17 Aralık, 2017

Deniz Demirsoy
Deniz DEMİRSOY

Küçük yaşlardan beri nereden gelip nereye gidiyoruz? Evrendeki yerimiz nedir? Gibi temel varoluşsal sorularla Metafizik ve Kozmoloji alanında araştırmalara merak salmıştır. Bitmeyen soru ve araştırmalara cevap yolculuğu beni Ankara Üniversitesi D.T.C.F Felsefe bölümünde tahsiline yönlendirmiştir. Yine aynı fakültenin Bilim tarihi bölümünde 2002 de yüksek lisans yaptım.

Eğitimim sonrası değişik sektörlerde satış departmanlarında çalıştım. Bunun yanı sıra çalışma hayatıyla birlikte değişik şifa tekniklerine ilgi duyup eğitimler almaya başladım 2004 te Ankarada Usui Reiki3 eğitimi, 2008 de Re-Shaped DNA 3 eğitimlerini aldım, ayrıca  çok sayıda DNA yı yeniden programlama üzerine ilgili teorik eğitim, seminer ve Meditasyon çalışmalarına katıldım. En son olarak aldığım Access Bar eğitimiyle bu konudaki çalışmalarıma bir renk daha kattım.

Algı kapılarının aralandığı bu uyanış çağında içe dönüş yolculuğumda daldığım derinliklerden fark ettiklerimi paylaşmak, yazıya dökmek benim için mutluluk verici.

Aldığım eğitimler, ilgili alanlarımla birlikte harmanladığım yazılar, arada yazdığım şiirlerim bana sürekli farklı boyutlar katmakta ve ilham olmaktadır. Denemelerim ve araştırmalarım çoğunlukla bilim felsefesi, varoluşçu felsefeler, tarih ve din felsefeleri ve son yıllarda giderek daha çok ilgi duyduğum İslam felsefesi ve Tasavvuf alanlarında yoğunlaşmıştır. İlgili konulardaki birikim ve yorumumu paylaşmak ve bundan yeni sorular çıkarmak benim için adeta bitmeyen bir keyifli bir yolculuk haline gelmiştir. Umarım bu yolculuktaki duygu ve düşüncelerimdeki renkler ve yansımalar, sonsuz sevgimle BİR’likte sizlerle buluşup etrafa saçılır ve sonsuzluktaki yerini alır.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Deniz Demirsoy