Ben ve Hayat

4 Aralık 2021 Cumartesi  Saat: 10.42 / 12 D Yay Burcu’nda Güneş Tutulması

Bu tarihi bir yere not alın. Artık bir daha hiç birşeyin hayatımızda eskisi gibi olamayacağını daha net anladığımız bir bilinç  değişikiliğinin tutulmasına giriyoruz tüm dünya olarak. Güneş tutulmalarında hayatımızda yeni bir devre başlar. Bilincimizin varlığımızın özü olan Güneş’in önüne  Ay (duygularımız, ruhumuz, nefsimiz) gelir yani duygularımız ve mantıklı olan yönümüz aynı hizaya gelir eşitlenir Ay öyle güçlü görünür ki  (dünyadan baktığımız zaman) bilincin ışığını dönüş hızı zamanınca keser Güneş ile bir olur (duygularımız ve mantığımız birbirleriyle aynı fikirde olur) ve hayatımıza bu şekilde devam etme kararı alırız. Bir anlamda Güneş Tutulmaları hayatımızda bize devrim yaptırmak ister. Yay Burcu’ndaki bu tutulma hayatımızı  daha yüksek ahlaki değerlere bağlı yaşamak ya da bir ideolojide kendimizi var etmek istememizdir. Üstelik Güneşin hemen yanında Vesta Astroidi var o da içimizdeki ‘ilahi ateş’tir. O da Yay Burcu’nda. Jüpiter hayatın daha ahlaki yönünü  bir üst algımızdaki yaşam biçimini temsil eder etik olandır. Bizim içimizdeki etik algımızla enerjisel düzlemde bağ kurar.Kova Burcunda ise bunu (toplumsal değerler) üzerinden zihinsel olarak yapar. Zihnimizin en etik olan sabitelerinden biridir. Hayatımızda yaşadığımız her şeyi düşünsel olarak kendi içimizdeki ahlaki değerler üzerinden anlar,  yorumlar, tespit eder  ya da yargılarız bunun tepkisini de duygusal olarak tepkilerimizle veririz.

4 Aralık 2021 Cumartesi  Saat: 10.42 / 12 D Yay Burcu’nda Güneş Tutulması

Bu tutulma Ay düğümlerinin (ruhumuzun izlediği yol)  GAD (zayıf noktalarımız, bencil tarafımız, kendimizde dönüştürmek istediğimiz taraflarımız ) yönünde  artık eskiden gelen ne varsa takıntı olarak hepsiyle yüzleşme ve artık bırakma zamanı diyor.  Mantıklı tarafımızla (Güneş-Yay) ile daha yeni kavuşan düşüncelerimiz (Merkür-Yay) aydınlandı. Bir şeyleri fark ettik artık fark ettiğimiz şeyleri uygulama zamanı çünkü Mars yani içgüdüsel isteklerimiz, eylemlerimiz, tavırlarımız, içimizdeki kahraman Neptün ile üçgen bir ilişki içinde. Neptün içimizdeki ilahi merhameti ve ilahi bilinci temsil eder. Buradan Neptün’ün atmosferinden yağmur diye yağan pırıl pırıl elmaslara o saflığa selam gönderelim…  Neptün bize bir armağandır aslında ilahi sezgilerimiz ve kalbimizin yumuşak tarafıdır. Mars ile bir arada olunca kendi ‘öz’ün-varlığın için-kendi iyiliğin için’ bir şeyler yap der. Üstelik Mars 11. Evde toplum içindeki eylemlerimizi anlatıyor ve bu enerji akışı 12. Evde yani ruhumuzun ateşinde oluyor içsel bir istek gibi. Hatalarımızdan ders alıp ilerleme zamanı eğer yapamazsak Ay Düğümleri Boğa-Akrep aksına geçtiği zaman ‘kendi manevi değerimizi’ arayacağımız bir döneme gireceğiz onun ön hazırlığı bu tutulma. Bu önemli bir konu…

Venüs yani hayattan keyif aldığımız her şey, kendimizden memnuniyetimiz, ilişkilerimiz, sakin ve mantıklı olarak Oğlak Burcu’nun serin toprağının duygusunda ilerliyor.  Duygularımızı çok göstermek istemediğimiz  için güçlü görünüyoruz  hayatın görünen  tarafına daha ağırlık veren bir bakış açısı bir şeyleri karşılıklı güvenle zaman içinde inşaa etmekle ilgili. Plüton içimizdeki Hades 3 derece yakınlıkla Venüs ile  kavuşuma gidiyor. Eğer içimizde biriktirdiğimiz öfkeler varsa patlama zamanına yaklaşıyor yok ise güvenmenin verdiği güç ile daha sıkı bağlanan ilişkiler, ilişkilerin daha ileri seviyeye taşınması ya da duygusal olarak kendimizi gerçek anlamda eminlikten doğan güçle daha güçlü hissettirebilir. İçimizdeki bu güç hissetme güdüsünü başkalarını ezerek ya da manipüle etme yoluyla hissetmeye de meğilliysek eğer Satürn-Uranüs karesi nedeniyle izin vermeyeceğini anlatıyor. Jüpiter ilahi kanunları koyan Satürn ise kontrol edendir tavırlarından sen sorumlusun eylemlerini düzelt  diyendir. Ayrıca Satürn’ün MC’ye olan karesi (hayatımızın zirve noktası) ile irade göstermemiz gerektiğini söylüyor. Venüs’ün Ay ile septin açısı, duygularımızı ilişkilerimiz üzerinde  takıntı  haline getirmeye meğilli olduğumuzu, Mc-Hades ve Pallas arasındaki büyük su üçgeni (Yengeç-Akrep-Balık) duygusal olarak bilinç altımızda sakladığımız ne varsa kendimize yoğunlaşırsak  bunu sezgilerimizle fark edip artık dönüşüp şifalanmak için çok güzel bir duygusal olanak sunuyor.

Mars’ın Plüton ile olan 60’lık açısıyla kendimiz için bir şeyler yapmak istemekte hırslı olabileceğimizi,  düşüncelerimizin (Merkür) Neptün ile kare açısı gerçekçi olmayan hayallerin peşinden gitmiyorsak eğer sezgilerimize güvenmemizi, eğer gidiyorsak en kısa zamanda bunu fark edelim istiyor. Güneş ile Uranüs 150’lik açısı rahatsızlık hissetirir. Neden olduğunu anlamadığımız mantığımıza oturmayan bir şeylerin bizi zihinsel rahatsız ettiğini anlatır. Bu durum kontrolsüz tepkisel eylemlerimize  tavırlara yol açabilir.  Jüpiter ile Mars’n kare açısı ki burada Mars’ımız tepkilemiz tavırlarımız  öfkeli ise (Akrep Burcu) öfkeyle yapılan şeylerin pek hayır getirmeyeceğini de anlatıyor.

Haritanın dip noktasında Koç Burcu var. Koç Burcu ‘ben’lik algımızdır. Kendimiz için eylemsel olarak bişeyler yapmaya başlamak demektir. İlk atılan adım ya da yeni doğan bebek gibi bir hayatın başladığını temsil eder. Kendimizi duygusal olarak güvende ve emin hissetmemiz için artık kendimizin daha iyi halini ortaya koymak çin ‘kendiniz için doğru şeyler yapın adil olun’ diyor hemen karşıt burcu Terzi’den bütün dünyaya tabii ki kişisel olarak bize de. Eski halinizi bırakın yeni bakış açısıyla yeni bir hayata başlayın der gibi çünkü bu tutulmadan sonra değişecek olan Ay düğümleri bize ‘kendin için bişeyler yaparken bunu ne kadar bencilce yaptın’ diye soracak yukarıda da bahsetmiştim.

Dünyevi olarak ise Yay Burcu’nun temsil ettiği görünen yüzü göçmenler, yabancılar, dini konular, akademik ilim bilim konuları, belki başka var oluş biçimleri tanıyacağımız, eğitim, yabancı kültürler, ticaret gibi konuların daha belirgin olacağı bir dönem yaşayabiliriz.

Kişisel olarak ise haritamızla Yay Burcu’nun kestiği ev hareketlenecektir. Değişken Burçlar için de İkizler-Balık-Başak için ise bu etkiler tesirli.

Yay Burcu’ndaki Güneş Tutulması hepimize hayırlı farkındalıklar getirsin.

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir