Joni Patry İle Astroloji Yolculuğu

Joni Patry İle Astroloji Yolculuğu

Astroloji matematiksel bir bilimdir, o yüzden iyi bir zihin gerektirir ki, gökyüzü desenlerini doğruca aktarabilsin. Bunun yanında sezgiler de önemli, bunu astroloji biliminin içinde ilerlerken geliştirebiliyorsunuz. 

Röportaj: Evrim Kayabaş

Astrolojiye olan ilginiz nasıl başladı?

8 yaşlarındayken televizyonda ünlü bir astrolog olan Jeane Dixon, Başkan Kennedy’i Dallas’a gitmemesi ve orada öldürülebileceği ile ilgili uyardı. Biz o zaman Dallas, Texas’ta yaşıyorduk. İnanılmaz bir şekilde öngördüğü şey gerçekleşti. O günden itibaren acaba onu dinleseydi kaderi bambaşka olabilir miydi diye hep merak ettim. O günden sonra 10 yıl boyunca bu konuda bir sürü kitap okudum. Sonunda bu konuda iyi bir eğitmen buldum. Ve böylelikle astroloji hayatımın bir parçası haline geldi ve başlamış oldum.

Niçin Batı astrolojisi yerine Vedik astrolojiyi tercih ediyorsunuz? Bu iki astroloji arasındaki fark nedir?

Yıllarca batı astrolojisi ile astrologluk yaptım. Ancak doğu filojofizini içeren Vedik astroloji benim dikkatimi daha çok çekti. Yogi Paramahansa Yoganandanın otobiyografısıni okudum. Ve o bir vedik astrologtu. Vedik astrolojisini kullanarak daha etkili, özel ve doğru tahminler yapıldığını gördüm. Kullanılan bu sistemin değişken Zodiak işaretlerinde, tamamen doğru yerleşimlerde bulunduğunu gördüm. Vedik astroloji diğerine göre çok daha hassas ve doğru bilgiler aktarır.

Astrolojinin hayatımıza ne gibi faydaları olur?

Astroloji herkesin kullanabileceği bir araçtır. Zamanlamaların, döngülerin hayatımıza olan etkileri ile ilgili net bilgi aktarır. Ve bu bilgi ile daha net hareket ederiz. Hava durumu tahmini gibi.

Doğum planımızın etkilerini bilmek çok önemlidir. Bunları bilmek hayatımıza etki eden döngüleri, faydalı ve faydasız şeyleri, dışarıdan gelecek etkileri daha kolay karşılamamıza ve önlemlerimiz almamızı sağlar.

Para kazanma ya da finansal durumlarla ilgili astroloji bize nasıl bilgiler verir?

Bu durumda özel bir finansal tablo çıkartılır. Kişisel özel kazanç tablosu. Bu tablodan kişiye özel olarak, yeni bir girişime ne zaman başlamalı, yeni bir iş ne zaman aramaya başlamalı,ne tarz işler ona daha fazla para getirir gibi birçok detay ortaya çıkartılabilir. Astroloji bu konuda yeteneklerini ortaya çıkartıp hangi alanda ne şekilde para ile ilgili gelir sağlayacağının yollarını aktarır. En iyi zaman, yöntem ile ilgili finansal tablonun işaretleri ile ilerlemeyi sağlar. Bu da kişiye planlaması için etkili bir güç verir.

Bir kişi iyi bir astrolog nasıl olur? Bir kişi astrolog olmak isterse neye ihtiyacı vardır? Astrolog olmak için özel bir yeteneğe ihtiyaç var mı ?

Herkes astroloji hakkında genel bilgiyi öğrenebilir. Ama daha da ileri seviyeye gitmek için daha detaylı teknikler ve yöntemler vardır. Mesela ayın döngüsünü anlamak; dolunay olduğunda ışık ve enerji artar, yeni ay da ise ayın enerjisi ve ışığı azalır. Merkür retrodayken, seyahat planlarınızı gözden geçirmelisiniz gibi.

İyi bir astrolog aynı zamanda danışmanlık yapar ki doğru yönlendirmeleri ve yorumlamaları aktarabilsin.

Astroloji matematiksel bir bilimdir o yüzden iyi bir zihin gerektirir ki gökyüzü desenlerini doğruca aktarabilsin. Bunun yanında sezgilerde önemli, bunu astroloji biliminin içinde ilerlerken geliştirebiliyorsunuz. Ama bu iyi bir astrolog olmak için önemli bir faktör. Yapılması gereken şey ise döngüleri ve yöntemleri anlamak.

Astroloji bilimini kullanmak kişinin kendisine ve çevresine bilimi ve sanatı birleştirirek güç verir.

Dünya’da Vedik astroloji eğitim programlarınız var. İstanbulda’ da olduğunu söylediniz. 5 gün içinde bir kişi kolayca astroloji bilimini öğrenebiliyor mu?

Bu eğitim astroloji biliminin temelini oluşturur ve tüm kullanılacak malzemeleri verir. Bu eğitimden sonra elde ettiğiniz bir kişinin doğum haritasını kolaylıkla çıkartıp, yorumlayabilir ve ona yetenekleri, döngüleri hakkında bilgi verebilecek noktaya gelebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek size güç ve özveri verir.

Bu eğitim yoğun olarak tüm bilgileri, araçları ve yöntemleri en ince ayrıntısına kadar verirken, çok değerli kolay kullanım tekniklerini de verir.

Bu program neleri içerir ve bu eğitimden sonra ne edinmiş oluruz?

Kısaca cevaplamak gerekirse, astrolojiyi anlama ve kolaylıkla her alanda hem kendiniz için hem de başkaları için kullanabilmek. Burçlar, semboller, evler, döngüler, geçişler ve bunları nasıl yorumlanacağı. Ancak Vedik astrolojisi sadece bu kadar değildir. Ruhun yolu, hayat amacı, ne zaman hayatının aşkıyla karşılacağını ve evleneceğini, kariyer hayatını, parasal durumun gibi birçok detayı daha içerir.

Bir ülkenin liderinin o ülkenin astroloji haritasını etkilediğini söylediğinizi duydum. Türkiyenin 2015 yılı hakkında ne söylemek istersiniz?

Evet bu doğru. Bir ülkenin liderinin astroloji haritası o ülkeyi direkt etkiliyor. Türkiye liderinin astroji haritasına göre 2016 yılında yeni bir başkan gelecek. Bu yıl bu dönüşüm başlıyor. 2015 yılında Türkiye tarihinde yaşıyacağı en büyük dönüşümü yaşacak ve 2020’ de Dünya lideri olarak ortaya çıkacak.

Ülkeler astrolojiden nasıl yararlanabilir?

Genel olarak dünyanın genel gidişatını ve dünyayı etkileyecek olayları yorumlayabiliriz. Şavaşlar, önemli olaylar, ekonomi, finansal inişler çıkışlar.

Dünya’da kadim ilahi bir bilim etkisini göstermek üzeredir. Bu yüzden astrolojinin önemi git gide artacak ve kariyer açısındanda çok karlı ve etkili bir meslek olacaktır. Bu yüzden ülkelerde daha çok yaranlamayı tercih edeceklerdir.

Türkiye ve İstanbul hakkında 2015 için tahminde bulunabilir misiniz?

Türkiye’nin astroloji haritasını incelediğimde öngördüğüm şeyler:

Türkiye yepyeni daha da yükseleceği bir döneme giriyor. Öngördüğüm durum şuankinden tamamen farklı yeni bir hükümet yönetimi devralıp güçlendiği ve Ortadoğu’nun arabulucu konumuna geldiğidir. İstanbul tüm dünyanın trendlerini belirleyen bir rol model olarak gücün merkezi konumunda yükselişte olacak.

Ülke lideri ülkenin haritasını etkilediği için en etkili lider Sayın Erdoğan’ın haritasında güneş evinde bulunan gezegenden dolayı aldatılma ve yalanlama etkili olacaktır. Kendisi zaman zaman rakiplerini daha üst konumda görebilir. Kendisini aldatılmış olma olasılığı yüksek bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Yıldız haritası tüm ülkeyi etkileyeceği için gizli güçlerin Türkiye ele geçirmeye ve etkilemeye çalıştığı görülüyor. Bunun üzerine söyleyebilirim ki birçok kez düşman tahmin ettiğimizden daha yakındandır.

Mal/Emtia piyasası (commodity market) borsada yükselişe geçecek. Ancak diğer yadan borsa bir yükselip bir düşecek ve 2016 tüm dünya için çok zor bir yıl olacak. Borsanın dünya çapındaki çöküşü dünya savaşı tehtidini ve ihtimalini arttırıyor. Bu durumdan Türkiye’de etkilecek. Gıda fiyatları özellikle et ve et ürünlerinin fiyatları oldukça yükselecek. Özelliklede İstanbul bu durumdan etkilecek. Şu andan 2016 baharına kadar olan zaman için bu konuda önlemler alınmalıdır.

Altın ve gümüş en iyi yatırım aracı gözüküyor. Gelecekte insanlar arada bankalar olmadan birbirleriyle para alışverişinde bulunacak; mesela Bitcoin kullanımı gibi… Ancak Türkiye’nin bu konsepti bir müddet sonra yakaladığını öngörüyorum. Dünyada ise; bankacılık sektörü ve hükümetlerden geri alınan güç, insanlara verilerek toplum güçlendirilecek. Böylelikle dünya üzerindeki tüm sınırlar yıkılmış olacak.

Buna ilk uygulacak ülke Asya, özellikle Çin ve Japonya. Bitcoin kavramı çoğu insan için hayal bile edilemez bir kavram olabilir ancak bizim gelecekteki para alışverişinde kullanacağımız yol.

Şimdi fiyat düşerken altın gibi değerli metallere yatırım yapmanın doğru zamanı ve ayrıca emlak yatırımı da doğru bir seçimdir.

(Bitcoin : Herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir.)

İstanbul’da bir çok camii çevresinde bombalama olayı yaşanabilir. Bunlar için önlemler arttırılmalı hatta askeri güçlerden yardım alınmalıdır.

İstanbul, Çin ile iş ortaklığı bağlantısı kuracak bunun ekonomiye büyük katkısı olacaktır. Çin’e ve Çin’den sevk edilen ürün artışı nakliye sektörünü tırmanışa geçirecek.

İstanbul dışına uçan hava yollarının hasta iken seyahat eden insanların artması ile güvenlik önlemlerini bir an önce hızlandırması gerekir. Havayolları kendi sorumluluklarını yerine getiremediğinden zor duruma düşübelirler. Bu konuda detaylı önlemler almalılar.

Aile değerleri şu anda dünyada yaşadığımız birçok zorluklara ve korkulara karşı insanları bir araya getirerek daha fazla sevgi ortamını oluşabilir bu da faydalı olacak şeyler arasında.

Hastalıklarda büyük artış görüleceği bir döneme giriyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendirerek sistemleri uygulamalı ve öğrenmeliyiz.

Şubat ayından itibaren terör saldıraları ve diğer ülke saldırıları olabilir. Sınırlar titizlikle korunmalıdır. Mart ayı içinde, dünya çapında terör ile bağlantılı patlamalar görülüyor. Bu bütün ortadoğu bölgelerini içermektedir. Artış gösterecek terör saldırıları dünyaya büyük bir uyanış getirecek.

Nükleer patlamalar dalgalar halinde dünyaya yayılırken Dünya dışı güçler insanların bu gezegene yaptığı tahribatı azaltmak için bu bölgeleri koruma için çevirecekler. Devletler olağan görülen bu olayları örtbas etmeye çalışacaklar ve insanları inandırmaya çalışacaklar. Ama bunları algılayacak çok sayıda insanda olacaktır. Onlar insanlığın kendi kendini yok etmesini önleme amaçlı yardım edecekler.

Biriken yüksek basınç ve olası patlamalar nedeniyle bir çok dış güçler insanlığa yardım için çağırılacak. Bu yardım, insanlığın kendi yıkımını durdurmaya gelecek olan Ruhsal güçler ile dünya dışı güçleri içermektedir.

Biyografi: Joni Patry

Vedic ve batı astroloji alanında en yüksek sertifikaya sahip 35 yılı aşkın deneyimiyle Amerika’da en tanınmış Vedik ve Batı astrologlarından biri olarak saygınlık kazanmıştır. Vedik astroloji Hindistan’ın astrolojisidir ve tahminlerdeki olağandışı kesinliği ile bilinmektedir.

Birçok Devletin, ünlülerin, Kraliyet ailelerinin ve Dünya çapındaki şirketlerin Astroloğudur.
 Joni Patry söylediği herşeyin olması ile ve kesin tahminleri ile ünlüdür.

Dünya çapındaki iş adamları Joni Patry sayesinde servetlerinin kat ve kat arttığını televizyonlarda ve ünlü dergilerde açıklamışlardır.

Birçok kitabın ve makalenin yazarı olarak, ulusal ve uluslararası konferansların konuşmacısıdır. Joni hem Batı hem de Vedik astroloji konusunda bir otorite olarak ulusal televizyon ve radyo programlarında yer aldı. Amerika’da ünlü ve önemli kişilerin astroloğudur.

Joni dünya olayları, sermaye piyasaları, finans ve spor karşılaşmalarının sonuçlarıyla ilgili tahminlerde uzmandır. Indian Saptarishi, The Galactic Center ve Japonca web-sitesi Nifty için yazılar yazmaktadır. Büyük 9.0 Depremini bir ay önceden Japonca web-sitesinde tahmin etmiştir.

Eğitim ve bireysel seans hakkında bilgi için: 0531 990 37 37

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir