Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

Karanlıklar Şövalyesi Mars Akrep Burcu’nda

15 Eylül’den beri Terazi Burcu’nun kararsızlığında dolaşan Mars artık Akrep Burcu’nun derin ve gizemli sularına dalış yaparak daha rahat ilerlememize fırsat tanıyor. Mars Akrep Burcu’nda kendi yönettiği alanda kendinden emin olarak hayatımızda varlığını daha çok hissetmeye başlayacak.

Koç Burcu’nu yöneten Mars Akrep Burcu’nu da yönetir ama bir farkla Koç’ta mücadele gücümüzü daha dışa dönük ve görünür eylemlerle içimizdeki şövalyeyi aktif ederken Akrep Burcu’nda ise daha gecevari sessizce renk vermeden anlaşılmayan konuların derinine inerek analiz yeteneğiyle ve sezgileriyle anlaşılmayanı anlamak için elinden geleni yapacak. Mars Akrep Burcu’nda kendinden emin, istediği şeyin peşinden gitmekten çekinmeyen, istikrarlı ve azimlidir. Aldığımız kararları sezgilerimizin yardımcı gücüyle hayata geçirmekte zorlanmayacağız. Mars bu burçta bizleri sezgiselliğe yönlendirir hani işkilleniyorum ya da bir bit yeniği kokusu alıyorum dediğimiz durumları direk hisseder. Çözümlenmemiş anlaşılmamış ya da yarım kalmış sorunları çözmek için Mars’ın Akrep seyrini değerlendirebiliriz.

En düşük algısında yani nefsani boyutunda cinselliğe aşırı düşkün, hırslı, inatçı, kindar, zorba, manipülasyoncu, dikte eden ilkel yöntemlerle akan psikolojik enerjiyle çalışan Mars Akrep istediği şeylerin peşinden öyle ulu orta gitmez. Saklandığı zaman kendini güçlü hisseder çünkü Akrep güç sever ve güçsüzlük ona ölüm gibi gelir. Güç uğruna manipülasyondan kaçınmaz. Dişil bir yapıda olduğu için gelen etkiye hemen tepki değil iyice düşünüp taşınarak tepki verir. Su burcu olduğu için duygularla yakın temas halindedir ve duygusal öfkelere kapılmaya çok eğilimlidir. Karda yürüyüp izini belli etmeme yeteneği olduğu için bir şeyleri gizli gizli içten içe fethetmeye çalışır. Kim olursak olalım içimizdeki şövalyenin eylemsel görevini üstlenen Mars Akrep burcunda korkusuzca ilerler. Sabit bir burç olduğu için kolay kolay verdiği karardan dönmez dolayısıyla işi inada bindirmekte üstüne yoktur. İster aydınlık ister karanlık yol olsun pes etmeyeceğine emin olabilirsiniz. Krizleri çözme ve yönetme becerisi olduğu için sürekli yaşadığı krizlerle sınanan Mars Akrep ne zamanki yaşadığı olayları sakinlikle karşılayıp kırıp dökmek yerine uzlaşmacı çözüm yolu arama tarafına geçer o zaman her zaman aranan ve danışılan kişi olur. Bu eğilip bükülemeyen cengaver enerji yap-boz sever kesip biçmeyi ayrıştırıp birleştirmeyi sever. En basit örnekle muhteşem bir cerrah olma potansiyeli taşıyan Mars Akrep başka bir yaşam biçiminde bir kasap ya da katil de olabilir.

Oldukça meydan okuyan içgüdüsel ve fiziksel enerjisi yüksek olan Mars Akrep, duygusal krizlerden beslenen içsel öfkesinin aslında kendinden kaynaklandığını (olaylara yanlış bakış açısından baktığını) anladığı zaman şifalanıp aradığı ruhsal bütünlüğe kavuşup huzura erer. Farkındalığı yükseldikçe olur olmaz şeylerin değil ne istediğini bilerek tutkularının peşinden koşar. İlerlemek istediği yol üzerinde sessiz ve derinden giderek işlerin iç yüzünü, gizemlerini çözmeye, ezoterik ve okült konulara eğilmeye, derinliklerden maden çıkarmaya yatkın meraklı ve araştırmacı kişiliğiyle, psikolojinin bilinç altı ve bilinç dışı menzillerini alt üst ederek kişisel idrakte zirveye çıkar. Küllerinden yeniden doğmuştur. Doğru anlar, doğru analiz eder. Dönüşümün kendi içinde ne demek olduğunu bilen bu derin suların Karanlıklar şövalyesi analiz yeteneğiyle etrafındakilere yardımcı olur. Finans konularında yeteneklidir kaynak bulma, kaynakları iyi değerlendirme konularında isabetli kararlar verir. Yolunda gitmeyen, pürüz çıkaracak ihtimalleri önceden sezerek alternatif çözümler bulur. Temkini tedbiri elden bırakmaz kontrolcülük yerine farkındalık geliştirerek isabetli kararlar alır.

Akrep Burcu kişisel yıldız haritalarımızda hangi evi kesiyorsa o evin konuları hayatımızda daha çok aktif olacak demektir. Mars’ın Akrep Burcu seyri hepimize hayırlı farkındalıklar getirmesi dileğiyle…

Exit mobile version