1 Eylül Yeniay Rüyaları

Tutulmalar Mevsimi’nde 1 Eylül’de Zodyak’ta Başak’ta, Yeniay doğuyor ve Güneş Tutuluyor. Yeniay Arketip Merkür’de Retro’da ama Aklın mesajcısı, Tanrıların Habercisi Merkür, çalışmanın, üretmenin,analizin, dünyaya kattığımız tüm enerjinin, sorumluluklarımızın deneyimlerini açıyor.

Güneş tutulması globalde her türlü bilginin, hepimizi ilgilendirdiği başlangıçlarla ilgili… Bu dönemde zihinsel olarak bireysel ve ortak alan kaynaklarımızı nasıl kullandığımızı, amaçlarımızı düşüneceğiz, gözden geçireceğiz. Başak zamanları hasat zamanlarıdır.

yeniayYeniay ve Güneş Tutulması büyük resmi ortaya çıkaran detaylarda kararlarımızı, ürettiklerimizi, düşüncelerimizi, duygularımızı ne kadar verimli kullandığımızı hasat edeceğimizi gösteriyor. Mitolojide tanrıların habercisi Hermes’in, yeraltı ve yerüstü arasında yolculuk edebiliyor olması,bilincimizin derinliklerinden, içeriden gelen potansiyellerimizin arketipsel karşılığıdır. Limitleri yıkımdan değil ilerlemeden verimlilikten yana zorlayabilmektir bazen… Hareket etmektir hedefe ama hangi hedefe?

Bu Yeniay Rüyalarının sembolizmasında iletişim sembolleri ve hareket sembolleri var. Yapamadığımız bir konuşmayı yapmaktan, bir yere yetişmeye çalışmaya ya da ışınlanmaya kadar değişik rüya sembolleri, zihinsel olarak çözüm araştıran veya ilham veren rüyalar olabilir. Danışanlarımla rüya okumalarında semboller kadar rüyadaki sezgilerin de rehberliğini deneyimledik. Rüyanın sezgisine, duygusuna güvenin, özellikle bir karar aşamasında, yol ayrımında iseniz… Bir de bu Yeniay rüyalarında özellikle örümcek var. Örümcek arketip olarak Tanrıça ile çok ilgili hem açık hem kapalı sembollerden, neler getiriyor izlemenizi öneririm.

Topaz, Mavi Akik, Yeşil Akik, Mavi ve Mor imgelemleri boğaz çakra, tepe çakra enerji ve şifa çalışmaları destekleyici olacaktır.  Yeniay iyinin, güzelin, barışın hasadı olsun!

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir