fbpx

25 Ağustos, 2019

Işığın yolculuğu

Merhaba Sevgili Dostlar,
Kaz Dağından yolu geçmiş olanlar Yeşilyurt, Adatepe köylerini görmüş, Sarı kıza çıkmış, Tahtakuşlar Etnografya müzesini gezmiş, sularında yıkanmıştır mutlaka…

Ben bu dağda, yanından geçilip gidilen, fark edilen ama bilinmeyen “ışığın” yolculuğunu hikâye etmek istedim kendimce… Masal tadında, dilim döndüğünce.

Masalıma tanık tapınaklar, tepeler, ören alanları, sular olsun diledim.
Ağaçların altında yatıp, şaman davulunda Zeus’un sesini duymak, totem hayvanımın sırtında dağı aşmak, spiralinde şifa bulmak da diledim.

Ve tüm bunları benimle paylaşmayı, özünde yeni kapılar açmaya hazır dostlara haber edeyim dedim.
Zafer Algül ve Meltem Çelikoyan şaman davulları ve şifa spiraliyle bize katılmayı sevgiyle kabul ettiler… Gezimiz şifa spiralinde taçlanacak.

Sevgili Meltem’in dediği gibi, ” Bizler bir şey yaratmıyoruz sadece aracız ve zaten olan yani evrende var olan şeyi keşfediyoruz.. Tüm bilgiler buradadır sadece hatırlamaya ihtiyacımız var…”

Program ana hatlarıyla ortaya çıktı. Yeni kapılar açmaya bizimle birlikte kimler geliyor?
Ayla Seyhun

ışığın yolculuğu

PROGRAM

– 11 Haziran 2018 Pazartesi
10:00 da otelden ayrılıyoruz… (Altıner Otel- Mıhlı mevki, sahil) Gülpınar’a yola çıkıyoruz. Hedefimiz Apollon Smintheus Tapınağı. Kehanetler tapınağı… Burada size ışık masalının nasıl başladığını anlatacağım… ve neden buraya geldiğimizi… Tapınak ta küçük meditasyonlar yapacağız. Rehberlerimizin gönlünden ne geçer hangi kapılar açılır bilemem ama hepimiz paylaşmaya hazır olacağız.
Sonrasında öğle yemeği arası…

Öğleden sonra yerli kültürümüzün bir başka kapısını aralayacağız…

Kaz dağının yukarılarında bir yerlerde, hala ışığın egemen olduğu bir alanda evrensel barış adına bir çember oluşturup, Meltem Çelikoyan’ın yaptıracağı İkiz Kalpler Meditasyonu’na katılacağız. (Aydınlanmaya veya “Evrensel Bilince” ulaşmak için kullanılan bir meditasyon tekniğidir. Aynı zamanda dünyaya sevgi dolu nezaket, huzur, neşe ve iyi niyet ile rahmet göndererek bir dünya hizmeti gerçekleştirilmiş olunur. Belirli bir din ya da öğretmene bağlı bir öğreti değildir. Meditasyonu yapmak dünyaya huzur, sevgi ve ışık ile rahmet göndermeyi içerir.

Bu meditasyon düzenli yapıldığında; Aurayı temizler, sezgi gücünü arttırır, zihinsel kuvveti güçlendirir, içsel huzuru arttırır, stresi azaltır, kendine güveni geliştirir, refah seviyesini arttırır. 16 Yaşından büyük herkes için uygundur. Ayrıca hep duyduğunuz yaşam enerjisinin deneyimlenmesi konusunda belirgin bir tecrübeye sahip olursunuz.)
Serbest zaman… Otelde kalanlar için açık büfe akşam yemeği var.

ışığın yolculuğu

– 12 Haziran 2018 Salı
09:00 Otelden ayrılıyoruz. Mıhlı Şelalesinde Zafer Algül bize bir çalışma yaptıracak.. Heybesinden ne çıkacak ben de bilmiyorum…
10.30 Antandros antik kenti kazı alanı ziyareti…

Öğle Yemeği
Yemekten sonra Gargaron Antik kentine doğru yola koyuluyoruz.
Kendimizi Zafer ve Meltem’in Sibirya’dan bize taşıdıkları şamanik şifa çalışmasına teslim ediyoruz.

(Çok kıymetli özel çalışmalardan biri de Labirenttir. Labirent, çok eski zamanlarda şamanların eğitim ve insiye olması gibi bir çok farklı çalışmalarda kullanılmıştır. Ve evrenin biz insanlara hediyesidir. Anlamamız ve farkında olmamız için yaşam bazen ileri bazen geri bazen durağan bazen belirsiz ve sonunda hiç kötü bir şey yoktur… yuvaya merkeze ulaşırız. İşte bunun için biraz farkında olmamız lazım…

Labirentte yürürken çakralarımız aktif olur. Aynı zamanda sağ ve sol beyin lobumuz dengelenir.. Labirente açık zihinle değil niyetimizle girdiğimizde içindeki enerji bize mesajlar taşır.. Bu bir hediyedir. Hiç bir şey yapmasak bile şifalanır, niyetimizi bırakmak istediğimiz tam merkeze iletiriz…)

BU YOLCULUKTAKİ REHBERLERİMİZİ TANIYALIM

Zafer AlgülZafer Algül

Anne tarafından 3/4 nesildir kurşun dökme gelenekleri sürdüren Şaman’ lardan, Baba tarafı Horosan’ dan gelen Anadolu Erenleri soyundan “Derviş Baba’nın“ Oğlu ve Dedesi Derviş İsmail’in torunudur. Meditasyon ve Yoga ile Eğitmenlik seviyesinde çalışmaktadır. Kozmik Enerji Terapistidir.

Şifanın iletişimle, bilgiyle, nefesle, bedenle, Reiki ile her şeyin enerjiyle akabildiğini ve aktarılabildiğini yaşamakta ve paylaşmaktadır. Psikolojik ve Ruhsal araştırmaları özellikle Frekanslar üzerine yoğunlaşmıştır. Epeydir yolculuğu başta Sibirya olmak üzere Ata’larla Yerle, Gökle, Ateş ve Suyla, Dağ ve Orman ile daha çok kesiştiğinden, Şaman Kamlığı çağrısına dikkat kesilip yola girmiştir. Heybesinde hep paylaşabileceği güzel ve aydınlık şeyler taşıyarak “Yolda” olanlardandır.

 

 

Meltem ÇelikoyanMeltem Çelikoyan

Çocukluğumda başlayan hayatı sorgulama sürecim, gençlik yıllarımdaki sıra dışı arayışlarım hala devam ediyor… Dağların zirvesinden ormanların derinliklerine yaptığım yürüyüşlerde; ormanın sahibi tüm canlarda, ağaç ve çiçeklerde, akan sularda veya durgun göllerde her şeyin bir birini tamamlayan titreşimini gözlemek ve bu döngünün tam ortasında, dengede ve o anda yer almak heyecan veriyor. Bu güne kadar tükettiklerini toprağa geri kazandırmak niyetiyle, doğal yaşama geçiş hazırlığında deneyimler yaşarken, iki nefes arasına sığdırabildiklerimin farkındalığında, acıları mutluluğa çevirmenin peşinde, müzik, dans ve ateşle coşan, herkesin şifasının kendi içinde olduğunu fark edebilmesine aracılık eden, özgür ruhlu, bir olma yolundakilerden…

Reiki ve Kozmik Enerji uyumlaması deneyimlerinden sonra yol beni kapsamlı şifa teknikleri içeren Pranik Şifa ve Arhatik Yoga ile buluşturdu. NLP, Meditasyon, nefes, mantra, nümeroloji ve ruhsal gelişim konularında edindiğim deneyim ve bilgilere son olarak Sibirya Tuva Şamanlarının ses kullanım teknikleri eğitimini ekledim.

 

 

Ayla Seyhun

Orta Anadolu’nun çorak bir köyünde başladığım yolculuğum, Ankara ve İstanbul mega kentlerinde devam etti. ODTÜ Psikoloji bölümünü büyük bir sevinç ile kazansam da, o dönemde verilen eğitimin benim aradığım şeyler olmadığına karar verip üniversiteden ayrıldım. Yıllarca çeşitli işlerde hem çalışıp hem dünyayı gezdim. 2007 yılında eşim ile birlikte İstanbul’dan ayrılarak yaşamımı bir karavanda Kaz Dağlarında sürdürmeye başladım.

Doğayla kesilmiş olan bağlarımı yeniden kurarak, bitkiler, keçiler, köyler, organik psikoloji, sürdürülebilir yaşam, mitolojik hikayeler ve günümüz dağ yaşamındaki kesişme noktaları üzerine yazılar kaleme aldım. Dr. Michael Cohen’in uygulamalı eko-psikoloji eğitimine devam ederken, Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Yüksek Okulu Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Bölümünü 2010 yılında başarıyla tamamladım.

Ek olarak İngiltere’den uluslararası seviyede Aeromaterapi ve Herbalist diplomalarımı aldım. Halen Kücükkuyu’da yaşamaktayım, merak ve sevgi dolu yolculuğumda derlediklerimi; Kaz dağı sentezli otlarını toplayarak, insan bedeninde şifa yolculuğuna çıkartma niyetiyle formüller yaratıyorum. Kışları Ayvacık Halk Eğitimi Bünyesinde Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Yetiştirme Programı eğitmenliği yaparak, çevre halkı ile bilgilerimizi çoğaltıyor; sevgi ekip, şifa biçiyoruz.

 

 

 


Ayla Seyhun – Meltem Çelikoyan – Zafer Algül

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. ayla
    ayla

    Apollonun kehanetler tapınağından yola çıkıyor ve ışığın günümüzde yaşayan alanlarında enerjisini içimize alıyoruz… Kazdağı sadece geçmiş efsanelerin bölgesi değil. Kendi efsanenizi yaratabilirsiniz burada…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir