Yaşamak hiç de pahalı değil

Şunu bilin ki kendinizi çok katlı beton ‘mezarlar’a hapsettiğiniz, bu anlayışı güdenlere alan açtığınız andan başlayarak mutsuz ve depresif olmaya başladınız çünkü beton Evrensel enerjiyi keser ve onun size ulaşmasını engeller.

Ancak taş ve beton evlerde yaşayanlar sağlıklı olabilir.

Yaşamak hiç de pahalı değil

Tabii siz şu anda bu söylediğime de bahane bulacak, mazeret uyduracaksınız; “ama öyle yaşamak çok pahalıı!” diyeceksiniz ve ironik biçimde -borç harç- gidip o beton yığınlarını satın alacak, oralara tıkılacaksınız değil mi?

Ah şu sizin yanlış referanslardan yola çıkarak yaptığınız ‘maymun taklitçiliği’ yok mu, hep başınızı yiyen o; batık durumdaki insanlardan taraftar toplama sevdası.

Bedeninizin üzerinde kafa niyetine kullandığınız o saksıyı bir çalıştırsanız, kendinizi sıradan ve tekdüze olandan bir kurtarsanız paçayı da kurtaracaksınız ama nerdee?

Hayır, öyle yaşamak hiç de pahalı değil ama siz en azla yaşamayı bilmediğiniz ya da kendinize yakıştıramadığınız için bunu imkansız zannediyorsunuz çünkü eşiniz dostunuz öyle yaşamıyor değil mi?

Ben de kime nefes tüketiyorum ki Allah aşkına? Nasıl olsa ne söylesem itiraz edeceksiniz; en iyisi susayım.

Peki neden yazdın diye soran olabilir. Aranızda az da olsa birilerinin kulağına su kaçırırım diye yazdım. Nasıl olsa çoğunuz yine bildiğiniz boruyu öttürecek; zaten yazdıklarım da onlara değil.

Yazdıklarımı okuyup uygulayanlar bana yeter. Onların varlığı bana itici güç oluyor; onlar olmasa bu ‘ezberbozan, beyin yakan edebiyatı’ çoktan bırakırdım…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir