Karanlığınla Yüzleş

Kendi içindeki karanlığın üstüne yürümekten hiç korkmamalısın. Çünkü onun hepsi sen kendinsin. Senin dışından, sana yönelebilecek herhangi bir tehlike kesinlikle yoktur ve de olamaz.

Senden başka hiç kimsenin zerre kadar sana zarar vermesi mümkün değildir. İçindeki karanlığa dönüp de ona gerçekten bakabilirsen, o zaman aydınlanacaksın ve içindeki karanlığını aydınlatınca da bütünündeki diğer beraberliklerinle tanışmış olacaksın. Hadi bir kez dön ve bak ona, bak göreceksin ki içindeki her organın sana ne kadar ihtiyaçlarının var olduğunu göreceksin. Yüzleş kendinle, ruhunla ve içindeki ruhlarınla olan birlikteliğini mutlaka yakalayacaksın.

Göreceksin ki o zaman ne yalnızlıktan ne ölümden, nede düşlerinden korkacaksın. Kendi gerçek özünü o zaman kesinlikle anlayacaksın, bir ve bütünün senin içinde olduğunu kendi gerçekliğinle birlikte göreceksin, her organın bir ayrı ruh olduğunu, bütünün nasıl oluştuğunu kavrayarak yalnızlıktan kurtulmuş olacaksın. İşte o zaman kendi gerçekliğinde evin olan dünyaya kendinden başlayarak haykıracaksın.

Karanlığınla Yüzleş
Karanlığınla Yüzleş

Kendi küçük hikayeni, tüm tevazusu ve güzelliği ile, o zaman doya doya içinde yaşayacaksın. En özgün olanın tamda senin hikayen olduğunu kendi gerçekliğinden öğrenerek bileceksin. İşte o zaman kendini ve hayata dair tüm seçimlerini daha çok seveceksin. Korkma kendi içindeki karanlığından. Hadi dön ve bak ona can gözünle bir kez daha. Yalnızlığından kaçmak için başkalarına sığınmana gerek kalmadan, kendini bitmez işlere ve etkinliklere boğmana gerek yok, dön kendi içindeki aynaya bak, bütününün ne olduğunu ve ne istediğini göreceksin o aynada.

Konuş kendinle hiç çekinmeden, çünkü yalnız değilsin kendi gerçekliğinde. Senin ötende ve dışında değil yaşam dediğin o gerçek şey. Tam da içindedir aradığın her şey. İçindeki tutkularını izle, izle ki hangi rüzgarlarla yol alacağını o zaman bilesin. Onlar senin sınırları aşma macerandır içindeki haritanda, belki en çözümsüz hissettiğin karar anlarınla da içinde karşılaşmış olacaksın ve anlaşacaksın onlarla da.

Zaten kalbin onun için vardır senin, bunu hatırla ve bil ki, tutkuların seni sen yapan yolda önünü görmeni sağlayan ışıklarındır onlar…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir