Ay tutulması ve ay tutulması rüyaları & arketipleri

Ağustos ayındaki Tutulmalar, 7 Ağustos’ta Parçalı Ay Tutulması ile başlıyor. Ay Tutulması daima Dolunay’dır ve Dünya gökyüzünde Güneş ile Ay arasındadır. Dolunay’lardan daha güçlü bir Dolunay etkisine sahiptir. Bütün Tutulmalar kadersel zamanlardır. Bazen bir bitiş bazen bir başlangıç için… Ay Tutulması duygusal tetiklenmeler, tamamlanmalar, şifalanmalar en önemlisi yüzleşmelerdir. Artık başka yere bakmadan kendi gözüne bakabilmenin, kurban olmaktan çıkıp cesaret edebilmenin, kontrolden değil akıştan yana hayatın ve hayatı karşılayabilmenin erkini kazanabilmek için farkındalık zamanıdır Ay Tutulması zamanları…

7 Ağustos Ay Tutulması Aslan Kova Aksında Ay Düğümleriyle beraber eşikte… Kraliçe-Kral- Arketipleri yani bizi yöneten duygular, tutumlar, öte yandan Gölge derinden gelen, aşağıdan, bilinçaltından gelen duygular, derindeki sezgiler, içgüdülerle ilgili şifalanmalar hem rüyalarda hem senkronize karşılaşmalar var. Dolunay ve Ay Tutulması Rüyalarında, yoğun sezgisellik var. Gökyüzü ile, doğa ile ilgili rüya sembolleri, Öğretmen Bilge Figürleri, olağandışı semboller, ilk defa görülen semboller, büyük figürler veya hayvanlar hem bilinçaltı şifalanmaları hem duygusal dönüşümleri getirebilir. Kader Çarkı’nda gökyüzünde önce arınma sonra yeni başlangıçlar var.

“…İşte kader hep böyle davranır bizlere, hemen arkamızdadır, omzumuza dokunmak için elini çoktan ileri doğru uzatmıştır. Bizlerse hala geçti gitti gösteri bitti yine aynı hikaye diye homurdanıp dururuz…”
Jose Saramago

Benzer yazılar

1 Yorum

 1. Mustafa Zeydun Caymaz

  Tutulma gecesi rüyamda
  Ölmüş annemle beraberdik..
  Bir tanıdığım elinde bir oltayla yanımıza gelerek bana babanın (babamda ölmüş)bi emaneti bende onu sana vereyim diyerek elindeki oltayı uzattı bende aldım..
  Uyandığımda annemin kokusunu duydum
  Sanki gerçekten yanımday mış gibi his ettim

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir