, Saint-Benoit ve Bilkent Üniversitesi’nin ardından öğrenimine diksiyon-spikerlik, etkili konuşma, yaratıcı yazarlık, senaryo yazımı eğitimleriyle devam etti. İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’nde uzun yıllar sutopu oynadı. Haber, tv programı, metin ve kitap editörlüğü; radyo haber spikerliği, Fransızca özel ders öğretmenliği yaptı. Çeşitli mecralarda yazıları yayınlandı. TEGV’de çocukların yaşam farkındalığını yükseltmeye yönelik dersler veriyor.

Çocukluğundan itibaren kaderin ve “zaman”ın algılandığı gibi olmadığını, nereden bildiğini bilmeden çevreye aktarmaya çalışmış; görünenlerin altında bambaşka gerçekler olduğuna, saf niyet ve bilincin gücüne, her şeyin birbiriyle bağlantısına dair iç sesine inanarak yol’da olduğunu, esas olanın sürekli ve genişleyerek devam edecek yol’un kendisi olduğunu fark etmiş, bu alanda eğitimler almaya başlamıştır.

Alanının önde gelen değerli eğitimcilerinden çeşitli ezoterik enerji ve şifa teknikleri, İletişim, Temel Nefes Teknikleri, Eft, Nlp (Richard Bandler Kurumu), Hipnoz (NGH), Tasavvuf-Ledün İlmi, Bilgelik Bilinci (Işık Yazan), Ayşe Nilgün Arıt ile Temel Şaman Eğitimleri almıştır.

Ortağıyla birlikte; birçok emektar eğitimcinin sevgi ve bütünlük bilinciyle, öğretilerinin ışığını aktarmasına vesile oldukları Kalbin Yolu Kişisel Dönüşüm Merkezi’ni 2015 yazında kapattılar.

Ruh-Zihin-Beden-Yaşam-Bütünlük Farkındalığı’na yönelik, eğitim odaklı, kişiye özel çalışmalar yapmaktadır.

İki çocuk annesidir.

Bütünsel sorumluluk bilinciyle, sevgi ve neşenin bolluk ve bereketiyle kutsanmışlığı idrak edilmiş yürekler, bunları açığa çıkaracak seçimler diler…

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Ayça Özbay