Venüs yönetiminde Dolunay. Bitişler, başlangıçlar

Bahar mevsiminin ilk ayına Dolunay etkisi ile başlıyoruz. Aydınlanmalar, umutlar, sonun başlangıcı… Gökyüzünde şölen var. Hepimiz davetliyiz! Unutmadan hemen yazımın başında sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var; bu sayı da sizlerle iki ayrı yazı ile buluşacağım. Tek nedeni; MERKÜR!

Merkür retrosu, tam da bitti, bitiyor derken devam eden gölge günlerinde bilgisayarımı yakaladı. Her ne kadar önlemimi alsam da olmuyor.  Merkür’ün her türlü ileri, geri istasyon hareketleri bir çoğunuzdan daha yoğun olarak uzun yıllar beni etkileyecek. Çünkü haritamın lordu Merkür, kariyer evimde ve en önemlisi Dasha sürecim Merkür… daha ne olsun! Durumumdan anladığınız gibi bilgisayarım ve ben biraz ayrı kalacağız. Dolunay haritasını önceden hazırladığım için bu yazıda sizlere Dolunay etkilerini, Mart’ın ilk haftasından sonra aylık yorumlarınızı paylaşacağım.

5 Mart 2015 saat 20:00 de Vedik Astrolojiye göre Aslan burcunda Purva Phalguni  nakshatrasında Dolunay gerçekleşecek. Biz Vedik  Astrologlar  Yeni Ay evresinden daha çok Dolunay evrelerini  önemseriz. Çünkü Ay Güneş’in ışığını, gücünü tam olarak alarak başrollerdedir.

Gelelim Dolunay anında gökyüzü etkilerine; Dolunay haritasının hem lordu hem de Atmakaraka (ruhun işareti) gezegeni Merkür her ne kadar transit Satürn ve hâlihazırda geri girmekte olan transit Jüpiter’den görünüm alsa da, gölge günlerinin de o tarihe kadar bitmesi ile  iletişim, teknoloji, ticaret, iş antlaşmaları alanlarında rahatlamalar olacağını düşünüyorum. Tabii Satürn’den aldığı görünüm ile geçmişin derin izleri de ortaya çıkacaktır.

Dolunay anında Vedik Astroloji’nin nabzını tutan Ay’ın nakshatrası Venüs yönetiminde olduğu için Balık burcundaki Venüs& Ketu&Mars birlikteliği biraz manidar duruyor. Özellikle Ay ve yükselen burçları su grubu olanlar bu tutulmayı en yoğun şekilde hissedecekler gibi.

Hepiniz Şubat ayının ortalarında gerçekleşen Yengeç Yeni Ay’nı bir düşünün; neler yaşadınız… İşte bu Dolunay tüm o alanlarda nokta koymaya geliyor.  Her Dolunay’da olduğu gibi güzelliklerin yeşerdiği bir tutulmaya niyet edelim.

Yoğun bir ay bizi bekliyor;  tutulmalar, transit Satürn’ün retrosu gibi gökyüzünden gelecek olan mesajlar önemli. Bu konularla alakalı ayrıntılı yazımı Mart ayı burç yorumlarınızla beraber bir sonraki yazımda okuyabileceksiniz.

Ay &Yükselen burçlarınıza göre Dolunay etkilerinizi okurken önce Ay burcunuzu okumayı unutmayın lütfen.

Sevgiyle kalın.

Namaste

AY&YÜKSELEN BURCU YENGEÇ-OĞLAK

Dolunay’da 2. ve 8.evleriniz aktif olacağı için gizlediğiniz konular, miras, sigorta ve maddi konular gündeminizde olacak. Özellikle ağzınızdan çıkan sözlere ve kimlerle paylaştığınıza büyük özen gösterin.

AY&YÜKSELEN BURCU ASLAN-KOVA

Özellikle Aslan burçlarının egolarının tavan yapacağı bir dolunay etkisi hakim olacak. 1. ve 7. Evleriniz’deki hareketlenme sizlere evlilik, iş antlaşmaları, tüm partner ilişkilerinizi aktif  hale getirerek sonlanma ve başlangıçlar hayatınızda yer tutacak.

AY&YÜKSELEN BURCU BALIK –BAŞAK

Balık burçları  için sağlığınız, rakipleriniz ve çalışma alanlarınız aktif olacak iken Başak burçları için harcamalarınız ve uyku problemleriniz ile biraz keyfiniz kaçabilir. Havalarda güzelleşmişken bol bol doğa yürüyüşleri ve meditasyon tavsiye ediyorum.

AY&YÜKSELEN BURCU KOÇ- TERAZİ

Dolunay etkileri ile Koç burçları çocuklarına, aşk hayatına yoğunlaşırken, Terazi burçları ise  hayalleri ve hedeflerine odaklanacaklar. Fırsatlar ve hayal kırıklıkları bir arada yaşanabilir, acı da sevinç de bizler için.

AY&YÜKSELEN BURCU BOĞA-AKREP

Kariyer, anneniz ve sağlığı, gayrimenkullerinizle alakalı yoğun bir Dolunay etkisi yaşayacaksınız. Gelişmeler sizi üzebilir ama sürprizlere de açık olun derim.

AY&YÜKSELEN BURCU İKİZLER- YAY

İkizler burcu, Dolunay etkisi ile cesaretiniz sorgulanacak ve tüm yakın çevrenizle iletişim alanında olumlu olumsuz  gelişmeler  yaşayabilirsiniz. Şans, hukuksal konular, babanız alanlarında hareketli günler den Yay burçlarını etkisi altına alacak.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir