Başak Yeniayı

7 Eylül sabahı saat 03.53’te Başak burcunun 14 derecesinde bir yeniay oluşuyor. Fener alayı yapacak kadar olmasa da yorgun ruhlarımıza bir nebze nefes aldıracak bir yeniay bu. Çünkü içinde hem umut hem de sürpriz var.

Başak Yeniayı

Koşuşturmamız her zamankinden fazla olabilir. Nedeni ise bize hayatımızın koşullarını çözüm odaklı bir bakışla değerlendirerek büyük bir azimle çalışmaya zorlayacak olması. Para ve kariyer alanında yaşamın güzel sürprizleri bu aralar Uranüs vasıtasıyla kapımızı çalabilir. Merkür /Satürn iş birliği hedef belirlemek, kararlı ve sürekli olmak konusunda bizi destekliyor.

Ortaklıklar, iş birlikleri konularında şans var. Ancak saldırgan bencil ve yaralayıcı bir dil kullanmamaya dikkat edelim. Venüs aşkların en güzelini arkadaşlar vasıtasıyla ya da marjinal tesadüfler olarak karşımıza çıkarabilir. Para konusunda da belirgin bir büyüme ve alternatif kazançlar için fırsatlar var. Ancak her iki konuda da otorite, gelenekler, eski alışkanlıklar açısından bir zorlanma olabilir. Her neyi deneyimliyorsak değiştiren dönüştüren bir tecrübenin içinde olduğumuzu bilmeliyiz.

Hem Mars hem de Yeniayın kendisi tembellik etmemize izin vermeyecek. Bu sebeple 21 Eylül’e kadar olan zamanı çalışma ve para kazanma koşullarımızı, sağlığımızı yeniden düzenlemek için kullanacağız. Bu güzel gökyüzü enerjileri içerisinde bir tek Neptün’ün tuzağına çok dikkat etmek gerekiyor. Yapacağımız her işte bir yanılgı ihtimalinin olduğunu hiç unutmamak lazım.

Bu dönemde salgında artış olduğu kadar salgınla mücadelede de belirgin bir aksiyon var. Yeni bilimsel buluş ve yöntemler ortaya çıkabilir. Ülke haritasına göre ise enerjiler şu şekilde. Medya, sağlık ve hizmet sektörü ve tarıma ilişkin yeni düzenleme ve kararlar duyabiliriz. Muhalefetin söylemlerinde ve medyadaki duruşunda kararlılık ve sağlam adımlar atabileceği görünüyor.

Sanat ve spor camiasında ve yargıda bazı sonlanmalar, kayıplar ya da köklü dönüşümler içeren gelişmeler yaşanabilir. 21 Eylül’deki Balık dolunayına kadar hayatımızı ilmek ilmek dokumak ve alın teri dökerek yeniden yeni bir başlangıç yapmak durumundayız.

İyi haber şu ki şanslıyız…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir