Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

Sorularla Olsun Yaşam Yolculuğunuz

Yaşam her daim sorularımıza yanıt aradığımız gizemli bir yolculuk. Çocuksu bir merakla beslenir yaşama dair sorular. Arayış içinde bulduğumuz her yanıt, yeni soruları beraberinde getirir. Nice bilinmeyen kapıları aralayan sorular, görünenin ardında saklı kalanların önümüze serilmesidir.

Küçük yaşlarda başladı benim de yaşama dair meraklı sorularım. Hatırlarım gökyüzüne her baktığımda, zihnimde dolanan çılgın soruları. Neden gökyüzünde parlayan nice yıldızlar var? Biz bu yıldızlar arasında neredeyiz? Gezegenleriyle, galaksileriyle evrenin sonsuzluğu nerelere uzanır? Paralel evrenler var mıdır? Biz bu evrende yalnız mı bırakıldık? Dünya gezegeninde varoluş amacımız ne? Gezegenimiz, evrenin sonsuzluğunda hangi boyutta? Başka gezegenlerde nasıl yaşamlar bulunmakta? Pekii biz insanoğlu başka yaşamlar hakkında ne biliyoruz? Uzak geçmişte neler yaşanmış? Ölümden sonra nasıl bir yaşam var? Ruhun gizeminde nelere saklı? Ruhun makamı neresi? İnsan dünyasında hangi sırları saklamakta? Kadim öğretiler bizlere neler fısıldar? Görünenin ardında hangi görünmeyenler var?

Sorular bilginin peşinde sürükler sizleri. Arayış insanın yaşam yolculuğuna ayrı bir anlam katar. Arayanlardır sorularına yanıt bulanlar.

Benim de yaşamda anlam arayışım bitmeyen sorularımla başladı. Ya sizlerin nedir yaşama dair sorularınız…

 

Bu yaşamı neden seçti insanoğlu düşünür mü?
Yaşama nasıl bir anlam katar deneyimleriyle her insan?
Doğayı nasıl onurlandırır her yeni gününde ve her an?
Yaradılışının muhteşem kudretini yansıtır mı cömertçe yaşamına?
Ne öğretir varlığıyla insanlığa?
Nedir varoluş amacı bu yaşam sahnesinde?
Uyanmış ve şaha kalkmış bilinciyle uyandırır mı uyuyanları?
Yoksa kaderi tesadüflere mi bırakır her defasında…
İnsanoğlu evrenin sonsuz yaşam deryasında
Ruhunun ışığıyla özgürce yol alan kadim yaşam yolcusu

Yaşam tesadüflere bırakılmayacak kadar kıymetli. Doğumla ölüm arasında arayışın hiç bitmeyeceği bir yolculuk insan ömrü. Yeter ki düşünsün, sorgulasın ve arasın yanıtlarını. Meraklı bir arayış içinde olanlar, tutkuyla sürdürürler yaşamlarını. Gökyüzüyle yeryüzü arasında bir köprü olduğunun farkındadır ruh. Yüksek benliğinin tahtından ayrılıp, beden mabedine misafirliğini bilendir bilgelik yolunda olan insan. Yaşamın ruhsal bir tırmanış yolculuğu olduğunun farkındalığındadır anbean.

Bilgi yerde, gökte ve sende saklı bir hazine. Bilgi her zerresiyle varoluşun boyutsal âlemlerinde. Bilgi bastığın topraklarda fışkırır dört bir yandan pınarlarından. Bilgi dokunduğun her yerde parmağının ucunda.  Bilgi zihninin dehlizlerinde ve aldığın her nefeste seninle. Sonsuzluğun tüm bilgisi saklı özünde ve hatırlamanı beklemekte. Hatırla o vakit!

Nedir aradığın yeter ki bil! Nedir seni sen yapan kıymetlin? Ey insan sen bu yaşamı neden seçtin? Düşün ve hatırla tüm unuttuğun vaatlerini. Nerede kalmış kadim kökenin? Ne denli uzun geçmişin bilir misin? Göklerde neresiydi ilk evin? Hangi yaşamlardan geçtin? Hangi kadim hatıraları gömdün zamanın karanlığına? Hangi döngülerden yeni yeniden geçtin? Ne vakit yükseldiğin yerden indin? Neyin mücadelesidir bitmeyen nicedir? Gök kubbeye yüzünü çevirdiğinde nedir hissettiğin? Bastığın topraklarda saklı tarihi görmez mi gönül gözün? Bu gezegeni nicesiyle paylaştığını bilir misin? Nice âlemler dürülmüş kat ve kat bilmez misin? Sen yaşamı, senden ibaret mi sandın? O vakit arzu edersen bir daha düşün? Nedir yaşamının nihaî amacı? Sen bu yaşama niye geldin?

Kendini aramak ve kendini bilmek gibi bir derdin varsa OKU! Derin uykundan uyanmak istersen aç gönül gözünü. Yediğin, içtiğin ve soluduğun ne varsa düşün hizmet eder mi sana. Zihninin, ruhunun ve kalbinin yegâne kontrolü sende mi bunu da istersen düşün. Aklınla kalbini buluşturmuş musun her adımında. Özgür iradenle neleri seçtin? Deneyimlerinle sen neler öğrendin?

Baktığın her ne varsa GÖR! Gördüğün her ne varsa ardında saklı hakikati ARA ruhunla! Deneyimlediğin her anını erit tüm benliğinle ve özümse iliklerine kadar. DÜŞÜN bugün ne öğrendin bilmediğin? Sonra bir daha düşün ne VERDİN gayrısına? Derin uykunda mısın halen? Yoksa nicedir uyanmış olup, sükûnetle izleyenlerden misin? Nereye gider insanoğlunun yaşam yolu istersen bir daha düşün! Ve bu yaşamda senin sorumluluğun nedir bir de bunu DÜŞÜN!

Arayış insanı kendiyle buluşturur. Arayışta olanlar iyi bilir. Kendini bulan yaşam amacını da bilendir. Kendini bilen soruları hiç bitmeyendir. Soruları olan aradığını bulandır. Aradığın her ne varsa UNUTMA sende saklı!

O vakit sorularla olsun yaşam yolculuğunuz. Sevgiler.

Exit mobile version