Adamlığa davet

Yandan çarklı
Heyecanlı
Çarpılan sözde Çapkın
Ama aslında
Yüzsüz
Ergen arsız

”Ergenlikten istifa etmek isteyen erkeklere; “Adamlığa davetiyelerimiz” var, buyurun korkmadan katılın, ölmezsiniz. Ama daha şerefli yaşayacağınız kesin.””

Bana göre; Baldırı çıplak kadınları takip eden evli erkekler hayatındaki kadına hiçbir saygısı olmayan insanlardır. Bu saygısızlık eşiniz tarafından görülüyor. Ve büyük bir yıkıntıya sebep oluyor. İçten içe kendini o beğendiğiniz kişi ile kıyaslayarak kıskançlık – öfke duyuyor. Sizin onu önemsemediğinizi çekici bulmadığınızı çirkin olduğunu düşündüğünüzü düşünüyor.

Adamlığa davetDijital olan kadın zekası daha neler neler düşünüyor. Sonra kadın dünya güzeli bile olsa içinde bir kıyasa başlıyor. Ve bunları lanet olası beğen tuşuna bastığınızı ya da takip ettiğiniz kadını gördüğü için yapıyor. İntikamını başka yoldan alıyor. Sizde hanımın nesi var diye aval aval dolaşıyorsunuz. Kendinizi Sultan Süleyman zannetmeyi bırakın. Çünkü değilsiniz. Çünkü bu yaptığınız karaktersizlik.

Mahi Devran’ın devri bitti. Bari Hürrem’in değerini bilin. Ayrıca senin haremin olsa ne olacak? Narsist ergen kırması bir çocuk gibi davranmayı bırakın ve ADAM olun. O Mercimek beyinlerinizle kimi kandırıyorsunuz?

Çok merak ediyorum aynı şeyi size yapılsaydı ne hissederdiniz?

gerçekten bu çağın edepsiz, ar damarı çatlak, yavşak
haline çok fazla olduğumu düşünüyorum.

Şimdi bu gevşekler diyecek ki
onlarda takip etsin ne var
göz bu bakamaz mıyız?

bakamazsın o da bakamaz
sen de bakamazsın.! Ayıbın yolu yine kayıp. Kime ayıp? Zaten açmış, yolunu belirlemiş Açanla ilgilenmiyorum bana ne, o vitrinde satılık et parçası olabilir.

De senin ne işin var orada?
Sen; anlaşma- oyun – sevgi bağı- aşk ikilemi arasında hayatında bir varlığa sahipsin. Yüzünü ona çevirmeyeceksen neden oyun oynayalım mı dedin?

O zaman ayrılın gidin başkalarıyla bakışın. Birlikteyken baldırı çıplağı merceklemek, beğene tıklamak salya akıtmak; ALDATMAKTIR.

O kadar açsanız masum- namuslu – hem anne hem eş- size sadık olan çantada keklik kadını meşgul etmeyin.

Çünkü bu türün bu kadını MUTLU etmediği ortada.

Gurur diye bir şey var. Gerçi kadınını üzen zeka ne anlamış gururdan onurdan?

Ait olamadığının sahibi olmak kul hakkına girer. Ben kimin diye sormak lazım.

Gerçek sadakat nefsini diğer varlıklardan itina ile korumaktır. Yoksa bu salyalı halinde sınırı yoktur bilesiniz.

İç geçirmek tuvalete çıkmak gibi insanidir. Fakat kim olduğunu unutmak hayvanidir.

Eşinizin gözünden düşmek kolaydır önemli olan onun gözüne girmektir kalbine girmektir gözlerinin içini güldürmektir tüm varlığımla sana aitim mesajı vermektir yoksa sokaklar diğerini yapanlarla dolu zaten.

Sonra ben ne yaptım ki
bu çocuklar neden mutsuz
bu kadın neden huzursuz neden bana güvenmiyor diye mal mal düşünürsünüz.

karşınızdaki insanın zekasını küçümsemek kendini de küçük düşürmektir. Unutmayın güven tek kullanımlıktır.
Bir daha kullanmaya kalktığımız zaman o artık “güvensizlik” oluyor.

Bir kadın tarafından çok sevilmek isteyen bir zahmet “hepsini birden” sevmesin. Çünkü bu alma verme dengesini de bozar. Adaletsizlik bütün kötülüklerin anasıdır.

Adamlığa davet

Kral olmak istiyorsanız kraliçemize iyi bakın prenses ve prensleriniz de olur. Ama kral olmak kraliçenin rahminden beslenmeyi gerektirir. Bunun için bir krala bile denge lazım.

Kadına saygı gelecek nesillere saygı demektir kız erkek fark etmez çocuklarınız sizin davranışlarınızdan hayatlarını şekillendirecekler karaktersiz olmalarını ister misiniz?

Çocuklar sözlere bakmaz davranışlara bakarlar tek eşli misiniz ona bakarlar. Ortalıkta çok eşli insanlar o kadar çok ki siz bari farklı davranın.

Kız erkek fark etmez çocuklarınızın aynı anda herkesi arzulamasını ister misiniz peki bunun adı gerçekten nedir siz bize söyleyin.

Kibarlığımı bozmayacağım.
“Hayat kadını ya da hayat adamı.”

Bakın size kurnaz bir adamın hikayesini anlatayım bari onun kadar olun.
Ama size güveniyorum daha iyisini de yapabilirsiniz.

İki çocuğu olan bir adam bir gün çok sarhoş bir şekilde gece yarısı eve döner karısı onu başta sinirli bir şekilde yatak odasına alır, uyusun diye kirli gömleğini çıkartmak ister.

Adam “hanımefendi benim gömleğimi çıkartmayın pantolonuma elinizi sürmeyin ben evli bir adamım ve eşimi seviyorum “ der.
Çocuklar yan odadan neden kavga seslerinin gelmediğini merak ederler sabah olur ve durum anlaşılır. Kadın adamın kirli elbiselerini çıkartmaz onu o şekilde uyumasına izin verir.

Ama bu yine de muhteşem bir örnek olmadı siz yine de dengeli bir şekilde için, belki bir gün birisi zorla üstünü çıkartabilir, bütün ihtimalleri bir arada düşünmek lazım değil mi?

Duygu Filozofunuz

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. Murat Tali

    Söylecek sözü olup cesaret edemeyenlere inat, cesurca kaleme alınan ve muhteşem tespitleri ile fark yaratan yazın için, teşekkür ederim Özlem Deliduman

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir