Chiron Koç Transitte Seyre Dalmışken

Chiron Koç transitlerinde 3. göz çakrası tetiklenir ve kişisel farkındalık alanımız genişler, hızlanır.

Yaşam amacımızın, ruhsal amacımızın idrakine ulaşabilmek için, hayatımız boyunca pek çok sınavlardan geçeriz. Varlığımızın tekamül yolunda ilerlerken bazen öyle derin öyle büyük yaralar alırız ki, bir daha nasıl ayağa kalkarım, tekrar nasıl toparlanırım endişelerimiz sarar zihnimizi… Belki kırılıp dökülmüşüzdür parçalar tekrar bir araya gelmez, ya da ayağa kalkmışızdır ama çok derin izler çok derin yaralarımız miras kalmıştır kalbimizin en derin köşelerinde. Acıtan çekip gitmiştir kim bilir nerededir ama o kalp geçen yıllara rağmen sızlamaya devam eder, yaralayan olaylar bitmiştir belki ama darbelerin izleri kalmıştır omuzlarımızda…

Chiron Koç Transitte Seyre Dalmışken

Acılarımızı, yaralarımızı iyileştirme yolları ararken, kendi öz benliğimize, ruhumuzun derinliklerine yani kendimizden kendimize olan yolculuğumuz başlar.

Astrolojide hem fiziksel hem de ruhsal olarak kapanmayan, acıtan, yaralayan ama farkındalığımızı açarak, yükselterek iyileşme ve şifalanma yoluna yönlendiren de Chiron ‘dur.

Evet Chiron acıtır, yaralar ve bu alanlarda farkındalığımız oluşursa şifalanmaya da yönlendirir uzun uzun yazılabilir…

Transitte Chiron KOÇ burcunda seyirdeyken, Ajna Çakra, daha çok bilinen adı 3.Göz Çakramız, bu yaralı şifacıdan şifa almaya açık hale gelir. Transitte Chiron Koç , natalınızda hangi evinize denk geliyor ve tetikliyor ise, o alandaki konularda sipiritüel çalışmalar yapmanız, şifanın akışını hızlandır.
Ajna Çakra, olumsuz karmamızı çözmeye yardımcı olacak ve şifalandıracak merkezimizdir ve ayrıca KUNDALİNİ nin yeterince olgunlaşıp , ehilleştiği çakradır. İçsel Guru’muz olan bu çakra alanımız, enerjimizin yoğunlaştığı, içselliğimize bakış ile beraber, bu gelişen içselliği dışa vurum merkezimizdir.

Anja çakra (3.GÖZ) idrak ve farkındalık merkezimizdir. Anja Çakranın açılmasıyla duyular ötesindeki algılarımız ortaya çıkar, sezgisel bilişlerimiz gelişir, düşüncelerimiz zaman ve mekanın ötesine geçmeye başlar.

Eski Hint geleneklerinde bu alana Şiva Düğümü denmesinin nedeni; İda, Pingala ve Suşumna nadilerinin, vücudumuzda birbirine en yakın oldukları noktanın burası olmasındandır.

Transit Chiron Koç, Kundalini ve 3.göz çakramızın bir araya gelmesi ve tabii ki bu vesile ile birbirlerinden etkilenmeleriyle, zihnimiz arınarak bilinçliliğe, idrak etmeye doğru dönüşümlere girer, Farkındalık Penceremiz Açılır genişler…

Açılan pencerelerden sevgi, barış ve şifa dağılsın niyazıyla…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir