Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

Yeni yıl size sizi getirsin

Yeni yıl size sizi getirsin!

Her yıl ayrı güzel. Her gün ayrı güzel, her gün ayrı özel, her an başka bir anın oluşumu! Her yeni yılda beklentiler, umutlar, arzular, istekler…

Her yıl değişimi ile birlikte, bir enerji değişir bu gezegende. Nasıl değerlendireceğimiz, neler yaşayacağımız tamamen bize bağlı.

Hangi yolu, hangi frekansı, hangi deneyimleri yaşayacağımızı tercih ederek yaşayacağız. Bunu sadece yılbaşı değil, her an’ımızda attığımız adımlar ile oluşturacağız.

Her şey bütünün parçası. En basit anlatım ile benliğimiz; beden, zihin, enerji-ruh…

Beden: hücre, dna sistemi, yaşam tarzı, besin, hareket, nefes, uyku… Bunlar gibi birçok detay bizi oluşturur.

Zihin: Zihnimizi kullanma biçimimiz, düşünceler, kelimeler, zihin kullanımı, uyku şekli, rüyalar, meditasyon yöntemleri…

Ruh-Enerji: enerji boyutumuz, akış, desteğe izin verip vermeme, çevresel enerjiler, tercihlerimiz, enerjimiz (aktif, pasif, durağan) vb…

Bunlar ve bunlar gibi birçok detay benliğimizi oluşturuyor. Bizi oluşturan her şey tercihlerimizi, tercihlerimiz ise yaşamımızı oluşturur.

Yaşadığımız her olay, her duygu, her deneyim bu sahip olduklarımızdan oluşur ve ortaya çıkar iken, aynı zamanda her tercihimiz; deneyimlerimizi, duygularımızı ve olayları şekillendirir iken zihnimizi, bedenimizi ve enerji-ruhsal boyutumuzu oluşturur. 

Yani bir döngüsel akış gibi hayal edebilirsiniz…

Bizler bir bütün, bütünümüzü-benliğimizi oluşturan her şey ise bizim attığımız her adım, aldığımız her nefes, yediğimiz her şey, her düşüncemiz, tercihlerimiz…

Yaşamınızı korkular, endişeler… (olumlu olmayan duygular) şekilllendirMEsin…

Yaşamınızı; neşe, sevgi ve güzelikler şekilllendirsin. Bunları içeren deneyimler tercih edin. Bunların farkında olabilmeniz için önce kendinizi tanımanız gerekli.

Sen kimsin?

Kim olduğunu bilmeden; zayıf yönlerin, hassas noktaların, olumlu olmayan duyguların, iyi- kötü yönlerin, arzuların, isteklerin, olumlu-olumsuz zihinsel kalıpların…

Beden, zihin, enerji-ruh ile bağlantı kurup bir bütün olmayı öğrenmeden, yaşamı her zaman eksik, huzursuz ve istediğiniz yaratımları yapamadan geçirirsiniz.

Problemleri ortandan kaldırmak değildir sadece amaç, deneyimleyip ondan geçmektir. Alacağını alıp, vereceğini verip bir daha o deneyime ihtiyaç duymamaktır.

Yok saydığın ve farkındalıkla yaşamadığın her deneyim tekrar yaşanacak demektir. Sahneler, kişiler, yer- mekan değişebilir ancak deneyimden farkındalıkla geçmediğin sürece tekrarlanır.

Kendini tanı! Kendini bul! Kendini tanımadan her yaptığın şeyde anlık doyumlar hissedersin…

Bir taraf tam olurken diğer taraf eksik kalır… Yani her dönem başka bir şey ile uğraşır iken bulabilirsin kendini.

Kendini tanımadan bir bütün olup akışı-dinginliği, koşulsuz sevgiyi, bir olmayı, O olmayı deneyimlemek çok olası değildir.

Ne yaşadığınız bir olay ortadan kalkınca her şey güzelleşir ne de istediğinizi elde ettiğinizde, bir bütün olarak her parça – bütün, bir olduğunda, aynı akışta- ahenkle dans ettiğinde her şey —- olur.

Kelimeyi bulmak hiç kolay değildir. Benim bildiğim hiçbir kelime O’nu anlatamaz…

Yeni yıl size sizi getirsin.

Exit mobile version