Dön De Bir Bak Yüreğine

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin,
Geriye kalan et ve kemiksin,
Gül düşünür gülistan olursun,
Diken düşünür dikenlik olursun!

Mevlâna Celaleddin Rumi

2018’e doğru…

Hayat hep bir döngüden ibaret. Doğuyoruz, büyüyoruz, büyüdükçe öğrenip, öğrendikçe daha çok büyüyoruz. Seviyoruz, kırılıyoruz sonra yine seviyoruz. En dipteyken tırmanıyoruz. Başarılar elde ediyoruz, kazanıyoruz. Sonra tekrar takılıp düşüyoruz. Sıfıra iniyoruz ama hep koşuyoruz. Bazen biraz dinlenip, soluklanıp yola devam ediyoruz. Hep aynı döngünün içindeyiz. Değişmeyen ve değişmeyecek olan tek şey umudumuz. Hep daha iyiye doğru yol alacağımıza olan inancımız.

Belki olağanüstü şeyler yaşayacağımıza inanmıyoruz ama hep neden daha iyi olmasın diye düşünmüyor muyuz?

İçimizde en çok hangi dert varsa, her insan yaralarının sihirli bir değnek ile yok olmasını ümit ediyor. Fakat hiç düşünüyor muyuz ya da fark ediyor muyuz? Ya değişimin zaten ortasındaysak ve sadece farkına varamıyorsak? Açıkçası bazen geçmişe dönüp baktığımda ne kadar da güzel zamanlar geçirdiğimi hatırlıyorum. Ama o zamanlardayken hatıralarımdaki kadar büyülü zamanlar geçirdiğimin farkına varamadığımı anlıyorum. Zaman geçip gidiyor. Yaşadığımız duygular hep iyi olarak yüreğimizde yerini alıyor. Her ne yaşıyorsak yaşayalım hiç kimsenin dört dörtlük bir hayatı olmadığını hep hatırlamam gerektiğini öğrendim.

Dön De Bir Bak Yüreğine

Yapabileceklerimin, yapmış olduklarımın her zaman bir adım önünde olduğunu bilmek bana hep ilham veriyor.

Evet, ben hayallerden ibaretim. Kimi zaman çok hayalperest olduğum için boş bir hayat yaşadığımı düşünenler olsa da ben hayallerimle varım ve mutluyum. Rengarenk bir dünyam olmasaydı, kalbim böylesine sevebilir miydi her şeyi bilemiyorum ve sevgi olmadan neden yaşar ki insan? Ya da böylesi mümkün olabilir mi? Bana pek mümkün gelmiyor. Yaşadığımız, hissettiğimiz her duygu (acı, hüzün, karmaşa, sevinç, mutluluk, huzur vs.)  Her ne duygu olursa olsun ilk önce sonuna kadar hissedip, hazmedip, bizi büyütecek olan dersleri çıkararak ve yaşadığımız her duyguyu hazmetmek bizi biz yapar. İçimizdeki güçtür bizi geleceğe hazırlayan. Bu trenin kömürü ise yalnızca sevgidir!

Zaman akıp gidiyor ve zaman dediğimiz kavram sadece an’larımızdan ibaret…Hangi duyguyu yaşarsak yaşayalım yaşadığımız her anın, her duygunun farkına varabileceğimiz bir yıl olmasını diliyorum.

Bazen es’ler verip, gözlerimizi kapatıp, benliğimize daha çok bakmayı tercih edeceğimiz bir yıl olmasını diliyorum.

Her şeyin gönlümüzce olması dileğiyle…

Kucak dolusu sevgilerimle,

Herkese mutlu yıllar

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir