Başak Yeni Ayı

15 Eylül Cuma sabahına Başak Burcunun 21 derecesinde oluşan bir yeniay ile uyanacağız. Gökyüzünde büyük toprak üçgeni varken uyumak zaten zor olurdu. Çalışmak, düzenlemek, verimli olmak, hizmet etmek, analitik bakış ve sağlık konuları Başak burcu şemsiyesi altındadır. Yeniaylar yeni başlangıçlar demek olsa da yöneticisi Merkür’ün durağan pozisyonu bu başlangıçlara bazı koşullar getiriyor.

Başak Yeni AyıÖncelikle Başak Burcu konularıyla ilgili kendimizdeki arızalı tarafları bulup onları düzeltme gerekliliği var. Sağlığımızı mı ihmal ettik? Tembellik mi yaptık ya da aşırı çalışmaktan tükendik mi? Fazla mükemmeliyetçi davranıp toleransımızı mı kaybettik? Eleştirinin dozunu kaçırıp insanları kırdık mı?. Ya da akışa teslim olmayı zayıflık görüp kontrol takıntısı mı geliştirdik? Örnekler çoğalabilir, çünkü aslında herkes kendi realitesini bilir. Bu bağlamda güzel başlangıçlar, atılımlar, girişimler yapmanın yolu kendi hatalarımızı revize etmekten geçer diyebiliriz.

Yeniayın Uranüs’le kontağı yaratıcı fikirler ve sıra dışı yaklaşımlar için son derece destekleyici görünüyor. O yüzden hayat herkese veriyor bir tek benden esirgiyor demeyin. Tek koşul biraz uğraşmak, terlemek. Toprak enerjisi son derece somut veriler üzerinde çalışır. Neptün’ün peşinden gitmek hayalperest davranmak, detayları es geçmek ya da kendini uyuşturmak bize hayal kırıklığı getirecektir. Ancak gerçekçi olduğumuzda sürprizler bekleyebileceğiz.

Yeniay haritasına göre, finansal konular, kredi ve borçlar, çalışan kesim, muhalefet, silahlı kuvvetler, halk sağlığı, beslenme, gıda tedariki, su ve sudan gelebilecek tehlikelerle ilgili gündemler olabilir. Denebola sabit yıldızı etkisiyle de isyan ve agresyon tetiklenebilir. Bağırsak ve sindirim sistemi organlarımızla ilgili sorunları ciddiye alalım.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir