Kahramanın Yolculuğu

Bir gün kendimi bir masalın içinde buldum. Masalı ben yazmışım, kahramanı benim… Yaşadığınız hayat kendinize yazdığınız bir masaldır. Siz doğru bir masalın içinde misiniz? Yeşim Cimcoz ile Kahramanın Yolculuğu ’na mutlaka katılın.

Kahramanın yolculuğu bir atölyedir. Bu atölyede ağırlıklı olarak hikaye anlatımı özellikle de yazılı hikaye anlatımı kullanılır. Aynı zamanda boyama, kolaj gibi sanatsal çalışmalara yer verilir. Atölyede enerji bedenlerimiz, bir enerji varlığı olmamızla ilgili kısa bilgiler verilir ve bazı bölümlerinde süptil enerjilerle çalışma konusunda da alıştırmalar yapılır.

Kimler Katılabilir?
Bu eğitime hayatında bir şeylerin doğru gitmediğini düşünen, değişimin çağrısını duymuş ama tam olarak bunun nasıl olacağını bilemeyen, hayat hikayesini yeniden yazmak isteyen herkes katılabilir. Beraberinde katılımcılar açık bir zihin, macera hevesi, heyecan ve biraz da inanç getirirlerse nefis olur 🙂

Her birimiz kendi hikayemizin kahramanlarıyız

Bu atölyenin aslında katılımcılara anlatmak istediği her birimizin kendi yazdığımız hikayelerimizin kahramanı olduğumuz ve eğer içinde bulunduğumuz hikayeden memnun değilsek yenisini yazabileceğimizdir. Mevcut hikayemizi hergün nasıl gerçekleştirerek yaşıyorsak, atölye sonunda yeni hikayemizi yazdıktan sonra onu gerçekleştirme yolculuğumuza başlayabileceğiz ve daha bizimle uyum içinde olan, daha mutlu ve tatmin olduğumuzu hissettiğimiz bir yaşamı kendimiz yapılandırmış olacağız.
Yolculuğunuz haritasını oluşturuyoruz

Joseph Campbell’in edebiyata taşıdığı, Carl Jung’un çalışmalarında gördüğümüz Kahramanın Yolculuğu’nda, kahramanımızın normal giden yaşantısında bir çalkalanma olur, bir huzursuzluk hali yaşanır ve bu değişime, dönüşüme bir çağrıdır. Atölye, katılımcılar için çağrıyı duyduktan sonra attıkları ilk adımdır. Kahramanımız çağrıya yanıt vermeye hazır gelir ve atölyede yaptığımız çalışmalarla çıkacağı yolculuğun bir haritasını oluşturup hazırlanır.

Kahramanın Yolculuğu - Yeşim Cimcoz Yazıevi

Kendini değiştir hayat değişsin!
Atölyenin temel anlayışı “çevrendekileri değiştiremiyorsan kendini değiştir” olduğundan katılımcıların yaşamlarında hiç birşey değişmese bile, atölye sonunda o yaşama farklı bir bakış açısı farklı bir hikaye ile yaklaştıklarından çok daha olumlu bir bakış açısı yakalamış oluyorlar. Ayrıca bu bakış açısı ile yaşamlarında gerçekten kontrol edebileceklerini fark ediyorlar. Kurban olmaktan çıkıyor, eyleme geçip yaşamlarında olumlu adımlar atıyorlar.

Çalışmalarda kullanılan en temel araç yazı. Önce kendimizi keşfetmek için yazıyoruz, Yazının yanısıra mandala boyama, kolaj yapma, Duyguları ve enerjimizi dengelemek için Dugusal Özgürleşme Teknikleri uygulaması katıyoruz

Atölyeler neler var?
Enerji Haritası: Dağılan enerjinizi anlayın ve merkeze getirin
Doğadan Dersler: Doğanın sizi iyileştirebileceğini görmeniz için bir çalışma
Alışkanlıklar, döngüler bizi anlatan romanımız…
Yanlış Yönlendirilmiş Enerji: Olumsuzlukları olumluya dönüştürmek
Geleceği Hatırlamak: Geleceği kurgulamak, hayalimizi geliştirmek için çok özel bir çalışma
İçimizdeki Rehberler: Size güç veren, sizi yönlendiren seslerle tanışma çalışması
Yaşam Destemiz: İhtiyacınız olan sesinize bir kart yaratıyoruz…

Kahramanın hikayesini yeniden yazmak.

Kahramanın Yolculuğu atölye çalışması 3 tam gün (Cuma, Cumartesi ve Pazar) yapılıyor.

Yer : Yazı Evi / Bademaltı Sk. Hürriyet Ap. No: 3 Kat 1 Daire 3 Moda – Kadıköy
Fiyat : 950 TL + KDV (Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz) Yol ve Konaklama ücreti dahil değildir. Bilgi için arayın lütfen.
Telefon : (0545) 552 57 50
e-mail : yazievi@yesimcimcoz.com

Kahramanın Yolculuğu

 

Advertorial Reklam

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x