31 Mart 2018, Mavi Ay Ve Etkileri

2018 yılının ikinci ‘Mavi Ay’ı 31 Mart Cumartesi gecesi gerçekleşecek. Mart dolunayları baharın gelişine, toprağın değişimine işaret ederken Kuzey yarımkürede sıklıkla Kuzgun Ay olarak adlandırılmıştır. Dolunay Terazi’deyken, dengeyi kendi iç gücümüz ile bulmamız gerekiyor, çünkü önümüzdeki günlerde her şey gözümüze olduğundan kötü görünebilir. Enerjimizi özensizce harcamamaya çalışırken, üzerinde kontrol sahibi olduğumuz şeylere odaklanarak, konuyu kapatabiliriz.

Hepimizi etkileyen karşıt enerjiler, bu Dolunay’da, karanlık düşünceler, endişeler, mutsuzluk ve yalnızlık ile kalp kırıklığı gibi yoğun hisleri oluşturabilir. Buna karşın, sezgilerimiz yükselecektir.

Mart ayının ilk haftasından bu yana beklediğimiz işler, alacaklar, haberler, kişiler ve sonuçları ertelenmiş olan birçok konu, Terazi’de yükselen bu mavi ay ile birlikte, belirsizlikten kurtulabilir.

31 Mart 2018, Mavi Ay Ve Etkileri

Diğer yandan, yalanların, ihanetlerin meydana çıkma olasılığı yükselir, bu nedenle kökten sarsıntılı duygu değişimleri, ayrılıklar kendisini gösterebilir. İnsanlar arasında çatışma, tartışma ortamlarının alevlenmesi sıklaşır. Akılcı olmak, sinirleri sağlam tutmak önemlidir. Doğrulanmış hissetmek için, başkalarının onayını istememiz şimdilik gerekli değildir.

Ay’ın Satürn ile oluşturduğu karenin, karşılıklı suçlamalara ve olumsuzluklara kapı açacağı öngörülür, bu nedenle zorlu mücadelelerde güçlü olmanın yolunun sakinlikten geçtiğini bilerek, sonraki 15 günü kolayca atlatmamız mümkündür.

Yılın ilk dolunayı da mavi ay’dı ve 31 Ocak tarihliydi. 1999’dan beri, bir yılda iki mavi ay olmamıştı, 2037’ye kadar da tekrarı gelmeyecek.

Aynı takvim ayı içinde iki kez dolunay olursa, bunun özel ismi olduğunu, renginin mavi olmadığını biliyoruz.

Yılda 12 dolunay ve artan da 11 gün bulunur, geri kalan bu günler birikerek, 13. dolunayı görmemizi sağlar. Tabi bunun süresi, 32 ay kadar beklemeyi gerektirir. Şubat aylarında mavi ay oluşmaz. Yılda iki kez oluşabilen bir bluemoon fenomeni, tek yüzyılda, en fazla 5 kez yinelenebilir.

Sonraki ”Blue Moon” ; 18 Mayıs 2019’da, mavi aylı, Ay tutulması ise, 31 Aralık 2028’de beklenecektir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir