Gülçin Sezer

Gülçin Sezer

Gülçin Sezer 1984 yılında Tekirdağ’da doğdu. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Turist Rehberliği bölümünden mezun oldu. 11 senedir Turizm sektöründe çalışmakta olup, Kapadokya bölgesinde yaşamaktadır. İşten arta kalan zamanlarda bölgenin keyfini sürmektedir. Doğayla bu kadar iç içe olmak ona kendi doğasını hatırlattığından, burada yaşamaktan oldukça mutludur.

Tüm sıfatları ortadan kalktığında, kim olduğunu sorarsanız eğer, kendisi de bunu öğrenmeye çalışıyor. Tek bildiği, kendisine doğru çıktığı bu yolculukta, her bir adımıyla bilinmez bir sonsuzluğun içinde bilinmeye doğru ilerlediği.

2012 yılında ablasının ve yeğeninin vefatıyla birlikte yaşadığı derin acı, hayat ve ölüm hakkında bildiğini sandığı her seyi alaşağı etti. Bu zamana kadar öğrendiği hiç bir şey yaşadığı bu acizliğe ve çaresizliğe ilaç olamıyordu. Bu çaresizlik karşısında kendisinden geriye kalan tek şey koskaca bir enkaz yığınıydı. Bir süre debelenip durdu, sağa sola çarptı. Sonra enkazın içine doğru sızan bir ışık huzmesi gördü. O ışığı takip etmekten başka çaresi kalmamıştı, çok yorulmuştu çünkü. O enkaz onun kalbiydi, ışık ise kalbine ekilen aşk tohumu. Öyle bir tohum ki karanlığa bile diz çöktüren. İşte bu tohum sayesinde hiçliğinden yeniden doğdu. Hiçliğini idrak ettiği an, acının da amacının aşka hizmet etmek olduğunu gördü ve acısını aşka dönüştürdü.

O gün bugündür bu tohumu sarmaşıklardan, zehirli otlardan korur, suyunu verir ve büyütmeye çalışır. Aşk büyüsün , meyveler versin, sonra o meyveler tekrar tohuma dönüşsün ve kalpten kalbe ekilsin diye.

Yazarımıza ait tüm yazılar;