Rüya Çemberi, Kalp Meditasyonları Ve Kalpten Rüya Seminerleri İnziva Programı

Rüyalara Giriş ve Kalpten Rüya Seminerleri
Yer: Erdek/Ocaklar Köyü, Gardina Hoteli
Tarih: 26-29 Ekim 2018
Tüm Program Ücreti: 740 TL (Ulaşım hariç, Bandırma Limanı transferleri dahil)

 

Rüya Çemberi, Kalp Meditasyonları Ve Kalpten Rüya Seminerleri İnziva Programı

 

Tarihi Kapıdağ Yarımadası’nda rüyalara giriş yapmak ve kalpte yaşamayı deneyimlemek, rüyaları kalpten görebilmeyi ister misiniz?
26-29 Ekim tarihlerinde sınırlı sayıda katılımcı ile Kapıdağ yarımadasında Erdek, Ocaklar Köyü’nde Gardina Butik Hotel’inde gerçekleştirilecek inziva programında neler var?


• İyileşme Çemberi ile tüm bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu arındıracaksınız.
• Rüya Çemberine giriş yaparak bilinçaltınızın sesini duyacaksınız.
Astroloji ile ruhunuzun kimliğini öğrenecek, kendi özünüzü fark edeceksiniz.
• Tantrik Dans ile bedeninizi yeniden keşfedeceksiniz.
• Kalp Meditasyonları ile hakikatinize kapıyı aralayacak, doğa ve evren ile tekrar bağlantıya geçeceksiniz.
• Aile Dizimi ile hayata ve yaşama bakış açılarınızı fark edecek ve bunları kabul etmenin özgürlüğünü yaşayacaksınız.
• Kalpten İmgelemelerle geçmişinizden arınıp özgürleşecek, yüklerinizden kurtulup hafifleyeceksiniz.
• Atölye çalışmalarında kendi mandalanızı yaratacaksınız.
• Havanın güzel olması durumunda zeytin hasadı ile topraklanacaksınız.
• Ve en nihayetinde inziva sonunda yeniden doğuşu deneyimleyerek buradan ayrılacaksınız.

 

PROGRAMDAKİ ÇALIŞMALAR NELERDİR?

 

1. İyileşme Çemberi
Om sesi, insanlara huzur ve dinginlik veren spiritüel bir mantra olarak bilinir. İnsanın kendi sesiyle çıkardığı “Om” sesi titreşiminin fiziksel olarak kas ve sinir sistemini rahatlattığı bu sayede zihnide dinginleştirdiği ve kalp ritmini de düzenlediği bilinmektedir.
Grup çalışmalarında bu etki katlanarak artar. Kalbin açılarak arındığı bu çalışma ile bütün herkesin zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenleri dengelenir ve arınma gerçekleşir.


İyileşme Çemberinin faydaları şunlardır;
• Om sesinin seslendirilmesiyle duygusal ve zihinsel arınma gerçekleşir. Stres, korku ve gerginlik gibi duyguların çözülmesine yardımcı olur.
• Bu arınma sayesinde içinizdeki Saf Enerjiyle bağlantıya geçerek hafiflersiniz.
• Derin bir rahatlama sağladığı için beyin dalgalarının tekrar düzenlenmesine yardımcı olur.
• Om sesinin titreşimi ses tellerini ve sinüsleri temizler.
• Duygular üzerindeki kontrolünüz artar, durumları ve olayları daha net görmeye başlarsınız.

 

2. Rüya Çemberi
Kadim Arketiplerin bilgeliği, döngünün sevinci ve kutlamasında, karanlıktan parlayan içeriden gelen o çok kuvvetli ışıkla Rüya Çemberleri’nde buluşuyoruz. Rüya Çemberi, birbirinin rüyasını gören, aynı zamanda merkeze anlatılan her rüyanın çemberi…Rüyanın demek istediklerini açmak, serbest bırakmak istediklerini dinleyen, kalbiyle sezen, neyi hangi sesle söylemek istiyorsa rüyanın dilinde konuştuğu yerdir Rüya Çemberi…Bazen Kanayan bir kabusun artık ateşte bir daha gelmemek üzere gittiği… Bazen yeni filizlenen bir niyetin rüyasının ilhamına şevk olan cesarettir Rüya Çemberi… Rüya sözlerle konuşmuyorsa bedenden çıkan çığlığı, ellerinden çıkan renkleridir diyecekleri… Çembere oturanların mırıldandığı şarkılarında merkezde üstü örtülüp uyutulanın, şefkati, sevildiğini iliklerine kadar hissettiği masal diyarında gezinip uyandığında içini dolduran o büyük umutla sarıldığı yerdir Rüya Çemberi… Erkeklerin ve Kadınların yeryüzünün bütün coğrafyalarında aynı umuda inandıkları dünyanın mümkünleri için kucaklaştıkları Kadim Çemberler vardı her yerde şimdi ve yeniden…Anın Rüyasında, Rüya Olmayan Ebedi ve Ezeli Hakikatın Yolculuğunda…Her Çemberde Yeniden Kadim Kardeşlikle…
İnziva Boyunca Katılımcıların Rüya Farkındalığı Edinmeleri, Rüyaları Hatırlamak, Rüya Sembolleri Ayırt Edebilmek ve Bireysel / Kolektif Arketip Bilgisi Rehberliğini Almaları amaçlanmaktadır. Çalışma Jungian ağırlıkta, Aktif İmgelem Tekniği sembolizmanın doğasından ilham alan Kadim Rehberlikten beslenmektedir.

 

3. Aile Dizimi
Alman terapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş olan Aile Dizimi, yaşama ve hayata bakış açılarımızı fark etmemizi sağlayan, yaşamımızda bizi zorlayan her durumda bize yeni, farklı bir bakış açısı ve derin bir anlayış kazandıran, sevgiyi ve kabulü yaşamayı deneyimleten güçlü bir tekniktir.


Hayatımızın her alanında bizi yöneten duygularımızın kimlere ait olduğunu, kimlerin yükünü, acısını, hüznünü taşıdığımızı, kimlerle bağ kurduğumuzu görebilmemizi sağlar. Bu bağlardan sevgiyle ayrışabilmemizi sağlayan çok güçlü bir terapi yöntemidir.

 

4. Kalpten İmgeleme
Kadim zamanlardan günümüze kadar birçok üstat tarafından kullanılmış en eski tekniktir. Kişilerin zihinsel, duygusal ve ruhsal bedenlerini dengeleyerek, farkında olmadıkları blokajların çözülmesine yardımcı olur.


Bu imgeleme tekniğiyle ruhunuzu beyninizden kalbinize nasıl taşıyacağınızı öğrenirken, geçmişinizi ve duygusal travmalarınızı temizleyerek kendinizi hafifletirsiniz.


• Kendine has, uygulaması kolay imgeleme sistemi ile ruhunuzu beyninizden kalbinize nasıl taşıyacağınızı öğrenirsiniz.
• Yoğun ve ağır enerjilerinizi (öfke, korku, hüsran, kızgınlık, haset, depresyon vb) olumlu güzel enerjilere (koşulsuz sevgi, dinginlik, huzur ve uyum vb) nasıl dönüştüreceğinizi keşfedersiniz.
• Geçmişinizi ve duygusal travmalarınızı temizleyerek kendi varlığınızı hafifletirsiniz.
• Bir hastalığın etkilerini tersine çevirebilecek yöntemleri öğrenirsiniz.
• Düşlerinizi ve kabuslarınızı temizleyerek lucid rüyaya geçiş yapabilirsiniz.
• Çakralarınızı temizleyerek, güçlendirip ve yeniden canlandırabilirsiniz.
• Kendinizi nasıl iyileştireceğinizi öğrenirsiniz.
• Endişelerinizi nasıl bırakacağınızı ve özünüz ile nasıl bağlantı kuracağınızı öğrenirsiniz.
Yaşam enerjiniz olan Prana’yı kendinizi canlandırmak ve temizlemek için etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirsiniz.
• Doğa Ana’nın enerjisiyle daha fazla bağlantıya geçmenin tadını çıkarırsınız.
• Zihin ve düşüncelerden bağımsız burada ve şimdi, yani AN’da olmayı deneyimlersiniz.
• Bağışlayıcılığın ve affediciliğin kalbin o kutsal mekânından akışını fark edersiniz.
• Yükseliş için önemli ve temel çakralarınızdan olan üç dönüştürücü çakra merkezinizle tekrar bağlantı kurarak onları temizlemeyi öğrenirsiniz: Göbek, kalp merkezi ve Üçüncü Göz.
• En etkili manevi tekniği, Şükran’ı kullanmak için kendinizi nasıl eğiteceğinizi öğrenirsiniz.


5. Ruhun Kimliği
Bu dünyaya gelirken hangi kimliği taşıdığınızı, aslında bu dünyaya neyi öğretmek ve nasıl katkıda bulunmak üzere geldiğinizi anlatır. Evrensel bir yazgıdır. Kolektif bilinç için açığa çıkarılması, farkına varılması gereken en temel kimliktir. Olumlu veya olumsuz biçimde ortaya konulabilir. Her durumda insanlar neyin olması veya “olmaması” gerektiği ile ilgili dersleri alırlar. Ancak olumsuz olduğunda kişinin kendi hayatında tıkanıklıklar ve blokajlar oluşturabilir. Evrenle yapılan bu anlaşmayı, uygun ve farkındalıklı bir şekilde ortaya koymak tıkanıklıkların önünü açar.

 

NASIL GİDİLİR?
İstanbul’dan katılacaksanız, www.ido.com.tr ‘den alacağınız bilet ile Yenikapı-Bandırma veya Bostancı-Bandırma seferleri aracılığıyla gelebilirsiniz. 26 Ekim günü saat 07:00’de sefer mevcuttur. İskeleden transfer araçlarımızla otelinize götürüleceksiniz. Dönüş için 29 Ekim günü akşam saat 18:30’da Bandırma-Yenikapı veya Bandırma-Bostancı seferleri ile tekrar İstanbul’a dönüş gerçekleştirebilirsiniz (yine otelden limana kadar transferimiz ile götürüleceksiniz). Sefer süreleri yaklaşık 2 saattir.


İstanbul’dan aracınız ile gelmek isterseniz, yine Yenikapı’dan İDO’nun Bandırma seferleri ile geçebileceğiniz gibi alternatif olarak Osmangazi köprüsü üzerinden yaklaşık 3 saat 30 dakikalık bir yolculuk ile de gelebilirsiniz.


İzmir üzerinden karayolu ile gelmeyi tercih ederseniz, Manisa-Akhisar üzerinden daha kolay yaklaşık 4 saatte kolaylıkla gelebilirsiniz.
Eğer İstanbul dışından geliyorsanız, yakın havaalanı bulunmadığından İstanbul Atatürk havalimanı üzerinden Yenikapı metrosu ile aktarma yaparak yine Bandırma feribotu ile gelmenizi tavsiye ederiz. 26 Ekim sabah İDO seferi ile Bandırma’ya geçtiğinizde transfer aracı sizi karşılayacaktır.

 

ERDEK HAKKINDA
Erdek Kapıdağ yarımadası’nın güney eteklerinde antik adı Mysia olan bölgenin sınırları içindedir. Ünlü coğrafyacı Strabon, Kapıdağ’ın (Arktonesos) eskiden aslında bir ada olduğundan ve iki köprü ile ana karaya bağlandığından söz eder. M.Ö. 1200’lerden sonra bir Trak boyu olan Dolion’lar tarafından ele geçirilen yöreye eskiden Dolionis denilmiş. Kyzikos (Belkız) M.Ö. 7.yy’ın ilk yarısında Miletos’luların kurduğu antik Propontis bölgesinin en eski İon kentlerinden biriydi. Kapıdağ Yarımadası, kenti ve yaklaşık 200 gemi barındırabilen doğal iki limanını sert kuzey rüzgarlarından koruyordu. Geniş ve verimli toprakları ile etki alanı Pergamon’a kadar uzanan Kyzikos, Marmara Denizi kıyılarından, güneye uzanan yolların başlangıç noktasındaki konumuyla zamanla büyük bir gelişme göstererek ün yaptı. Ayrıca dönemin en tanınmış paraları olan, altın ve gümüş alaşımından yapılan ve Kzikene adıyla anılan sikkeleri ile de ünlü bir sanat merkeziydi. M.Ö. 6.yy sonlarında Darius zamanında Pers egemenliğine girdi. M.Ö. 334’te Büyük İskender’in eline geçti ise de onun ölümünden sonra bağımsızlığına kavuşan kent Pergamon Krallığı ile ilişkilerini geliştirdi. Roma döneminde de özerkliğini koruyan Kyzikos en parlak yaşantısını bu dönemde sürdürmüş. 1261 yılından itibaren Türk beyliklerinin kontrolü altına geçmiş.


Kapıdağ yarımadası eskiden kıyıya çok yakın bir ada iken, zamanla dar ve alçak bir Kıstak (tombolo) ile karaya bağlanarak bir yarımadaya dönüşmüştür. Yarımadanın karayla bağlantısını sağlayan bu kıstak yağışlı dönemlerde bataklığa dönüşür ve Belkız Bataklığı (Belkız Tombolosu) olarak adlandırılır. Erdek ve Kapıdağ Yarımadası kıyıları, çevre adaları, denizi, birbirinden güzel doğal kumsalları, eşsiz tabiat güzelliği ve tarihi yapıları ile Marmara bölgesinin yoğun bir tatil yöresidir ve ayrıca şaraplık olarak üretilen üzümleri, sofralık zeytini ve balıkçılığı ile ünlüdür. Zeytinliklerle kaplı yörede güzel kumsalları ve yeşil görünümlü kıyılarıyla Erdek kenti ve karşısında Zeytinliada ile Apostol Mesiresi, Kyzikos harabeleri, Seyitgazi Tepesi, Narlı Köyü kıyıları ve yarımada çevresine dağılmış olan Marmara Adası, Paşalimanı Adası, Avşa (Türkeli) Adası ve Ekinlik Adası, Erdek Körfez’inin önemli turistik bölgeleridir. Karayolu ile İstanbul–Bursa üzerinden yaklaşık 339 km veya Balıkesir–Susurluk üzerinden 119 km sonra Erdek’e ulaşılır. (Kaynak: www.erdek.com.tr )

 

ÖDEME KOŞULLARI
Katılmak isteyenler ön ödeme yaparak kayıt olabilirler. Ön ödeme için kapora 340 ₺’dir. Kalan 400 ₺’yi program öncesinde hesabımıza veya dilerseniz programa geldiğinizde nakit olarak ödeyebilirsiniz.

KAYIT İLETİŞİM/SMS : 0530 935 9720 /0532 381 5217/ 0532 557 60
KAYIT İLETİŞİM EPosta: felix@aydakikedi.com & bilgi@kalptenbire.com

Ekim İnzivası © aydakikedi.com

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir