Umut Ruha Şifadır

Her gün yeniden doğarız, yeni bir güne

Her yeni günde hayatımız

Kanatlarımızın altından akıp geçer usulca

Güneş ruhumuzu okşar, görkemli ışığıyla

Gök kubbe misafir eder, eşsiz zarafetiyle

Ay’ın döngüleriyle gelgitler yaşarız, zifirȋ karanlığımızda

Ardından her gün yeniden uyanırız, o derin uykudan

Semanın saklı güzelliğini tadar ruhumuz

Her gecenin koynundan, şafağımıza doğarız

Yeni yeniden umutla…

Umut Ruha Şifadır

Umut, hayatın size sunduğu dönüştürücü bir armağandır. Umut ruha şifadır. Olumsuz düşünce ve duygularla kirletmeyin asla zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu. Umutsuzluk, ruhunuza prangalar vurmaktır iradenizle. Umutsa, özgürleşmektir tüm dayatmalardan. Huzurla yaşamın güzelliklerini hissetmektir doyasıya. Beslenir zihniniz ve ruhunuz umutla. Sağlıklı bir yaşamdır armağanı. Umut kokar her anı…

Umut, bir bekleyiş kimi zaman sabırla. Ruha doyum sağlayan tüm güzelliklere, gönülden bir davet. Korkuyu ve çaresizliği, iyimserliğe dönüştüren bir simya. Yaşama dair inancın, kararlılığın ve huzurun kaynağı. Geçmişten geleceğe bizi sonsuzluğa bağlayan, yıkılmaz bir köprü. Umut, en güzel hayallerin bitmeyen arayışı.

Umudu, hayatın her anına yaymak gerek kararlılıkla. Yaşamın her devrinde, umut tohumlarıyla beslenmek gerek doyasıya. İnsanın çevresine umut ve iyimserlik tohumları ekmesi, yaşanılası güzel bir hayat demektir hepimiz adına. Umut, vazgeçilmez güçtür farkında olana. Size varoluşun kapılarını aralar. Ve siz, umutla yol alırsınız yolculuğunuzda.

Sağlığınızın dengesinin bozulmasıyla, hayatınıza giren her hastalık umutsuzluğa davettir kimi zaman. Beklentilerinizi sarsar ve yaşam felsefenizi sorgulatır. Sevdiklerinizin önemini hatırlatır. Hayata dair kontrolünüze tehdit oluşturur varlığıyla hastalıklar. Umutsa, ayrıca şifası olur hastalıkların. İyileşmenize katkı sağlar. Size yaşamın güzelliğini hatırlatır. Gücünüzü ve sabrınızı arttırır. Sevdiklerinizle hatıralarınızı anımsatır. Kendinize verdiğiniz değerinizi fark ettirir umut. Size, sizi hatırlatır en zor anlarınızda.

İyimserlik haliyse umudun ikiz kardeşidir. El ele yürür umut ve iyimserlik. Şimdiki anınızı onurlandırır. Hayallerinizi güzelleştirir. Korkularınızla baş edecek cesaretinizi arttırır. Varlık alanınızı genişletir. İyimser bakış açısıyla, yaşanan her zorluğun üstesinden yara almadan çıkar insan. İyimserlikle bezenmiş umut dolu hayaller, ruha dokunan şifalı bir el gibidir.

Umudunuzu, erdemlerinizle güçlendirin. Kararlarınızda merhameti, tavırlarınızda yumuşaklığı, sözlerinizde inceliği, yüzünüzde tebessümü ve her iletişiminizde anlayışı esirgemeyin hayatınızda. Koşulsuz almayı ve vermeyi bilin. Tutunmayın hayatın ağırlığına. Sevginin büyüsüyle hafifleyin. Varlığınız umut versin yaşamın ruhuna. Ve siz, umut dolu hislerle yaşayın hayat oyununu ruhunuzla.

Eşsiz bir deneyimdir umut dolu bir varoluş. Güçlü ve dayanıklı bir ruh haliyle duruş sergilemektir, hayatın her anında. Huzuru kaybetmemektir, sağlıkta ve hastalıkta. Yaşam felsefeniz, amaçlarınız, spritüel hayatınız, sosyal ilişkileriniz, olumlu hatıralarınız, iyimserlik haliniz, pozitif duygu ve düşünceleriniz umudu güçlendirir daima. Koşulsuz sevgi verebilmeniz ve koşulsuz alabilmeniz, insan olmanın erdemlerini taşıyabilmeniz umudu hep besler. Aydınlanır tüm karanlık yollar, umudun görkemli ışığıyla. Siz, umut dolu bir geleceğe yürürsünüz sonra. Ve nice nesillere, umudu miras bırakırsınız erdemlerinizle. O vakit umut olursunuz yaşamın kendisine. Yaşamda size umut verir cömertçe.

Umut, acıları hafifletir çoğu zaman. İyileştirir, arındırır ve dönüştürür. Ruha, bedene ve zihne iyi gelir hissettirdikleriyle. Her tavrınızı ve her sözünüzü umut dolu duygularla güzelleştirin. Ruha iyi gelen duyguların vazgeçilmez gücünü kullanın yaşantınızda. Umut aşılasın her fikriniz. Umutla boyanmış düşler yaratın. Umudun dönüştürücü etkisiyle, dokunun hayatın tenine. Umutla karışsın sesiniz, hayatın ritmine. Umutla bakın yaşamın tüm güzelliklerine. Ruhen, bedenen ve zihnen uyum içinde olsun varlığınız yaşamla olan dansınızda. Umutla seyredin ardından hayat sahnesini.

Umut ruha şifadır. Sonsuzluğun huzurunda var eder ruhunuzu. O vakit, umut tohumları ekin hayata tutkuyla. Ardından sevgiyle besleyin her tohumunuzu. Solmasın asla çiçekleriniz. Her birinin adı umut olsun. Güzelleştirsin dünyanızı rengȃrenk umut çiçekleri. Umudun vazgeçilmez gücüyle beslensin ruhunuz. Umutla yol alsın ebedi, maviyle dans eden martılar misali semalarda.

İnsan, denizin olmadığı yerde umut adına, martı olmalı.” demiş Nȃzım Hikmet. O vakit yorgun gönüllere umut olalım her birimiz. Gezinsin engin mavilerde umutla ruhumuz. Huzurla seyreyleyelim her birimiz, o güzel hayat sahnesini umutla…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x