28 Mart Terazi Dolunayı

28 Mart akşamı Terazi burcunun 8 derecesinde meydana gelen dolunay ilişkileri masaya yatırıyor. Uyum, düzen, barış ve denge arayan Terazinin aradığını bulması bu kez biraz zor görünüyor.

 

Terazi dolunayı

Koç’un savaş tamtamları çalarken Terazinin uzlaşmak için yaptığı tüm diplomasi boşa gidebilir. Koç bu, hedef odaklı, hırslı, baskın. Eli de güçlü, mekanı da kalabalık. Hal böyleyken Chiron ile Venüs sevgi ve şifalanma enerjisini nasıl çalıştırsın? Ancak ve ancak Koç’u yani ”Arzularının peşinden koşan Ben’i” şifalandırabilir.

Terazinin romantik komedi tadındaki hayalleri de başka bahara kalır. Neptün/Merkür beraberliği iletişimde körlenmeyi, Mars da dilimizi silah gibi kullanma enerjisini tetiklerken, ilişkilerde huzuru bulmak oldukça zor. Bu sebeple pek çok beraberlik yol ayrımına gelebilir.

Dolunayın Ülke haritasındaki görünümü ise hareketli ve kaotik günlere işaret ediyor. Türkiye’nin topraklarını ve muhalefeti temsil eden 4. Evdeki Mars’ın üzerinde oluşacak dolunay, mücadele edilmesi gereken ve belki de kargaşa yaratacak durumlara işaret ediyor olabilir. Umarım ki Özgür İrade doğru şıkkı seçer ve bu zorluktan güçlenerek çıkar.

Muhalefet partileri ve iktidar arasında gerilim, Ülkenin topraklarının savunulmasını gerektirecek durumlar, askeri hareketlilik, belki bir patlama ve terör tehdidi de olasılıklar arasında.

Ülkenin yönetim kademesinden hem salgınla ilgili hem de gizlilik içeren konularda gerçekçi olmayan kararlar çıkabilir. Bu aralar sinema izlemek yerine siyasi gelişmeleri izleyeceğiz gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x