Gençlik başımda Deliduman

“Bakışların güzel değilse çirkinsin.”

Bir insanla tanıştığınızda önce onun ailesine nasıl davrandığına bakın
eğer bir erkek annesini seviyorsa, değer veriyorsa o dişi yanı ile barışık bir erkektir sizi de sevecektir
Eğer bir kadın babasını seviyorsa,
değer veriyorsa erkek yani ile barışık bir kadındır
sizi de sevecektir

Gençlik başımda Deliduman

Burada bahsi geçen sevgi öylesine kuru kuruya seviyorum adı altında bir sevgi değildir emek vermektir eksik gidermektir onarmaktır İlgilenmek arayıp sormak yanında durmak tedavi etmektir.

Trafikteki insanları küçümseyen ve onlara küfür eden pazarcıları küçümseyen ve onlarla alay eden
insanları gereksiz yere yargılayan
ve herkeste bir hata bulan kişilerden uzak durun
çünkü Bu davranışlar psikolojik şiddettir. Bir gün bunlar size de ulaşacaktır.

Bir garsona emir buyurgan konuşan kişi sizinle de günü geldiği zaman aynı şekilde konuşacaktır. Buradan anlayın ki görgü ve terbiye namına ailesinden bir eğitim almamıştır

Kişinin aynası ailesidir.
Ailesini iyice tanımadan evlilik için karar vermeyin.
Psikologlar bir insanı tanımak ve ona dair ipuçlarını elde etmek için çocukluklarına dönerler, evleneceğiniz kişinin çocukluğu hakkında mutlaka bilgi edinin.

Çocukluğunda ailesi tarafından nasıl muamele görmüş iyice anlayın değerli mi hissetmiş yoksa değersiz mi çünkü aynı kaderi size yaşatacak.

Ailenin ayıpları ve günahları değerleri ve değersiz bulduğu şeyleri oturup kalkma ve temizlik eğitimi nasıl? Çünkü bu ailede her ne varsa birlikte olduğunuz kişi de bu durumlardan mutlaka kırıntılar taşıyordur.

İnsanlar her zaman en güzel yönleri en güzel elbiseleri en güzel halleri ile sizlere gülümserler fakat içerikteki bazı sözcükler insanı ele verir. Bunları yakalayarak uçlarını birleştirin, böylece O kişiye dair ipuçlarını elde etmiş olursunuz

Gençlik başımda Deliduman

Kendisinin mükemmel olduğunu düşünen çok tecrübeli birisi olduğunu söyleyen ve sürekli kendisini Öven kişilerden uzak durun çünkü onların niyeti sadece sizden beslenmektir sizi beslemek değil.

Herkesin kusurları vardır bedende ve ruhta sizi kusurlarınızla baştan kabul edenler, sizi siz yapan şeylere hayran olan kişiler sonradan bunu değiştirmek için çaba içine girerler sizi sizden uzaklaştırmak için elinden geleni yaparlar sonra da bunları sizi küçümsemek değersiz hissettirmek için kullanırlar.

Hiçbir zaman kendinizi sıkı tutmaktan geri kalmayın, hobilerinize ve değer verdiğiniz her şeye sahip çıkın, dostlarınıza sahip çıkın. Bu özgüvendir. Çünkü siz kendinize değer vermezseniz birlikte olduğunuz kişi sizin değer verdiğinize ve size değer vermeyecektir.

Birliktelik kendini yerin dibine sokmak ya da göklere çıkarmak değildir. Ancak ortada bir yerde dengeli durabilen kişi hayatınızda iyi kötü günlerde size eşlik edebilir. Yoksa varlıkta yanınızda durup yoklukta toz olur.

Bir erkekte ve bir kadında kendi ailenize baktığınız merhamet iyilik sevgi samimiyet doğruluk dürüstlük karakterli duruş anlayışı ile bakabilen bir yürek arayın ayrım yapan senin ailen benim ailem diyebilen türlerden uzak durun.

Annesinin lafıyla size hakaret eden erkekten yine annesinin ve babasının lafıyla sizi hor gören kadından uzak durun çünkü bu düşünceler annelere ait eşlere değil. Her kadın ve erkek ilişkiye annesini ve babasını mutlaka getirir.

Ayrıca annesi ile sizin aranızda denge kurabilen bir erkek her zaman tercih sebebi olmalıdır çünkü anne anneliğini bilmelidir eşler eşliğini bilmelidir aradaki kavgalar kesinlikle erkeğin karaktersizliği ve iki yüzlülüğü yüzünden olur.

Erkeğin annesinin oğluna düşkünlüğü ve işlerine karışma sebebi kendi eşiyle olan mutsuzluğu sevgi ve ilgi görmemiş yeterince sevilmemiş olmasından dolayıdır.
Eşinden görmediği sevgiyi (sanki bu oğlunun suçu) ve ilgiyi oğlundan görmeyi arzulamıştır
aslında bunun altında büyük bir bencillik yatar
çünkü oğluna bir nevi psikolojik şiddet uyguluyordur
fakat erkekler bunu hiçbir zaman görmez ve kabul etmezler.

Gençlik başımda Deliduman

Bunu kabul etmeyip annesinin içinde durmaya devam eden erkekler eşleriyle hiçbir zaman mutlu olamazlar çünkü aslında eşleriyle yaşayan anneleridir onlar değil.

Kiminle Evleniyorsun eşinle mi yoksa annesiyle mi buna da çok dikkat etmek gerekiyor.

Eşler birbirlerinin ailelerini kendi aileleri gibi sever ve değer verirlerse zaten hiçbir sorunları kalmaz aradaki sorun birini yüceltip diğerini alçaltmaktan doğar. Kendi annenize ve babanıza saygı duyduğunuz gibi eşinizin annesine ve babasına da saygı duymanız gerekir hatta o duymuyorsa bunu da ona öğretmeniz gerekir. Öğrenmiyorsa evlenmeyiniz…

Para mı AŞK mı? Diye gençlere tercih yaptırıyorsunuz bu doğru bir şey değil,
her ikisi de lazım çünkü; aşk ve para birlikte
daha güzel
daha mutlu
daha yaşanası
daha sorunsuzdur.
evlendikten sonra masraflar artacak öncelikle birlikte eksikliklerinizi giderip ondan sonra evlenin.

Evleneceğiniz kişinin annesi ile arası iyi değilse muhtemelen sizinle de arası iyi olmayacaktır, babası ile arası iyi değilse yine sizinle de arası iyi olmayacaktır kardeşleri ile arasında sorun varsa bu size de yansıyacaktır. Çünkü anne ve baba bir çocuğun kişiliği belirleyen ilk kişilerdir. Eğer bunlar doğru düzgün değillerse ortaya da doğru düzgün bir şey çıkmamıştır.

Her şeyden önce samimiyet en önemli belirteçtir gerçekten samimi olabilen ve size içini açabilen birisi sizin de ona içinizi açmanızı sağlayacaktır bu kutsal bir birlikteliğin, en önemli halidir.

Samimi olacağım diye; önceki ilişkilerinizden sevgilinize çok detaylandırarak anlatmanıza gerek yok çünkü bu gerçekten onu ilgilendirmiyor
yüzeysel olarak özetlemeniz ve size gerçekten güvenmesini sağlamanız önceki yaşadıklarımızdan çok daha kutsal ve değerlidir. Biten şeylerin ardından konuşmak huzursuzluk, kıskançlık ve kavga çıkarmaktan başka bir işe yaramaz.

Sevgiden önce sevdiğiniz kişiden güveninizi ve özgürlüğünüzü bizzat talep edin, bunu açık açık konuşun, bunu sağladığı taktirde zaten onu sever ve onunla birlikte bir ömür yaşamaktan hiçbir zaman pişmanlık duymazsınız.

Gençlik başımda DelidumanSevgili delikanlılar, gençler; kötülerden öğrenmeniz gereken en önemli özelliği açıklıyorum; çok çabuk vazgeçerler, onların yasları yoktur gözyaşları yoktur.

Hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam ederler. Onlarda bir kahvenin 40 yıl hatrı falan yoktur.
Onlar sadece gösteridir,
şovdur
fakat arkaları boştur,
boşluktur.
Paravandır, yavandır
yalandır.

Özürleri de yalandır onların
tüm özür dilemeleri belli bir zaman aralığını kurtarmak içindir. Önemli olan özür dileyecek davranışı tekrar etmemektir özür dilemek değildir.
Ve davranışları aynı şekilde hiç sektirmeden tüm saygısızlığı ve hadsizliği ile yoluna devam eder.
Özür diler ki aynı hatayı tekrar yapabilecek fırsatı ona verilsin diye.
Biraz daha senin üzerinde zıplayarak dallarını kırarak kendini tatmin ettikten sonra yine hatalarına devam edecektir.

İşte söylüyorum oyuncudur kendileri
çok iyi oyun oynarlar
kedinin fareyle oynadığı gibi oynarlar sizinle.
Tüm hayatınız bunu anlamaya çalışmakla geçer uyandınız uyandınız
uyanmadınız kendi kendinizi kemirmeye devam edersin sevgili fareler.

Gerekirse kendini kurtarmak adına korumak adına Hırçın çizimleri olsun hayatının. Altını çizdiklerinin üstünü de değer görmediğini düşündüğün yerde çizmekten asla çekinme. Şu sınırsızlığın içerisinde kendine gerçekten hak ettiğin şeyi layık gördüğün şeyi çekebileceğini inan
hiç kimse vazgeçilmez değildir. Senin varlığın dışında.

Peki ne yapalım;
Acıyalım mı?
Hayır.
Hor görelim mi?
Hayır.
Küçümseyelim mi?
Hayır.
Yargılayalım mı?
Hayır.
Ne yapalım?
Benzemeyelim,
Birlikte olmayalım
uzak duralım
ama görelim çok iyi görelim
görmezden gelmeyelim üzerini örtmeyelim bu kusur aramak değildir
bu kendini korumaya almaktır.

Dilerim sözlerim kalbinize ışık olsun
şifa olsun
Sevgiyle ve genç kalın,
Hayat kısa kuşlar uçuyor
geç kalmayın.

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x