Evlilik insani bir ihtiyaç mıdır?

Kim ne derse desin, evlilik, günümüzde bazı kesimlerce yozlaştırılmıştır; tapu senedinin medeni kanunda geçen adı olarak bilinir; sponsor olarak seçilen biriyle yapılan bu garanti kontratı, taraflardan birinin köleleştirilmesi amacıyla yapılan operasyonun kanuna uygun hale getirilmiş halidir.

Evlilik insani bir ihtiyaç mıdır?

Ben evliliğe karşı biri değilim ancak bu hale sokulmuş bir kurum, insan haklarına saygısızlıktır; kabul edilebilir bir anlaşma/birleşme/ilişkiye yön verme şekli değildir, olamaz da.

Allah aşkına söyler misiniz; evlilik akdi yapacak taraflardan birinin diğerinin ‘üzerine yap’mak için bir parasal ya da taşınmaz değerinin olmasının şart koşulmasıyla yapılan bir anlaşma ne kadar adildir; bu kişilik haklarına saygısızlık değil de nedir?

Aklınızı başınıza toplayın bayanlar/baylar; eğer böyle bir anlaşmaya evlilik diyorsanız, bu anlaşmayı yapmayın; bana da haktan hukuktan bahsetmeyin çünkü bunun adı kılıfına uydurulmuş organize sahtekarlıktır.

Hem söyler misiniz, maddi çıkarlara dayalı evlilikler yapan kaç mutlu çift gördünüz? Var diyorsanız, o çiftlerin alınlarının iki yanına dikkatlice bakın; aldatılmanın simgesi olarak sıkça dillendirilen o hayali bir çift boynuzu göreceksiniz…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir