Yüksek umutlar, yeni başlangıçlar. Hoşgeldin 2022

JANUS

Yüksek umutlar yeni başlangıçlarOcak ayına adını veren eski Roma Tanrısı ”Janus”, iki zıt yüze sahip olarak tasvir edilmiştir. Böylece, bir yüzü ile geçmişe, diğer yüzü ile geleceğe bakar. Karşıtların tanrısı Janus; başlangıçların-bitişlerin, portalların, kapıların, çıkışlar ile girişlerin koruyucu tanrısıydı. Özellikle yeni girişimlerle ilgililiydi, zamanı da temsil ediyordu, çünkü bir yüzü ile geçmişi, diğer yüzü ile geleceği görebiliyordu. Bir tarafı genç, diğer tarafı yaşlı bir erkek yüzü ile betimlenir, sağ elinde bir asa, sol elinde ise, kapıları açmak için bir anahtar tutardı. Bu anahtar, yeni başlangıçları temsil etmektedir.

Aynı şekilde, bizler, 1 Ocak’ta, henüz sona eren eski yıla ve önümüzdeki yeni yıla dolayısı ile, yeni bir başlangıca bakıyor olacağız.

Yeni yılın ilk saatlerine girdiğimizde, Dünya aniden bu başlangıcı ​​yapıyormuş gibi hissedecek, yılın ilk günleri yepyeni olasılıklar taşıyor görünürken, kimi zaman, geçtiğimiz yılda ektiğimiz tohumlar filizlenecek.

Ian Hacking, olasılık kavramını; ”Janus Yüzlü” olarak tanımlamıştır. Bunun nedeni; olasılığın ”iki yüzlü bir kavram” oluşudur. Janus’un yüzlerinden biri olayların gerçekleşmesiyle ilgili sıklığı belirlemekte, diğeri ise, buna duyulan inancın yükselme veya alçalma göstermesini belirlemektedir.

Değişim umudu sadece takvim yılı için değil elbette ve  çoğumuz, kişisel dönüşüm için de hedefler koyduğumuzda, değişmeyi deneyeceğiz.

Yılın olasılıkları için güçlü hayaller kurabiliriz. İrademize, azmimize, çalışmamıza ve bize güç veren İlahi kaynağa güvenirsek; neden olmasın?

Yüksek umutlar yeni başlangıçlar

2022 YILINIZ İÇİN BİR RENK SEÇİN.

Her yıl içimden gelen bir renk tutarım. Renkler, fikirleri ve duyguları ifade etmenin, kimi sembollerle  bağlantı kurmanın bir diğer yolu. 2022 rengini Menekşe  olarak seçtim. Ancak, menekşenin renk skalası, mordan, maviye, kırmızıdan sarıya kadar çok çeşitli. Siz de kendiniz için birini tercih edebilirsiniz. Menekşe; saflık, ruhaniyet, refah, güzellik ve zihinsel berraklığı sembolize ederken; umuyorum ki, izole edilmişlik döneminden, ”Aşı”, ”Mutasyon” tekrarlamalarından, maskelerden kurtulduğumuz, ulusça ekonomimizin iyiye gideceği; umut, barış ve refah getiren bir yılı kucaklarız.

Yüksek umutlar yeni başlangıçlar

12 AY, 12 RESİM.

Kavramlarımız ve standartlarımız değişmeye devam ediyor, fiziksel ve dijital yaşamlarımız yeni şekiller alıyor. Ancak bu dijital çağda, Yeni Yıl Takvimi olarak, 3 boyutlu kağıt veya blok takvimlere çekilenlerden olmak, inanıyorum ki bir farklılık.

Bu sayede, öncelikle planlarımızla daha yakından bağ kurabilir,  fiziki  takvimleri  takip ederek,  yapılacak işleri organize etmekten keyif alabiliriz.

Ayrıca, tarzımızı ifade eden takvimler yapmamız veya aramamız mümkün.

2022 yılınız kutlu, umutlarınız gerçek olsun. Sevdiklerinizle birlikte; sağlıklı, hayırlı, mutlu nice yıllar ve yeni başlangıçların, olasılıkların en güzelini dilerim.

Ferda Ercan Uyulan.

www.facebook.com/karanliginmesaji

www.facebook.com/okultizmveenerji

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir