Site icon Yuvaya Yolculuk Dergisi

Alemler alem içinde peki ya sen neredesin?

Ne yaparsınız ne bilirsiniz nasıl bir rüyanız var kendi içinizde bilemem. Fakat hepimizin özünün ne olduğunu ve yapabileceklerimizi biliyorum. Evet bazılarınız sürekli yakınıyor. Bazılarınız ise bir şeyler bekliyor hep, kendini görmeden ve tanımadan.

Ben sana diyorum ki kendini gör güçlüsün. Bunun farkına var. Buna niyet et ve çabala.
Sistem sana senin ne olduğunu göstermemek için tüm oyununu oynarken sen neden figüran gibi köşede eline tutuşturulacak diyalogları bekliyorsun?

Kendine sor en çok ne zaman harekete geçersin ya da ne hissettiğinde? Korku mu, sevgi mi, heyecan mı? Birçoğunuzu harekete geçiren şey Korku. Bugünlerde etrafına bak kimleri nereden ne şekilde yakaladılar ve bir moda rüzgarı gibi herkesin tavsiye ettiği ya da birbirine sende var mı diye sorduğu şey ne?

Bunun bu kadar yayılması ve geçerli olmasının en büyük sebebi korku duygusu dostlarım.
Farkında olun araştırın her şeyi açık fikirlilikle dinleyin. Kontrolü ele alın yani kendi davranışlarınızın kontrolünü ele alın. Yani kendi gücünüzü çalıştırın. Beklentiye girip beklentiler ile zamanınızı harcamayın. Eylem ile pratik edin.

Kendiniz her şeyiniz ile mikro düzeyde bir evrensiniz. Bizler bir arada makro evreni oluşturuyoruz. Aynı zamanda makro evrenin yapıtaşlarındanız. Oluşan her şeyde payınız var. Hem nehrin kendisisiniz hem de içindeki su damlaları. Nehirle beraber akarsınız fakat siz olmadan nehirde olmaz akıntı da.

Kendinize rehberler edinebilirsiniz. Fakat mürit olmaktan kaçının. Rehberleriniz size sizde onlara hizmet etmektesiniz. Aslolan her zaman DENEYİM’dir.
Ne yaparsanız neye dahil olursanız ya da ayrılırsanız ayrılın öğrendiğiniz şey sizin olandır ve size daha çok sizi katacaktır.

Alemlere dal
Kendini keşfet.
Kendini keşfet Alemleri kucakla.
İnsanları gör, onlarla anda yaşa
Anda yaşa ki illüzyonu aş.
Açıkta ol gölgelerde kaybolma
Kayıp ruhunu bul ve var ol.

Bugünlük bu kadar… Olandan olana

Exit mobile version