Kadın erkeğin mimarıdır

Merhaba, ben bir erkeğim, hem de hayatıma girmiş kadınlar sayesinde tekamül etmiş bir erkek… Evet size sesleniyorum; size çok şey borçluyum. Siz değerli varlıklar; iyi ki varsınız, iyi ki hayatımda oldunuz. Zaten değerli olan hayatım sizler sayesinde daha da güzelleşti, zenginleşti. Zerafetinizle renk kattınız dünyama, gerek dost gerekse sevgili olarak…

Hem siz olmasanız ben kendi cinsimin ihtişamını nasıl idrak edebilirdim ki, nasıl ”iyi ki erkek olarak doğmuşum,” diyebilirdim ki? Bu farkındalığa beni ancak siz eriştirebirdiniz ki zaten öyle de oldu. Hele beni tanıdığınız ilk andan itibaren o harika özellikleri, -içinizdeki var olan ve ‘o biri’ tarafından uyandırılmayı bekleyen- açık yürekliliği, coşkuyu, o ince mizah anlayışını, neşeyi ve sevecenliği tıpkı benim gibi cömertçe ortaya koyduğunuz anlar var ya, işte daha bir hayranlık duydum size çünkü kendimden bir parça bulduğumu hissettim hepinizde, ”vay bee, amma da harbi kadın!” dedim hep kendi kendime büyük bir keyifle…

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Evet biliyorum, sizi duyar gibiyim; bu güzel özellikleri ortaya koyabilmemiz biraz da siz erkeklere bağlı, diyorsunuz… Evet, katılıyorum. Öyle ya, zaten bu dünyada herkese hak ettiği verilmez mi?

Ben içimi bugünden dökeyim dedim çünkü yarının benim için diğer günlerden hiçbir farkı yok; o da tıpkı diğerleri gibi ‘mübarek bir gün’ olacak. Neden mi? Çünkü dünyanın temelini oluşturan, doğurganlığın, var oluşun sembolü siz kutsal varlıkların tek bir günde değil her zaman hatırlanması ve el üstünde tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Değerli varlıklar; lütfen daima sizi iyi hissettiren erkekle yaşamayı seçin çünkü biliyorum ki dünyanın dengesi size ve bize yani Yin ve Yang’ın uyum içinde olmasına bağlı.

Sevgiyle kalın…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir