Trajikomik Bir Cinsellik Parodisi

İlk cinsel deneyim, elbette bir kadın için önemlidir. Bir bakirenin, o deneyimi, o değerli anı, içinin aktığı bir erkekle yaşaması en doğal hakkıdır ancak işin içine doğu kültürünün o kör inancı girince dengeler bozulur; ruhlarda çalkalanmalar başlar.

Konu, ona verilmiş olan -ve en değerli şeyi olduğunu düşündüğü- bir ayrıcalığı erkeklerden koruma ve savunma savaşına döner ki işte orada işler karışır.

Bu koruma ve savunma seferberliğini başlatan da ebeveynler ve toplumun diğer örümcek kafalı fertleridir; onlar da bu yanlış bilgiyi kendi ebeveynlerinden öğrenmiştir.

Trajikomik Bir Cinsellik Parodisi

Bu konu, maalesef böyle dallanıp budaklanmıştır; toplumun cahil kesimi arasında ‘domino etkisi’ yaratarak böyle yayılmıştır.

Bu durum kadınların değersizlik duygusu ve özgüven eksikliğinden kaynaklanır ve öyle şekillenir; bu aslı, o bölgeyi mikroplardan korumak için yapılmış bir zarı, birkaç mikron kalınlığında bir beden parçasını putlaştırarak bilinçsizce bir ahlak bekçisi haline getirmek çabasına dönüştürülmüştür.

Artık doğruları araştırma ve öğrenme zamanı gelmiştir; ben konuya parmak bastım, dilerim siz de merak edenlerle paylaşırsınız…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir