Vedik Yeni Yıl ve Güneş Tutulması

Her yıl Ay ve Güneş’in Balık burcunda birleşmesiyle oluşan Yeni Ay Vedik astrolojiye göre yeni yılının başlangıcına işaret eder.

Bu yıl için 8 Nisan Güneş tutulmasıyla birleşen Vedik Yeni yılın dünya çapında önemli olaylara vurgu yapacak.

Yeni yılın haritasındaki Satürn Mars kavuşumu global anlamda öfke, kargaşa, savaş, terör, hava yolu, ulaşım, göçler, yangın, emek-işçi, silahlı güçler gibi alanlarda maalesef çatışmalı, hararetli gündemleri taşıyabilir. Aynı zamanda haritadaki adeta Satürn’ün başbakanlığında Mars’ın krallığındaki bu Yeni Ay’ın haritası suç oranları artırabileceği için ekonomi başta olmak üzere toplumsal sorunlar halkın huzurunu bozabilir.

Vedik Yeni Yıl ve Güneş Tutulması

Kuzey Amerika’nın neredeyse tamamından gözlemlenecek olan tutulma bu bölgelerde daha yoğun hissedilecek. Bankacılık sistemi, finans, borçlar, emlak krizi, siyasi komplolar, eyaletler, iç-dış çatışma ve doğal afetler adına Amerika’yı etkileyebileceği gibi Kasım ayındaki seçimlerde şaşırtıcı sürpriz olayları da tetikleyebilir.

Ülkemizin devlet yöneticileri, iktidar- muhalefet, kanunlar, siyasi figürler adına vurgu yapacak olan Güneş tutulması globalde olduğu gibi maalesef bizim içinde yukarıda yazdığım konu başlıkları gündeme getirebilir.

Tüm dünyada yaşanma potansiyeli olan zorluklar, çatışmalar yani dramatik gelişmeler günün sonunda insanlık için daha iyi şeyleri doğuracak.

Bu önemli eşikten geçerken bireysel olarak dünya sahnesinin korkutucu rüyasından asla korkmayalım. Dünya döndükçe ne bu senaryolar ne de bu filmler biter. Bizler içimizdeki sonsuz ışığı görmeye, uyanmaya çaba gösterdiğimiz takdirde kabusların gelip gittiğini, gerçek olmadığını anlayacağız. Bu da Geçer Ya Hu!

Özellikle 8-17 Nisan tarih aralığında dualarınızla, ruhsal çalışmalarınızla bu enerjileri kolaylıkla aşmak ve ruhsal yolculuğunuzu derinleştirmek için kullanmanızı tavsiye ederim.
Duygusal olarak hassas olan bu süreçlerde önemli kararlar almak yerine düşünmek, yeni enerjilere uyumlanmak için kullanmalısınız.

İç dünyanızda hissettiğiniz ya da hissettirilen eksik duygulara, negatif kişilere odaklanmak yerine bereketi, bolluğu yaşamınıza çekmeye çalışın.
Karanlıkta Işığı görmeye, Bilgeliğimizin barışa dönüşmesine,
Gerçek olmayandan Gerçeğe ulaşmaya,
Yeryüzündeki tüm canlıların, Gökyüzündeki tüm gezegenlerin hepimize huzur ve bereket kaynağı olmasına niyet ediyorum.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir