Adım adım SEVGİ

Kendimizi sevmek ne demektir? Bilmiyorum cevabı da güzel bir cevap olur.

Sizce; kendimizi sevmek nasıl olur? Çok sık duyduğum bir durum, herkesi o kadar çok seviyor ve elimden geldiğince yardım ediyorum ki, konu ben olunca hep erteliyor ve kendime zaman ayıramıyorum…

Bu ne kadar doğru, kime göre doğru… Her düşünceye ve inanca sevgiyle bakıyor ve kabul ediyorum. Sadece farkındalık için diyorum ki; her birimiz görünmeyen sevgi bağları ile birbirinize bağlıyız ki, aynı yuvadan, aynı ruhtan geldik. O halde, önce ben diyerek, başlangıç noktası olarak kendimizi seçerek ilk adımı atacağız. Önce BEN ışığı parlayacak ki çevresini de aynı oranda beslesin.

Sevincimiz, sevinçleri olsun dostlarımızın, şifamız şifaları, ışığımız ışıkları. Ve dalga dalga yayılsın.

Adım 1: Gözlerinizin içine bakarak kendinizi görmek. Ve nasıl görürseniz görün, ruhunuzun yansıması olduğunu kabul edin ve sadece ona usulca “seni seviyorum” deyin lütfen. Bu size çok iyi gelecektir.

Adım 2: İstediğiniz sonucu alamadığınız bir durum içerisinde iseniz, bakış açınızı değiştirin. Hep aynı yönden bakarak farklı sonuç elde etmeyi beklemek sadece zaman kaybı ve hayal kırıklığı yaratır.

Adım 3: Gülümseyin. Bu konuda zorlanırsanız en son ne zaman gülümsediğinizi ve sizi neyin gülümsettiğini hatırlayın.

Adım 4: Tüm güzellikleri hak ettiğimize inanalım. İnanç, oluşumun kapılarını açar. Ve inandığınız her şey yaşam gerçeğiniz olur.

Adım 5: Kendimizi, çevremizdekileri eleştirirken buluyor muyuz? Fark edelim ve hemen bu düşüncelerimizi iptal edelim. Evren bizi bizden daha çok düşünür ve ağzımızdan her çıkan sözü, isteğimiz olarak kabul eder ve yerine getirmek üzere çekim yasası devreye girer.

Adım 6: Bu nedenle, yaşamımızda olmasını istediklerimize odaklanalım, gerçeğimiz olsun.

Adım 7: Sende var olmayanı ve almadığını veremezsin. Yanındakini mutlu etmek istiyorsan kendinden başlamayı dene.

Adım 8: Her kimin davranışları senden farklı ise, bunu bir renk olarak kabul et, Hayatın başka bir güzel rengi olarak gör ve üstüne alma hiçbir şeyi, herkesin algısı kendinedir. Senin de.

Adım 9: Sevginin en büyük şifa olduğunu hatırla ve soru işareti oluşan her durum ve kişiyle aranda bir sevgi kanalı olsun.

Adım 10: Ve tüm bu öneriler için en doğru zaman şimdi şu andır. Tek yapılması gereken istekli olmak ve niyet etmektir.

Sevgi ve Işıkla

Fatoş Görce

https://www.facebook.com/Jeremeyal

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x