6 Aralık Haftası Kaçınılmaz Gerçekler

6 Aralık Haftası Kaçınılmaz Gerçekler;

An itibariyle Ay Balık’da; son derece değişken bir ruh halinde ilerliyor; Güneş, Plüton ve Satürn’le olan temasları, büyüyen Ay’ın güçlü ışığını yaşamımızda etkin biçimde hissedeceğimizi gösteriyor. Güneş bir yandan gittikçe Satürn’e yaklaşarak 2015 itibariyle ortaya çıkan konulardaki sorumluluk ve işlerde “bir şey yapma zorunluluğuna” dikkat çekiyor. Tüm bu ışığın altında bu geceyi ne yapmamız ve nasıl yapmamız gerektiği konusunda keskin iç görüler elde etmek için kullanabiliriz. İsteklerimiz için dışsal kaynakları zorlamamak ve kendi sorumluluklarımıza yönelerek çalışmak başarı getirecektir.

Özellikle bu hafta iş yaşamında ve hayati konularda son derece belirleyici deneyimlere hazırlıklı olabiliriz. Güneş – Satürn biraz da ‘Bu budur’, demek olduğundan, yoruma mahal vermeyen netleşmeler görülebilir. 19 Aralık Merkür Retrosu’ndan önce gökyüzü her şeyi netleştirip, sonuca bağlayan bir Dolunay hazırlıyor. Özellikle hukuksal konularda, eğitim konularında ve seyahatlerde yapılması gerekli işleri aksatmamakta yarar var. Hayatımızda Baba, eş figürü, patron ya da devletle ilgili meseleler öne çıkabilir, geçmişten gelen meseleler sonuca bağlanabilir. İrademizi doğru kullanmak için ihtiyaçlarımızı ikinci plana atacağımız günlerdeyiz. 14 Aralık’daki Dolunay’dan önce geliştirmekte olduğumuz konular neyse, o konularda işleri aksatmamalıyız.

aralik-astroloji

 

Aşk ve özel yaşamımızda ise ciddiyet, bir türlü eğlenememe, bağımsızlık hissiyatı ve yalnızlık temaları öne çıkabilir. İlişkilerde çiftler biraz kendini dinlemek ya da ilişkilerini ikinci plana atıp, dinlendirmek isteyebilirler. Mevcut sorunları konuşmak, tartışmak için Venüs’ün olumlu açıları yok ve Güneş de spot ışığını derin sorumluluk alanına yöneltmiş durumda. Yani ilişkilerimizi geliştirmek için yapılacak konuşmaları vs. Dolunay’daki karşıtlıktan sonrasına bırakmak, örneğin Dolunay’dan bir iki gün sonrası gibi, isabetli olacaktır. Bugünlerde sorunlar olduğundan büyük ya da aşılması zor görülebilir ve karamsar karar ve tutumlar ilişkiye hasar verebilir. – Ayrılıp, iki gün sonra retroda dönmeyi istemeyiz. 😀 – Dolunay 14 Aralık’da Merkür Retrosu ise 19’unda başlıyor; bu zaman dilimi Venüs’ün güzel açılarıyla, ilişkileri genişletme, ciddileştirme, güzelleştirme gibi temalarda destek veriyor olacak. Dolayısıyla mum ışığı, hediyeler ve kredi kartı ekstreleri, gibi temaları bu arada çözümleyebiliriz.

Merkür geri hareketini 8 Ocak’da tamamlıyor. Dolayısıyla yeni yıla haberleşme ve iletişimde aksaklıklarla mı giriyoruz? Diye düşünebiliriz. Ancak Merkür’ün dispozitörü Satürn en büyük hareketini bu hafta – 10 Aralık’da tam zirvesi – gerçekleştirdiğinden, yılbaşına geldiğimizde önemli gerilimleri geride bırakmış oluyoruz. Yeni yıl haritasında ilginç görünümler var, bir sonraki yazıda en sevdiğim şey yeni yıl zamanları olduğu için uzun uzun yazacağım. Ondan önce yaşadığımız şu anın kalitesini iyi sindirirsek, zamanı kontrol etmeyi bırakıp içine girersek, bu Güneş – Satürn kavuşumu genetik olarak aileden, ruhsal olarak da kendi seçimlerimiz ve davranışlarımızdan gelen sağlıksız eğilimleri onarmak, yaşamı tam olarak alabilmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Bazen muhteşem fırsatlar şapkayı elimize alıp düşünürken beliriverir. O anlardan birindeyiz.

kacinilmaz-gercekler

Göksel durumlar nedeniyle havalarda soğuma, psikolojide tekrar eden sorunların yüzeye çıkması, baba – evlat ve iş – motivasyon konuları ön plana çıkabilir. Kalbimizle ilgili hangi sorumlulukları aldık, hangi işleri başardık, hangilerinde başarısız olduk gibi temalar da aktif olduğundan oldukça ciddi ve sağlığa kavuşmaya yönelik çalışmalar verimlilik getirebilir. Bazen motivasyon kaybı, yalnız hissetme, soğuma riskleri olsa da tekrarlayan kalıpları kırmak ve sağlık yaratmak için güzel bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Güneş’i gökyüzünün kalbi olarak düşürsek, kalbimize nasıl baktık, doğarken hissettiğimiz neşe ve sorumluluk yönünde mi ilerledik, kendimizle nasıl ilişki kurduk, tüm bunlar görünür olacağından, belki daha mutlu bir yaşam ve ölüm için değiştireceğimiz makaslar da olabilir. Gündem de oldukça hareketli olacaktır bu tarihlerde ancak kendi gündemimiz ile iyileşme yaratabiliriz.

Zamanı en güzel biçimde gerçekleştirdiğimiz,

Kendimizi içimize sindirdiğimiz günler olsun.

Işık Olsun. . .

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir