Kendini Kabul Et

Kişisel gelişim endüstrisi, insanları uyutmak için kullanan bir sistemdir. Bu sistem, gidişatı sorgulayıp kendi içinde arayışa giren insanı, yaşamın tüm suçunu, acısını, yaşanmamışlığını, sorunlarının kendisinde olduğunu öğretmeye çalışıyor. Hatta aradığı şeyin kendilerinde olduğunu iddia eden ve farkındalık çabasını bir sektör haline getiren çoğu kişi için sistem denen şeyinde olmadığı iddia ediliyor. Bunun için kişisel gelişim endüstrisinin başında olan insanlara bakın, hepsi milyoner ve insanlara bu servetlerini elde etme şekillerini satıyorlar.

kendini kabul et

Kolay yoldan zengin olmak, bir an önce aydınlanmak, bir an önce guru olmak ve bir an önce egosu alınmış ben olmak için çaba harcayan herkes günün sonunda ağır depresyon, kişilik çatışması, ağır suçluluk duygusu ya da gereksiz mutluluk patlaması yaşayarak günlerini değersizlik duygusu ile değerli olmak kavgası arasında geçirmeye başlıyor.

Yolunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, içinizdeki haritaya bakın, oradan bilgi alamıyorsanız doğayı izleyin, orayı da göremiyorsanız insanlara bakın, halen göremiyorsanız okuyun daha çok okuyun, okumakla da bir şey olmuyorsa hiç bir şey yapmayın sadece olduğunuz yerde durun ve olan her ne ise onun geçmesini bekleyin ve o durumunuza anlam veremiyorsanız, duygu da yüklemeyin, sadece DÜŞ’ünün…

Evet sadece düşünün… İnsan düşünen ve sorgulayan bir varlıktır. Düşünün ve sorgulayın ve kendi sonuçlarınızı yaratın. Kendi sonuçlarınızı üretin, sorumluluğunuzu alın. Duygularınızın sorumluluğunu alın, yaşantınızın sorumluluğunu alın. Çocukluğunuzun sorumluluğunu alın. Bırakın geçmişte acı diye nitelendirdiğiniz olayları, şimdinin dönüşmeye ve büyümeye ihtiyacı var. Şimdiyi düşün, sorgula ve dönüştür. Hatırla, düşünmeyen ve sorgulamayan insan, tabi olan insandır ve tabi olmak yok olmak demektir.

#kendineuyan #kendinibul #kendinibil #düşün #sorgula #cevapsende #hayatsensin #yaşamınısev #KendiniKabulEt

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x