Ben Sevgiyim. I am GOD

Sene 1995: İspanya’nın Barselona iline yaptığım bir Seyahat sırasında beni hala çok etkileyen bir anım var ve şimdi sizinle de paylaşmak istiyorum.

Bir yaz akşamüstü, trafiğe kapalı bir sanat sokağı ve her güzel insan tezgahlarında kendi çalışmalarını satıyor, yapıyor, tanıtıyor. Çok eğlenceli. Ayaklarım beni bir tezgaha doğru yöneltti, Tezgahta kitaplar sergileniyor, usulca yaklaştım ve elime bir tanesini aldım. Kitap şiir kitabıydı ve tabii ki İspanyolca yazılmıştı. Kitabın yazarı hakkındaki bilgi İngilizce yazılmıştı, Sadece bir kelime.
Author : GOD

ben-sevgiyim

Başımı kitaptan kaldırdığımda sonradan kitabın yazarı olduğunu anladığım benden oldukça ileri yaşta bir bey bana bakıyordu ve selam verdi. Konuşmaya başladık. Yazarın adı burada “God” yazıyor dedim. Evet, benim dedi. Gülümsedim. Memnun oldum ben de Ms God dedim. Bir süre öyle kaldık.

İlk kez biri bu şekilde cevap verdi, neden öyle dediniz diye sorduğunda biz ayaküstü derinlere daldık. Daha fazla sohbet için bir yere oturmak istedi, ancak benim uçağımın kalkmasına az kalmıştı ve ben son bir turla alacağım hediye için o sokağa girmiştim.

Bunu neden anlattım. Eğer biz Tanrının bir parçası olduğumuzu ve bu dünyada yaşayan her canlının da bizden biri olduğunu kabul edersek Dünya sevgide kalır.

Ve öyledir.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x