Yaralı Sifacı Chiron’un Karısı

Chariklo Kova burcunda 2021-2028

Chariklo, göksel bir lütuf, şifa ve şefkat olarak kabul edilir. Enerjisi saf ve naziktir ve hepimizin içinde yaşayan sevgi dolu iyiliğin bir hatırlatıcısıdır.

Yaralı Sifacı Chiron’un Karısı

Chiron ve Chariklo birlikte ilahi dişil ve ilahi erilin iyileştirici niteliklerini temsil eder. Bu nitelikler cinsiyetle ilgili değil, dengede olduklarında zihnimize, bedenimize ve ruhumuza bir uyum ve birlik duygusu getirebilecek enerjik ifadelerdir.

Chariklo’nun yumuşak ve iyi kalpli iyileştirici doğası büyük güçlü enerjiler taşır. Onun titreşimi, görebildiğimizin ötesine bilinmeyenin dünyasına bakmamız için bize ilham verir. Bizden daha akıllı ve daha güçlü ruhların enerjilerini çağrıştırabilen mistik ve sezgisel aynı zamanda görünmeyenin ötesine birçok rehberlik edendir.

Chariklo’nun varlığı, bireyselde özellikle bir hastalık veya hastalıkla karşı karşıya kalmaktan kaynaklanan ,ruhsal uyanışlar sırasında ortaya çıkar. Şaman benzeri doğası bize şifa için daha yüksek ruhlar ile tanışmaya ve ihtiyaç duyabileceğimiz doğru öğretmenlere ulaşmada rehberlik etmesine olanak verir.

Chariklo, artık yakından tanığımız, sevdiğimiz Yaralı Şifacımız Chiron‘un nazik,kibar karısıdır. Kendisinin bir peri mi yoksa bir centaur mu olduğu konusunda anlaşmaya varılmamıştır. Her iki durumda da, asil duruŞuyla Chiron’a ,görevlerinde isteyerek daima yardım etmiştir. Yardım eden,destek veren bir ruh olarak bilinen, sürekli olarak hizmet etmesine rağmen her zaman zarafetini koruyan bir eştir. Chariklo ayrıca bilgelik tanrıçası Athena’nın yoldaşı ve yardımcısı olan Vesta’nın güvenilir yardımcısıydı.

Astrolojik olarak Chariklo, kişinin kendi sınırlarının zarif bir şekilde yapılanmasını temsil eder. Bu asteroitin benzersiz halkaları, kişinin kendi kişisel tanımının düşünceli bir şekilde uygulanmasının getirdiği,saygı konusundaki bilgisinin temsilcisidir. Bu asteroidin Satürn ve Uranüs arasında kat ettiği yol, geleneksel olanı bir esneklik tutumuna getirmektir. Chariklo şu anda bilinen en büyük centaur asteroididir. Keşfi, beraberinde kolektif bilinci getirdi ve özellikle Kadınlar ile derinden bağlantısı var…

Uygun olduğunda HAYIR deme cesareti, bazıları için öğrenilmesi gereken bir beceridir. Chariklo, o denge yerini korumak için egemen olması gereken içimizdeki boşluktur. Chariklo, Athena’nın sıklıkla yaptığı gibi, amacını kanıtlamak için kılıcını kaldıracak biri değil, Vesta’dan öğrendiği zarifiği kullanır.

Doğum Haritalarımızda CHARIKLO Neyi Temsil Eder?
En yalın hali ile Chariklo’yu Bulunduğu Ev ile beraber ve Bulunduğu Burç özellik ve konularıyla beraber değerlendirin.Ve size verilen bu naif,şifalı göksel mesaja ulaşın.

Birinci evde Chariklo/Koç- Chariklo, sınırlarını çok fazla zorlayanlarla öfkesini kontrol etmesi gereken birini gösteriyor.Kollektife ve guplara hizmet ederken, bireyselliği dengeli şekilde korurken, gurplara, kalabalıklara, başkalarına kontrollü tutumlar,saygı ve sevgi gösterilebilirin anahtarını veriyor.

Chariklo ikinci evde/ Boğa- Konuyu anlatmak için zarafet kullanmak. Burada Chariklo’ya sahip olanlar, uygun şartlar ve sınırlarının korunması yoluyla, kaliteli sosyal ilişkileri sürdürmekle ilgilenirler.

Üçüncü evdeki Chariklo/Buraya yerleştirilen İkizler-Chariklo, iş düzeyinde sevgi dolu sınırları öğrenme ihtiyacını gösterir. Sınırlarla ilgili pazarlama veya öğretim becerileri. Öğrenilmiş sınırların uygulanması yoluyla bu konuda başarılı olabilecek bir görevli olmak gibi.

Dördüncü evde Chariklo/Yengeç – Aile üyeleri ve Anne ile sevgi dolu sınırlar kurmaya ihtiyaç duymaktır. Kendi hayatını yaşarken, huzurunu koruyarak sınırlarını belirleyen kişiyi temsil eder.

Chariklo beşinci evde/ Aslan- Risk ve eğlence ile ilgili sınırlar oluşturma ihtiyacı ve zevk alma arzusudur. Mizah yoluyla sevgi dolu sınırları öğretme yeteneğidir.

Altıncı evde Chariklo/Başak- İşyerinde sağlıklı sınırlar oluşturma ihtiyacıdır. Chariklo’nun ya ihtiyacı olan birini gördüğünde kendini tutmayı öğrenmesi ya da cevabı onlarda olduğunu düşündüklerinde kendini tutması gerekiyor. Başkaları için bir şeyler yapmak söz konusu olduğunda sınırlar koymak veya başkaları için en iyisinin ne olduğunu kendisinin dışında başka birilerinin de bildiğini düşünmek.

Chariklo yedinci evde/Terazi- Yakın ilişkiler içinde uygun sınırlar oluşturmak ve sevgiyle korumak ihtiyacı. Sağlıklı davranışı modelleyerek ilişkilerde bu tür şeylerin öğretmeni olabilir.

Sekizinci evdeki Chariklo/ Akrep- Kişinin cinselliği, yakınlığı ve diğer insanların kaynaklarıyla ilgili sağlıklı sınırlar oluşturmak ihtiyacıdır.

Chariklo dokuzuncu evde/Yay – İnanacağınız veya kendi fikirleriniz olarak benimseyeceğiniz şeyler söz konusu olduğunda sağlıklı sınırlar oluşturmak ihtiyacıdır. Başkalarına daha sağlıklı bir düşünme biçimini sevgiyle göstermek yeteneğidir.

Onuncu evdeki Chariklo/Oğlak- Konuyu anlatmak için sessizliğin gücünü kullanmayı tercih eden bir yerleşimdir. İş ve kariyerde Sınırlar oluşturmak ihtiyacıdır. İş dünyasında teknoloji kullanımı söz konusu olduğunda ileri görüşlü olmaktır.

Onbirinci evde Chariklo/Kova- Sosyal sınırlar ve akranlar ve gruplar arasında olmaya ihtiyaç duymak. Zihinsel ayrılık yoluyla benlik duygusunu sürdürebildiğiniz için herkese şefkat gösterme yeteneği. Mevcut sosyal yapınızın sınırlarının ötesini görme ihtiyacı.

On ikinci evdeki CharikloPsişik sınırlar oluşturma ihtiyacı. İhtiyaç duyanlara yardım etmeden var olmayı öğrenmek. Egemen bir benlik duygusunu sürdürmek için daha bencil olma ihtiyacı. Hayır demeyi öğrenmek. Sağlam bir benlik duygusu oluşturma ihtiyacıdır.

Chariklo ve Chiron mirasları olan birkaç yetenekli çocuğun ebeveynleriydi.
Chariklo, sabit ve kararlı kalan “iyi eş” idi. Hizmet ettiği büyük Tanrıçaların öğretileri onun sessiz karakterine damıtılmıştı. Saygılı çocuklar yetiştirmek için gereken esnekliği, hassasiyeti ve düşünceli atılganlığı onlardan öğrendi. İyi bir anne, çocuğunu dünyaya iyi hazırlamanın en önemli işi olduğunu anlayan kişidir.

Ama ne yazık ki Chariklo, kocası Chiron öldürüldüğü için dulluğa derin üzüntü ve kederi de yaşadı.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x