Zaman Yolcusunun Tarot Notları – Tarota Giriş

Tarot. Bilgeliğin en kadim hali. Geldiği yer belirsiz, gittiği yer sonsuz, ışık tuttuğu her alana bilgi akıtan semboller dizisi. Zaman yolculuğunda beni binlerce yıl öncesinin molasında asılı tutan, orada epey vakit geçirmemi sağlayan, bugünüme dünüme yarınıma ışık tutan en güzel bilgi birikimi.

78 kartın kendi içindeki yolculuğuna kahramanın yolculuğu demişler, o kahramana insan demişler. İnsan ki kendi kalbinden kendine bir yolculuğa çıkmış, ölmeden ölmüş, yer altına inmiş, aşık olmuş, yeniden doğmuş, yanmış, kül olmuş… Sonra ne olmuş?

Zaman Yolcusunun Tarot Notları - Tarota Giriş

İşte tüm bu olaylara sorulara cevap aradığımız, cevabı bulmak değil de bulmak yolculuğunda kendimizle yüzleştiğimiz bilgelik bütünü. Tarot.

Tarot’un dili sembollerden gelir; kartları kullanarak yaptığımız her dizilim her bakış bize sonsuz olasılık denizinde milyonlarca öykü sunar. Bu öyküler astrolojik, numerolojik, ezoterik ve klasik anlamlar içerir. İyi bir tarot okuyucusu bu dizilimlere baktığında sadece sembolleri görmez. O anda kimin alanına girdiyse o kişinin kolektif bilinçaltında saklanan gizli bilgileri de hisseder. Bu okumalar tamamen sembol okuyucunun sezgilerinin ürünüdür. Tarota izin verdiğiniz zaman alanınız anında kartlara dökülür ve o anda ilham verdiğiniz kişiyle ayna olarak kartlarda kendinizi görürsünüz. Orada kartların tek tek anlamları değil de kocaman bir tablo yansır karşımıza. Nasıl aynaya baktığımızda organlarımızı ve duygularımızı tek tek görmeden bütün halimizle görüyorsak kendimizi tarot da öyle bir aynadır.

Bir kart destesi düşünün, öyle bir deste ki içinde aklınıza gelen tüm pozitif bilimler var, ezoterik sırlar var, tüm sorularınıza cevap var. Bir deste düşünün ki her kombinasyonda hücrelerinizde sakladığınız tüm gizli bilgilerin cevaplarını saklar haznesinde. Sadece sizin değil gelmiş geçmiş tüm toplumların tüm dinlerin ve bilgeliğin tüm sırlarını saklayan ve sembol okuyucuyla açığa çıkaran ve bunu mükemmel bir kusursuzluk ve uyumla yapan bu deste ancak kendisini seven kendisiyle uyumlanan ellerde çalışıyor. Hiçbir zamana ait olmayan, kaynağı ve gittiği yer belli olmayan bu kartlar bir resimden fazlası ve insanlığın bilincinin başlangıcıdır.

Benden bize, bizden tekrar bene giden yolculukta kişilere sunulan en temel en güzel en özel bilgeliktir.

Ben bir yolcuyum. En güzel durağım Tarot oldu. Sonra baktım ki zaten oradaymışım. Bu yolculuğun kendimle uyumlanan en güzel rotasının en güzel manzaralarını gördüm bu destelerde. Sonra sizlerle paylaşmaya niyet ettim. Bitmek bilmeyen Tarot okyanusunun belki de küçük bir damlasıydı heybemdekiler.

Bu günden itibaren kelimemin bana verdiği yetkiye dayanarak her hafta sizi güzel bir tarot yolculuğuna çıkaracağım. Şimdiden kemerleri bağlayın ve bu yolculukta bana eşlik etmenin keyfini yaşayın. İddia ediyorum ki buna değecek.

Bir sonraki durak Tarot’un zaman yolculuğunda ilk kullanıldığı uygarlıklar olacak. O zamana kadar içinizdeki kahramana iyi bakın. Sevgiler.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

3 Yorum

  1. Bengü

    Meraklısı için harika bir bilgi kaynağı olur bu yolculuk. Hem zevk alınan hem de kendi iç dünyamızla ilgili olan bu yazı dizisini şimdiden çok sevdim

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir