Yaşam kombinasyonunun sorumlusu sensin

Yaşama biçimini seçebilir misin? Kombinasyonların içinden en uygununu, en rahatını, en huzurlusunu seçmeyi başarabilir misin?

Çekim yasası sisteminin savunduğu gibi “İste olsun” gibi bir şey değildir bu. İstemekle olmaz O, sen ne isen O olur. Hangi frekansta isen O olur.

Önce farkına varacaksın korkularının, travmalarının, döngüsel problemlerinin…

Git gide kendini keşfedeceksin… İyiliğini kötülüğünü… Işığını karanlığını…

Duygularını, hissettiklerini algılayacaksın… Farkına varacaksın.

Sonra dönüştürmen gerekenler için yollar arayacaksın… Travmalarını, korkularını, döngüsel yaratımlarımı.

Döngüsel Problem: Sürekli aldatılıyor musunuz ya da sürekli problemli işlerde çalışıyor musunuz, sürekli yanlış mı anlaşılıyorsunuz, sürekli para problemi mi yaşıyorsunuz? Kaynağını bulmadan, dönüştürmeden yaratımlarınız hep eksik kalır. Bir olur bir olamaz…

Önündeki engeller ne ise onları ortadan kaldırmanın yollarını keşfedeceksin…

Ne ile hangi yöntem ile olduğunun önemi yok. Elbet kendine uygun bir yöntem bulursun…

Bunları gerçekleştirdikten sonra en önemli soru ‘nun cevabını bul.

Neden bu dünyadasın? Yaşam amacın nedir? Bu deneyimin nedir?

Bunu buldun mu derin bir rahatlama, dinginlik, huzur gelir insana…

Ve artık kombinasyonunu seçebilirsin…

Bunları yapmadan istediğin kombinasyona ulaşma şansın azalır. Amacını belirlemiş bile olsan korkuların, travmaların, öğrenilmiş doğruların seni ilerlediğin yoldan, istediğin yoldan çevirebilir.

Diyelim ki senin yaşama amacın;

A noktasından B noktasına ulaşmak. Ulaşırkende amaç en mutlu en kolay şekilde ulaşabilmek.

Sayısız kombinasyon vardır A noktasından B noktasına gidiş için. Sen kendi kombinasyonunu seç. Kolaylıkla, mutlulukla, huzurla gidebileceğin.

Ve artık devreye sistem kurma girer. Ne kadar iyi sistem kurup o sistemi koruyabilir ve senin sistemine uymayan sistemin seni etkilemesine izin vermez isen o kadar kolay geçiş yaparsın istediğin kombinasyona.

Yaşam amacını bulduktan sonraki ilerleme şu şekilde işler;

  • Yaşam amacın nedir?
  • Belirlediğin yaşam amacını sadeleştirmek- netleştirmek.
  • Bulunduğun durumu – kombinasyonu algılayıp kabul etmek.
  • Geçmek istediğin kombinasyonu en ince ayrıntısına kadar planlama- hayal etme.
  • İçinde bulunduğun kombinasyonu ( şuan yaşadığın hayatı) net olarak farkında varma ve geçmek istediğin ( esas sahip olmak istediğin- yaşamak istediğin) yaşamı en ince ayrıntısına kadar planlama.
  • Ve geçiş için koridor oluştur.
  • Bu koridor biraz sıkıntılı, şüphelerin gelip gittiği, imkansız diye zihnin seni baskıladığı alandır.
  • Bu geçiş çok önemlidir. Genelde insanlar burada takılıp kalabiliyorlar çünkü koridor geçişte zihinleri doğru-yanlış diye inandıkları şeylerle takılıp, ya da karşılaştıkları iyi kötü tesadüfler ile dağılmalar olabiliyor.
  • Şöyle hayal edebiliriz. Bir otel katı düşünün ve 3 numaralı odadasınız ( burasını şuan ki bulunduğunuz yaşamınız olarak düşünün) ve geçmek istediğiniz ve amacınıza uygun oda 21 numaralı oda ( yani bulunmak istediğiniz hayat). Koridorda ilerler iken size güzel görünecek bir kapı olabilir yada yürürken düştüğünüz ve canınız yandığı için hemen bir odaya girmek isteyebilirsiniz ya da çevrenizdeki bazı kişiler sizi farklı bir odaya doğru itebilir, çok sevdiğiniz birisi size başka bir odanın güzel olduğunu ikna edebilir ama 21 numaralı odaya geçmeye emin iseniz ve bu koridorda karşılaştığınız iyi kötü şeyleri geçerken 21 numaralı odaya girdiniz ana odaklanabilirseniz 3 numaralı odayı artık çok gerilerde bırakmış olursunuz.
  • Ve hoş geldiniz 21 numaralı odaya.

Not: Bunları gerçekleştirirken hayat amacını bu dünya sistemine uyum sağlayarak- kökleşerek yaşamını devam ettirecek sistemi de geliştirmek. (Ne şekilde bu amacını yararlı hale getirirken maddi manevi ihtiyaçlarını düzenleyebilecek bir sistem koyabilirsin.)

En sonda adım adım yuvaya yolculuk yapacaksın…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir