İstiridye – Sonsuz Aşk

Aşk;Seni kendimden bile korumayı öğretti bana.
Aşk;Sevdiğinin bir saç teline bile kıyamamaktı.”

Demet aşık olmuştu bir kere.En doğrusu vaz geçmekti ama gözü Murat’tan başka kimseyi görmediği için,göze de alamadı.
Büyük bir sabırla bekledi,her gün yollarını gözledi Murat’ın.

Onun uğruna kariyerinden,şehrinden bile vaz geçti.Sevdiği adamın şehrine yerleşti ve tekrar sevdiği adama bir zarar gelmesin diye kaçtı gitti Adana’dan.
Bu saatten sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktı.
“Aynı şehrin havasını solumak bile yetiyor bana bazen.
Yetmediğinde ise gökyüzüne bakarım.

Bilirim ki sevgilim oradadır.
Bilirim ki Murat gökyüzüdür.”

İstiridye Elif Saylam

Yaşanmış yasak bir aşk hikayesi. Ana karakterleri ise Demet ve Murat Hoca. Demet İngilizce öğretmeni ve bekar, Murat Hoca ise avukat maalesef evli ve 2 çocuk babasıdır. Demet aslen İzmir’li ancak eşinden boşandıktan sonra tayinini Samsun’a ister ve orada göreve başlar. Demet iyi bir insan ve çok güzel bir kadındır. Demet’in yakın bir arkadaşı olan Yasemin Adana’da yaşamaktadır ve eşinden boşanmak istemektedir. Demet’ten kendisine yardımcı olmasını ister.

 

Demet rapor alır ve Adana’ya gider. Yasemin’le buluşurlar ve birlikte randevu aldıkları avukat’ın yani Murat hocanın bürosuna giderler. Demet ve Murat Hoca arasında bir etkileşim oluşur. Murat Hoca Demet’i arar çünkü o da Demet’i bir türlü aklından çıkaramaz. Demet, bu tür yasak ilişkilere karşı bir kişi olmasına rağmen duygularına karşı koyamaz ve Murat hocaya aşık olur. Demet arada sırada rapor alarak Adana’ya gelir ve Murat hocayla Yasemin’in evinde buluşurlar.

Demet’e gidip gelmeler zor geliyordur. Murat Hoca Demet’e tayinini Adana’ya istemesini söyler. Demet Adana’ya tayinini ister ancak tayini Antalya’ya çıkar. Murat Hoca bu kez de istifa edip gelmesini ister. Murat hocanın sözleri emirdir. Demet, aşkı uğruna kadrolu öğretmenliğinden istifa ederek Adana’ya yerleşir. Orada özel bir okulda öğretmenlik yapmaya devam eder. 2. kitabımda ise; Murat Hoca ağır bir Covid’e yakalanır. Demet o sırada hamile alır. Çok zor ve tehlikeli günler geçirirler. 3. kitapta ise bol seyahatleri gündeme gelir. Murat hocanın eşinin en yakın arkadaşı olan Şule Hanım, bu ikiliyi yurt dışına çıkışta uçağa giderken fark eder ve Murat hocayı tehdit eder. Şule hanım, bir kez daha bu ikiyi görmüştü ve az daha ayrılmalarına neden oluyordu. Sonrasında Şule Hanım, durumu Murat hocanın karısı Ebru ile paylaşır. Sonrasında neler oldu?

Demet bebeğini doğurdu mu? Bir ayrılık oldu mu? Ebru, Murat hocadan ayrıldı mı? Merak ediyorsanız İstiridye serisini okumanızı tavsiye ediyorum.

İstiridye serisi sadece bir solukta okuyacağınız bir hikaye değil. Ben bunu insanlığa bir ders olarak nitelendiriyorum. Evli bir kişiye aşık olmanın bedeli çok ağırdır. Demet bunu çok ağır bir şekilde ödüyor ve yaşadığı onca sıkıntıdan sonra öğütlüyor. ”Siz siz olun, asla, asla evli bir adama aşık olmayın. ”

Bu seriyi okuyup bitiren herkes üzerine alması gereken dersleri alacak. ”Ben yapmam diyen herkes için bile bu kitap, karşı cinse nasıl davranması gerektiği konusunda cümlelerle dopdolu, ayrıca oldukça da eğitici kitap. ”

 

İstiridye Elif SaylamBen Elif Saylam.
Yönetim ve Organizasyon bölümü mezunuyum. 13 yıl kadar çeşitli satış sektörlerinde yöneticilik yaptım. Sonrasında mutfağa karşı eğilimli bir insan olduğumdan 2 yıl kadar da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda gastronomi üzerine eğitim aldım.

Şu an Aşçı Eğitmeni ve Yazarım. Ben okuyup, hem de çalışmış bir insanım. Okuma yazmayı öğrendiğimden beri sürekli yazıyorum.

Yayınlanmış 3 eserim, henüz yayınlanmamış yemek kitabı dahil 4 eserim daha mevcut.
İstiridye serisi ile bu piyasadaki yerimi almış bulunuyorum. İstiridye şu an gündemde olan bir hikaye. Geçen sene ve bu sene sosyal medyada en çok konuşulan kitap oldu. Beni taktir eden birçok insan olduğu gibi, bana tepki verenler de oldu. Herkese saygı duyuyorum. Ancak bir kere şunu söylemek isterim ki;asla tasvip etmediğim bir konu. Fakat ben bir yazarım. Konusuna inandığım, insanlığa bir ders olarak bırakmayı düşündüğüm her kitabı pekala kaleme alıp, ölümsüzleştirebilirim. Kitabımı okuyup beni cesaretimden dolayı ve kitabımın konusundan dolayı tebrik edenlere ben de buradan teşekkür ediyorum.

En büyük hedefim ise, hikayemin senaryolaştırılıp bir dizi ya da film olması. Bu konuda görüşmelerim devam etmekte.

Satınalmak için : https://www.kitapmuptelasi.com.tr/istiridye-3–sonsuz-ask

Elif Saylam :  https://www.instagram.com/saylam.elif61/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x