Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

İletişim gezegenimiz Merkür retro seyri ve şubat ayı burç yorumları

merkür retrosu

Yıldızlar ileri doğru iterler ama zorlamazlar!

Herkese merhaba,

Henüz 1 aylık bir bebek olmasına rağmen bu güzel derginin takipçi sayısının hızla büyümesi (41 kere maşallah!) beni heyecanlandırdığı gibi merak da uyandırdı. Astrolog olan arkadaşlar bu merakımı anlayacaklardır. ‘’Yuvaya Yolculuk’’ bebeğimiz, doğduğu an acaba ne gibi gökyüzü etkilerine sahipti?

Şubat ayı burç yorumlarıma başlamadan biraz ‘’Yuvaya Yolculuk’’ doğum haritasından bahsetmek istiyorum. Evet! Haritayı gördükten sonra hepimizin doğduğu anda gökyüzünde oluşan ilahi düzen hiçbir şeyin tesadüf olmadığını gözler önüne seriyor.

Haritaya ilk baktığımda başka etkenler olmasının yanında ani yükselişi 1. Eve yerleşmiş olan Uranüs açıklıyor. Aynı zamanda  yine yükselene karmik gezegen Ketu’nun yerleşmesi ve haritanın lordu 5. Evdeki Jüpiter’e açı yapması. Bu neyi gösterir. Bir çok anlamı olduğu gibi konumuzla ilgili değerlendirirsek kaderinin, geçmiş yaşam kredisinin çok iyi olduğunu ve yazıların, yazarların da maddi hayattan uzak manevi hayata yönelik  spiritüel araştırmaları, ruhsal öğretmenleri gösterir.

Haritamızın yönetici gezegeni Guru Jüpiter ve en güçlü olduğu Yengeç burcunda konumlanmış. Bu da yetmemiş bu ev bir de, Jüpiter’in gücüne güç katmak için 5. ev olması Raja Yoga’yı oluşturmuş; Ormandaki Kral. Bebeğimizin gücünü nereden aldığı belli oldu.

Yine önemli bir yerleşim var ki, haritada bu da dergimizin başarılı bir kariyer hayatı olacağını ve herkes tarafından  takip edileceğini gösterir. 10. Ev yani kariyer evinde dig bala Güneş ve Ay yan yana ve 4. Eve açı yapıyorlar; herkes seni tanır, başarı getirir, yüksek statüyü gösterir, ün ve şöhret  getirir.

Vedik Astroloji’de özellikle Ay’ın yerleşimi ve nakshatrası (takım yıldızı) çok önemlidir. Haritada Ay yerleşiminin Yay burcu ve takım yıldızının Mula olması; dergimizin karakterinin coşkulu, idealist ve yüce amaçlar taşıdığını gösterir. Ayrıca takım yıldızının son padasında olduğu için sevecen, besleyici, sezgisel  olduğunu,  ruhsallık ve felsefi davranışlar vereceğini gösterir. Sadece geçmişim etkisinde çok kalabilir. Buna dikkat etmek lazım! Geleceğe bakmalıyız.

Bir harita üzerinden saatlerce yorum yapılabilir. Ben  yazımın asıl amacımdan kayıp kaptırdım yazıyorum. Neden mi? Yıllardır harita okumaları yapmama rağmen ‘’Aşkım Vedik Astroloji’’nin büyüklüğü beni heyecanlandırıyor ve büyülüyor. Bu kadarı tesadüf olmasa gerek! Çünkü haritada daha neler neler var. Bu yazdıklarımın hiçbiri kurgulanmış bir senaryo değil Sevgili Okurlar. Bu yüzden dergimizin kuruluş tarihine göre oluşturduğum haritanın görselini sizlerle de paylaşacağım. Aranızda Vedik Astroloji ile ilgilenenler var ise haritayı görünce yorumlarımın doğruluğunu anlayacaklardır. Bu arada son olarak haritanın yaşadığı Dasha (gezegensel periyod) süreci Mart ayı itibariyle güzel gelişmelere gebe olduğunu gösterdiği gibi, özellikle Şubat 2016 itibariyle 20 yıllık yaşayacağı güzel bir Venüs Dashası başlayacak. Müjdeler olsun!

Gelelim Şubat ayı gökyüzü etkilerine. 21 Ocak itibariyle iletişim gezegenimiz Merkür’ün geri hareketi başladı ve 11 Şubat’a kadar devam edecek. Özellikle bilgisayar ve telefonlarınızdaki  önemli dosyalarınızı yedekleyin lütfen. Onun dışında bu süreç yeni işlere başlamak için çok doğru zamanlar değildir. Ama geçmişten gelen yarım kalan işlerinizi bitirmek için uygun  zamanlardır. Aynı zamanlarda Merkür’ün Satürn, Rahu ve hâlihazırda geri giden Jüpiter’den görünüm alması durumları biraz daha zorlaştıracak gibi.

12 Şubat’ta Mars’ın Balık burcuna geçmesi ve tam da, “Sevgililer Günü” 14 Şubat’ta ilişki, aşk gezegenimiz Venüs her ne kadar güçlü olduğu Balık burcuna geçse de, karmik gezegenimiz  Ketu ve Uranüs ile birlikteliği aşk, ilişki adına ani değişiklikleri, saldırganlığı,  ilişki kurmak adına arzulu olunmasına rağmen  yalnızlığa da  demir atılabileceğini gösteriyor.

Gökyüzünden zor etkilere sahip olduğumuz bu ay özellikle hepimizin beslenme alışkanlıklarımızı daha sağlıklı olarak yeniden düzenlemesi gerekiyor. Bu konu ile ilgili bu sayımızda Sevgili Funda Mumcuoğlu’nun astrolojik etkilere göre yazdığı beslenme önerilerini okumanızı tavsiye ediyorum.

Ne diyelim. Hayat bize dersleri çeşitli şekillerde boyutlarda sunar. Derslerimizi anlayana  kadar tekrar tekrar yılmadan öğretmeye çalışır.  Bakın Mevlana ne diyor ;  “Nasıl bakarsan öyle görürsün.” Hepinizin ruhunuzun sesini dikkate almasını böylece  saf mutluluğu yakalamanızı temenni ediyorum.

Namaste

Vedik astrolojisinin batı astrolojisinden temel farkı tüm gezegenler Zodyak’ta neredeyse bir tam burç geride olmasıdır. Bu yüzden burç yorumlarınızı okurken kişisel doğum haritalarınızda Ay’ın bulunduğu burca göre veya yükselen burcunuza göre okumanızı rica ediyorum. Her zaman Ay ve yükselen burç yorumları gökyüzündeki gezegenlerin transitlerine göre genel etkileri olduğu için gerçek yorumlarınız için doğum haritalarınız üzzerinden bir bütün olarak yorum değerlendirilmesi gerektiğini de hatırlatmak istiyorum.

Şubat Ayı Burç Yorumları

AY & YÜKSELEN KOÇ BURCU

Kariyer evinizde gerçekleşecek Merkür gerilemesi, iş alanlarınızda dikkat etmeniz gereken bir süreci göstermekte. İş hayatınızda yeni antlaşmalar yapmak yerine var olan düzeninizi korumak daha mantıklı olacaktır. Eğer yeni antlaşmalara, projelere başlamanız gereken bir durum söz konusu olur ise atacağınız imzalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ayın ikinci yarısından sonra aşk ve ilişkiler adına radikal kararlar alabilir, eş veya iş partnerlerinizle yol ayrımına gidebilirsiniz. Ayrıca yine bu ay gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız, lüks harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken bir süreci gösteriyor.

AY & YÜKSELEN BOĞA BURCU

Uzun seyahatler, hukuki konular, eğitim alanlarınızda gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi bu alanlara dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Özellikle eğitim hayatı devam eden kişilerin öğretmenleri ile yazılı ve sözlü  iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Ayrıca yolculuk planlarınızda  değişiklikler , aksilikler olabilir. Ayın ikinci yarısı arkadaş çevrenizde, sosyal ortamınızda güzel vakitler geçirebileceğiniz gibi bu ilişkiler aşka da dönüşebilir. Yine de bu süreç de arkadaş ortamlarınızda sırlarınızı paylaştığınız kişilere dikkat etmelisiniz.

AY & YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün gerilemesi en yoğun sizi etkileyecektir. Zor bir süreç sizi bekliyor olabilir. Finansal konular, miras konuları, sigortalar, krediler alanında sert etkiler altında kalabilirsiniz. Sakinliğinizi koruyarak,  temkinli olduğunuz takdirde bu süreci daha kolay atlatabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında kariyer eviniz aktive olacak. Yeni iş fırsatları, terfiler   kapınızı çalabileceği gibi hırsınıza yenik düşüp üstlerinizle iletişiminize dikkat etmelisiniz. Ayrıca çalıştığınız ortamda iş güvenliğinize ve sağlığınıza karşı temkinli olmanız gerekiyor.

AY & YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Aşk, eş ve duygusal ilişki evinizde gerileyecek olan Merkür gerilemesi bu alanlarda hassas etkilere açık olduğunuzu gösteriyor. Ortaya çıkacak sorunları büyütmeden daha sakin yaklaşmanız gerekiyor. Tüm ortaklık ilişkilerinizde genel olarak dikkatli adımlar atmalısınız. Ruhunuzda sizi üzen çözemediğiniz korkular, geçmişe dayalı konuları ayın ikinci yarısında çözüme ulaştırabilirsiniz. Babanızla, otorite figürleriyle ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilir, beklenmeyen bir seyahat sizi üzebilir.

AY & YÜKSELEN ASLAN BURCU

Sağlık, çalışma ortamınız alanlarında gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi bu konulara yoğunlaşmanızı sağlayabilir. Özellikle kemik, diş sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Masraflarınızda artış olabilir, gelir gider dengenizi korumak da zorlanabilirsiniz. Ayın ikici yarısı aşk ilişkilerinizde hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Özellikle mali problemler yaşamak istemiyorsanız eğer bu dönem duygusal ilişkilerinizde partnerinize güvenmemek daha doğru olur. Aksi takdirde sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca kardeşlerinizle miras yoluyla gelen  paylaşımlı mallarda anlaşmakta zorlanabilir, huzursuzluklar sizi yorabilir.

AY & YÜKSELEN BAŞAK BURCU

Çocuklarınız, aşk hayatınız alanlarında Merkür gerilemesi sizi bir hayli meşgul edebilir. Geçmişten gelen bir aşk ilişkiniz tekrar hayatınıza girmek isteyebilir. Spekülasyonlar aşk hayatınızı etkileyebileceği için gerçekleri öğrenmeden ani kararlar almamalısınız. Çocuklarınız eğitim hayatına yoğunlaşabileceğiniz gibi evli olan çocuklarınızın eşleri ile de sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında birçok davete katılabilir ve orada ilgi odağı siz olabilir tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yine bu dönemde eş ve iş ortaklarınız normalden daha saldırgan olabileceği için sakinliğinizi koruduğunuz takdirde sonuçları pozitife çevirebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN TERAZİ BURCU

Ev, aile ve anneniz ile ilgili alanda Merkür Retrosu (gerilemesi) sizi bu konulara yoğunlaşmanıza neden olacaktır. Özellikle evinizle ile ilgili masraflar artabileceği gibi ufak ev kazalarına karşıda dikkatli olmanız gerekiyor. Aile içindeki gerginlikler artabilir, tüm yazılı, sözlü iletişimlerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Ayın ikinci yarısında çalışma ortamınız eğlenceli hale gelebilir, iş yerinde romantizm yaşayabilirsiniz. Yine de çalışma ortamınızdaki dedikodularla, kıskançlık ve çatışmalarla da baş etmekle uğraşabilirsiniz. Bu dönemde tatlı yiyeceklere karşı ilginiz artabileceği için daha sağlıklı yiyecekleri tüketmelisiniz. Aksi takdirde ani kilo artışları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN AKREP BURCU

Merkür retrosundan (gerilemesinden) dolayı yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınız ve kısa yolculuklarla ilgili konular sizi meşgul edebilir. Yakın çevrenizle geçmişten gelen konular tekrar gündeme gelebileceği için sorunları çözerken acele kararlar vermekten kaçının. Özellikle ayın ikinci yarısına kadar kısa yolculuklar yaparken dikkatli olmalısınız. Sanatsal alanlarda yaratıcılığınızın artabilir, uzun süredir yazmak istediğiniz yazıları yazabilir, kitap haline getirebilirsiniz. Bu dönem çocuklarınızın davranışları değişebilir daha kavgacı bir tutum sergileyebilir. Borsa, spekülasyon ve şans oyunlarında bu ay şanslı etkiler altındasınız.

AY & YÜKSELEN YAY BURCU

Para evinizde gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi tüm finansal alanlarda ayın ortasına kadar dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Özellikle zamanı gelen kredi kartı, tüm  faturalarınızı  ödediğinize emin olun. Konuşma evinizi de yöneten bir gerileme yaşayacağınız için iş hayatınızda yapacağınız konuşmalarda, sunumlarda yaşanabilecek teknolojik sorunlara karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Ayın ikinci yarısından sonra evinizi ve yaşadığınız çevreyi güzelleştirmek, değiştirmek isteyebilirsiniz. Yine bu dönem annenizle iletişim problemleri yaşayabilir onunla daha çok zaman geçirmek   zorunda kalabilirsiniz.

AY & YÜKSELEN OĞLAK BURCU

1.evinizde gerçekleşen Merkür gerilemesi hayatınızın çoğu alanında sorun yaşamanıza neden olabilir. Özellikle her konuda detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde her türlü yeni girişimden uzak durmalı rutin hayatınıza devam etmelisiniz. Ayın ikinci   yarısından  sonra kardeşlerinizle güzel mutlu anlar yaşayabilir, kısa yolculuklar hayatınıza renk getirebilir. Önemli hedeflerinizi gerçekleştirmek için cesaretiniz artabilir, hayatınıza yeni egzersiz programları dahil  edebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN KOVA BURCU

Uluslararası ilişkiler, giderleriniz gerilemeden dolayı ayın ikinci yarısına kadar gündeminizi kaplayabilir. Rekabet içinde olduğun kişiler var ise bu dönemde dikkatli olmanız gerekiyor. Ayın ikinci yarısından sonra kazançlarınızda artış olabilir ama siz yine de harcama yaparken bütçenizi aşmamaya dikkat edin. Özellikle bu dönemde yüzünüz veya  dişlerinizle ile ilgili geçirmek istediğiniz bir operasyon planınız var ise hayata geçirebilirsiniz.

AY & YÜKSELEN BALIK BURCU

Merkür gerilemesinden kaynaklı sosyal alanlarda, grup aktivitelerinde ve arkadaş çevrenizde gergin anlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi tüm bu alanlarda kararsız hissedebileceğiniz gibi yeni kararlar almak için doğru zamanlar değildir. Özellikle ayın ikinci yarısından sonra eşinizin alacağı yeni kararlar, planlar sizi şaşırtabilir. Aynı dönem kendinizi daha enerjik hissedebilir, bu itici güç sayesinde uzun süredir bitiremediğiniz projelerinizi bitirebilirsiniz.

Exit mobile version