Mart ayı enerjileri

2020’nin belki de en korktuğumuz, çekindiğimiz gezegen hareketleri Mart ayı içerisinde gerçekleşiyor. Her gün yepyeni ama maalesef olumsuz pek çok gelişme meydana geliyor. Adeta İlahi kitaplarda anlatılan kıyamet senaryolarını akıllara getirtecek türden bir karmaşa yaşanıyor.

Mart ayı enerjileri

Depremler, salgın hastalıklar, savaşlar, ölümler ölümler…Savaşanlar ne için savaştığını unuttu. İktidar sahiplerinin homurtularından, açların, acizlerin çığlıkları duyulmaz oldu. Dünyanın bir ucunda bir adam öksürdü diye tüm dünya grip olmak üzere. Ölüm korkusu her şeyi unutturacağına tam tersi oldu. Kalanlar ellerindekini kimsecikler görmesin diye saklamanın, kaçırmanın telaşına düştü…” HAC/2/ Onların çoğunu sarhoş görürsün, oysa onlar sarhoş değildirler” ayeti kendini gerçekleştirdi. Ortalık Mahşer yerine döndü. Aynı gökyüzünün altında, aynı geminin yolcuları olduğumuzu hala idrak edemedik. Yaşanan karmaşanın her bir veçhesi insanlığı kendine getirmek üzerine kurulmuş bir denklem gibi görünüyor. Ya da bana öyle geliyor. Bu sebeple hem kişisel hem de global ölçekte yaşan krizleri ”Köprüden önce son çıkış” ikazı gibi algılar ve çok değerli bulurum…

Gezegen enerjilerini doğru kullanmaya çalışmak hem zorluklara karşı hazırlıklı olmak için, hem de çözüm odaklı ve bütünün hayrına bir farkındalık geliştirebilmek açısından son derece önemli olacak. Öncelikle 6 Mart’ta Venüs Boğa burcuna geçerek Oğlak burcundaki gezegenleri besleyen bir görünüm yapacak. 9 Mart’ta ise Başak burcunda bir dolunay yaşayacağız. Net sonuçlar alamadığımız fakat sistemli bir şekilde çalışmaya devam etmeyi tavsiye eden enerjiler mevcut.

Merkür 11 Mart’ta Retro’sunu tamamlayıp 17 Mart’ta balık burcuna yeniden geçerek ”Her şeyde bir hayır bilme” düşünce kalıbıyla bizi biraz daha sezgisel ve ruhsal bakmaya yönlendirecek. 20 Mart’ta ise büyük buluşma zincirinin ilki gerçekleşiyor. Jüpiter ve Mars 22 derece oğlak burcunda kavuşarak ülke haritasının Chiron ve Satürn’ünü gıdıklıyor. 23 Mart’ta da Plüton ile buluşup sert ve yıkıcı bazı dinamikleri iyice hayatımıza sokuyor olacak.

Kişisel haritalardaki etkisi herkese göre değişmekle birlikte ülke gündeminde komşularla yaşanacak gerilimlerin hatta savaş riskinin konuşuluyor olacağı zamanlar bunlar. Ertesi gün yani 24 Mart’ta Koç burcunda yine ülke açısından son derece kaotik bir yeniay var. Bu görünüm hükümetin büyük ve önemli kararlar almasına ancak muhalefetle karşı karşıya gelecek kaotik durumlar yaşanmasına sebep olabilir. 31 Mart’ta ise Mars-Satürn beraberliği negatifi iyice tırmandıracak gibi görünüyor. Yaklaşık 20 yıl dizi film yaptım, bu kadar aksiyonu bol bir senaryo okumadım. Ben yazarken yoruldum, yaşarken kim bilir neler yapacağım…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir