Akrep Yeni Ayı

28 Ekim Pazartesi sabah saatlerinde Akrep burcunun 4.25 derecesinde bir yeni ay yaşayacağız. Uranüs’le karşıt açı içerisinde yenilikler ve aşırılıklar içeren bir yeni ay bu. İstem dışı yaşayacağımız pek çok olayla kişisel olarak derin bir dönüşüme zorlanacağız.

Akrep Yeni Ayı

Ani bitiş ve başlangıçlar yoluyla bir zorunlu uyanış, bir yenilenme bekliyor hepimizi.  Akrep burcu kişisel haritalarınızda hangi eve düşüyorsa o evin temsil ettiği konularda kriz içeren fakat bizim yeni bir rota belirlememize sebep olacak gündemler kapınızı çalacak demektir. Boğa’nın finansal konularda yaratacağı sıra dışı durumlar, krizle yaşamaya alışık olan Akrep burcunu bir kez daha öldürmeye sonra diriltmeye zorlayacak.

Mars-Satürn kontağı aşk ve ortaklı ilişkilerde bazı gizli kalmış meseleleri gün yüzüne çıkararak olayı güç savaşlarına döndürebilir.  Yeni ayın ilerleyen günlerinde Mars’ın Plüton’la ilişkisi ise içimizde o hiç uyandırmak istemediğimiz acımasız tarafımızı çalıştırabilir. Hemen peşinden başlayacak Merkür Retro’su adeta şu yaşayacak olduğumuz bizi ters düz eden yeni gelişmeler üzerine bir durup düşünmemiz için gönderilmiş bir can simidi gibi.

Akrep yeni ayı SYRMA sabit yıldızından etkileniyor. Musa ve Muhammed peygamberlerin haritalarında ön plana çıktığı söylenen bu yıldız Yunanca’da ”çok büyük ruhsal güç” ve Arapça’da da Allah’ın ”çok bağışlayan” anlamına gelen ”Gaffar” ismiyle birlikte anılıyor. Ne güzel bir tamamlanma değil mi? Bu yeni ay hem affetmeyi hem de affedilmeyi içeren enerjiler barındırıyor demek ki. Neptün-Satürn ikilisi hem görünen alemle görünmeyen alem arasında denge kurabilmek, hem de sanatçıların ilham perilerini adrese teslim etmek için komut bekliyor.

Venüs’ün pozisyonu ise paraya, aşka ve güce ait yeni zihinsel sorgulamalar içerisine sokabilir bizi. 11 Kasım Boğa Dolunayında neyi ne kadar becerebildiğimize kuşbakışı bakabileceğiz.  O vakte kadar enerjileri doğru kullanabilmeyi ve en doğru seçimleri yapabilmeyi diledim hepimiz için…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir