Balık yeniayı

10 Mart günü öğle saatlerinde Balık Burcunun 20 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Balık mistisizmini oldukça yoğun hissederken, değişken koşullara da uyum sağlamaya çalışacağız.

Ramazan müjdecisi bu yeniayda maneviyat ne kadar yüksek, kalp ne kadar açıksa, zihin de bir o kadar aktif ve de ayık. Aynı gün Merkür Koç Burcuna geçiyor ve gökyüzü resmen ”Eli karda, Gönlü yarda” olmak temasını işliyor. Uhrevi enerjiler ne kadar yoğun olursa olsun oyun alanı ”Dünya” olan insanoğlu için meseleler iş, kariyer, siyaset ve gizli saklı işler etrafında dönüp duruyor.

Balık yeniayı

En basit, en somut anlamda Balık kuvveleri, denizler, sular, yağışlar, bağımlılıklar, skandallar, gizemler, ilaçlar, sınırsızlık içeren davranışları gündemlerimize taşıyabilir. Özellikle Mars/Uranüs sert kontağının etkileri, finansal kriz, patlama, saldırı, deprem ve şiddet olayları şeklinde görülebilir. Bu görünüm patlamaya hazır bir bomba potansiyeli taşıyor. Ancak böylesine kutsal günlerde Hak Teala’nın ikramı olarak bize sunulan merhamete kulak verirsek işler korkulduğu gibi sonuçlanmayabilir. Çünkü Satürn Balık enerjisi bizleri gerçeklerden kopuk bir inançtan, kalbiyle akleden yüksek bir idrak seviyesine taşıyabilir. Böylelikle büyük resmi, büyük resmin içindeki ”Ben” i görüp hakikate yaklaşabiliriz. Böylece Dünya ile bağlarımızı ölçülü tutarak, içimizdeki erdemi ortaya çıkarabiliriz.

İnsanlık ihtiyacı olduğu zannıyla kendisine sunulan hemen her şeyin esiri olmakta. Yeniayla birlikte Balık enerjisinin pozitif yönlerini aktive ederek bırakmayı, her türlü esaretten kurtulmayı başarabiliriz. Maddi manevi bize yük olan bu fazlalıkları salıvermek ve fabrika ayarlarımıza dönebilmek gayet mümkün. Empati duygusunun arttığı bu zamanlarda biri için bir şey yapabilmek, yardım elini uzatabilmek yaşadığımız bu zor zamanların en büyük başarısı, en insana yakışan hareketidir.

Zaman zaman kendimizi iki alem arasına sıkışmış gibi hissetsek de sevginin ve anlayışın kazanacağı bir yeniay olmasını diliyorum. Ben hepimiz için bu ihtimali seçtim. Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir