Bilinçsiz arzular

Bazı insanlar vardır; yüzüne tükürsen “Yarabbi şükür,” der.

Donuk, duyarsızdırlar; onları ‘sinirleri alınmış’ zannedebilirsiniz. Aslında onların duyguları çalınmıştır…onlara eziyet edenler tarafından çalınmıştır; o yüzden böyledirler…

Başlarına hayret edilecek hatta dehşet veren bir olayı size “bugün kuru fasulye-pilav yedim,” der gibi anlatırlar, şaşırır kalırsınız.

Bilinçsiz arzular

Onlar adeta acıdan zevk alır ki bunun adı mazoşizmdir; karşılığı sadizm olan o kavram…

Acı eşikleri yükseltir…ve evet, bu durum onlar için zamanla zevke dönüşür; ‘acı mastürbatörü’ olurlar.

Eğer biri onlara anlayışlı, hoşgörülü, sevecen davranırsa -acı kaynakları kesildiği için- buna dayanamaz ve durduk yerde arıza çıkarırlar; o kişiyi -sudan sebeplerle- suçlar, onu yapmadığı, söylemediği şeyleri yapmış, söylemiş gibi bir tavır takınırlar.

Bunu o kişinin sabrını zorlayacak şiddette yaparlar ki tepesi atsın ve onlara acımasız davransın; buradaki -bilinçsiz- arzuları budur.

Bu ciddi bir nevrozdur; çevrenizde böyle insanlar varsa onlardan uzak durun çünkü her fırsatta -çengel atıp- sizi aşağıya, kendi bitik enerjilerine çekmeye çalışırlar ki besin kaynakları hiç bitmesin…

Onlara ‘zehirleyici varlıklar’ da diyebilirsiniz; onlardan kurtulmanın panzehri hepsinden bir an önce uzaklaşmaktır çünkü durumu öyle bir zorlarlar ki birdenbire içinizden bir canavar çıkabilir.

Örneğin; öyle birini evinizde ağırlama nezaketini göstermişsinizdir. Bu süreçte bunu öyle sinsice yaparlar ki birden şalterleriniz atabilir; kendinizi onları gecenin bir vakti evinizden kovacak duruma gelebilirsiniz.

Sonradan üzülmeyin; utanmayın, sıkılmayın, pişman olmayın çünkü o alacağını almıştır ve bilin ki bu durumdan memnundur.

Evet, ortada sizin için anormal bir durum vardır ancak aynı şey onun için normaldir.

Böyle durumlarda rahat olun; siz Muhammedi adalet sistemini devreye sokmuşsunuzdur yani hak edene hak ettiğini vermişsinizdir.

Bir süre bir ağır siklet boksöründen bir raunt dayak yemiş gibi hissedersiniz ancak zamanla bu geçer; bir süre kendinizle baş başa kalır ve bir daha bu kişileri alanınıza sokmazsınız.

Tehdit gibi görünen bir durum sizin için fırsata dönüşmüş olur; bundan ders alır ve yolunuza devam edersiniz…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir