17 Aralık, 2017

Ömre Özdemir
Ömre Özdemir

1978 yılında İstanbul’da doğdum. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldum. Çeşitli kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra kurumsal hayatın beni mutlu etmediğine karar vererek iş hayatımda bir yön değişikliği yaptım.  Marmara Üniversitesi’nden pedagojik formasyon alarak İstanbul Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda okutman olarak çalışmaya başladım. 2007 yılında ise hayat deneyimimin artması ve vizyonumun genişlemesi düşüncesiyle yurtdışına taşındım. Yedi sene kadar yurtdışında yaşadım.

Hayatın gördüğümüzden çok daha derin bir anlamı olduğu düşüncesiyle çıktığım arayış yolculuğumda, ruhsal ve kişisel gelişim alanlarında çeşitli kaynaklardan beslenerek varoluşa dair sorularıma cevaplar bulmaya çalıştım. Cevaplar bazen bir yazıdan ya da alıntıdan, bazen bir kitaptan hatta radyoda çalan şarkıdan geldi.

Bu süreçte, aradığımız bütün cevapların bizde, özümüzde olduğunu anladım. Sadece hatırlamaya ihtiyacımız vardı. Mutluluğun sonda değil, yolculukta olduğunu hatırlamaya. Kendimizden kendimize yolculuk etmekte olduğumuzu hatırlamaya.

Yazılarımın yolculuğunuza küçük de olsa bir katkı yapması dileğiyle.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Ömre Özdemir