AND Öykü Ödülü,

 “KADIN” TEMALI AND ÖYKÜ ÖDÜLÜ BAŞVURULARI BAŞLADI

 Aydınlık Nesiller Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen  ve teması “Kadın” olan öykü ödülüne başvurular, Derneğin de kuruluş günü olan  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde başlıyor.

AND Oyku YarismasiAna temasını “Kadın”ın oluşturduğu tüm öykülere açık olan AND Öykü Ödülü’nün bundan sonra da her yıl geleneksel olarak yapılması planlanıyor. Şartnamesine info@aydinliknesiller.org adresinden ulaşılabilecek olan ve 1., 2. ve 3.’ye AND Öykü Ödülü verilecek olan organizasyonda 3 adet de “Dikkate Değer” öykü belirlenecek. Ayrıca Jüri tarafından yayımlanmaya değer görülen tüm öyküler bir seçkide toplanarak kitaplaştırılacak.

AND Öykü Ödülü, her yıl Jüri’sinde bir yazarımızı “Onur Konuğu” olarak ağırlayacak. İlk yılında AND Öykü Ödülü’nün Onur Konuğu, edebiyatımızın çınarlarından biri, Nazlı Eray olacak. Jüri başkanlığını ise eleştirmen, yazar Mesut Varlık üstleniyor. Koordinasyonu Şebnem Denk’in sağladığı jüri üyeleri; Figen Yıldız, Hale Kilit Aydoğuş, Hüseyin Opruklu, Özlem Aksu Kurtoğlu, Özlem Pekcan ve Ülkü Yağmur Ural.

18 yaşını dolduran herkese açık olan yarışmaya katılmak isteyenler, 8 Mayıs saat 23:59’a kadar, info@aydinliknesiller.org adresine “Kadın” temalı “sadece 1 (bir)” öykülerini gönderebilirler.

Sonuçlar 4 Haziran 2024’te açıklanacak.

Ödül töreni ise 8 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.

“AND Öykü Ödülü Seçkisi” 2024 yılı içinde, Metinlerarası Yayınevi tarafından yayımlanacak.

 

Aydınlık Nesiller Derneği Hakkında:

Sosyal sorumluluk bilinciyle, topluma hizmet etmek için 2017 yılında kurulan ve şimdiye kadar yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlayan Aydınlık Nesiller Derneği, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür aydınlık nesiller yetiştirmeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Aydınlık Nesiller Derneği, şimdi de edebiyatımıza katkı sunmayı ve yeni kalemleri okuyucuyla buluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir