Başak Burcunda Yeniay

Cumartesi sabahı 11.17’de Başak Burcunun 4 derecesinde bir Yeniay meydana geliyor.

Sağlık, hijyen, hasat, satış pazarlama, muhasebe, hizmet, tedarik zinciri, ayrıştırmak ve mükemmelleştirmek temalarını kapsayan enerjiler bireysel anlamda her birimizin haritasına göre farklı bir potansiyeli açığa çıkaracak. Nasıl ki Mars İkizler transitinin ilk günlerinde kaza haberleriyle kendini duyurdu ise Başak yeniayı da yani Güneşin Başak Burcu transiti de kollektif olarak Başağın ayrıştırıcı olma özelliğini ön plana çıkaracak gibi görünüyor.

Başak Burcunda Yeniay

Gökyüzü kombinasyonu hareketin kısıtlanması, sınırlandırılması fakat uzlaştırıcı, birleştirici fikirlerin destekleneceğini gösteriyor. Burada Güneş’i, Ay’ı ve Mars’ı kontrol eden Merkür’ün Terazi konumu, barışmaya, ortak kararlara, dayanışmaya, adalet ve hukuk mekanizmasına bağlı kalarak hareket edilmesi gerektiğini vurguluyor. Ayrıca da Karşılığı olmayan sözler vermek, yüksek riskli anlaşmalar yapmak, egoyu öne çıkarmak yerine uyum içerisinde ve eşit şartlarda bir arada kalabilmeyi vurguluyor.

Özel hayatlarımızdaki ilişkiler ve para ilişkisi içinde olduğumuz kimselerle olan durumlarımız Satürn vasıtasıyla sınavdan geçebilir. İlişkilerimizin planlarımızın dışında bir yerlere evrildiğine tanık olabiliriz. Büyük ölçüde sonlanma enerjisi taşıyan bu Yeniay huyluyu huysuzdan, tüylüyü tüysüzden ayıracak gibi. Derin bir nefes alıp dilini tutmak, az konuşup çok dinlemek, yavaşlamak ve hayatın kusurlarla güzel olduğuna dair bir inanç geliştirmeyi başarabilmek işimizi kolaylaştırabilir.

Ülke haritasında Yeniay skandallar, açığa çıkan kirli sözler ve olaylarla dolu. Aslında bu durum Marsın 7 aylık transiti boyunca hep peşimizde olacak. Yeniay yeniden hastane, salgın, hapishane, maden ocakları ve sağlık çalışanlarıyla ilgili konuları gündeme taşıyabilir. Ayrıca Ülkenin ulaşım ağı, eğitim öğretim, öğretmenler, gazeteciler, medya ve yayıncılık gibi konularında da fikir ayrılığı, sözlü agresyon ile mücadele etmesi gerekebilir.

Gerçek dışı para ve finansal politikalar, baskı ve kısıtlanmalar devam ederken, İktidar ve muhalefet arasındaki tartışma da büyüyor. Velhasıl sakin olmak, detaylardan kafamızı kaldırmak ve ağırlıklarımızdan kurtulmak zamanı…Sevgilerimle…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x