Balık Yeniayı

23 Şubat’ta Balık burcunun 4 derecesinde bir yeniay meydana geliyor. Böylece Neptün ve Retro Merkür ile birlikte Oğlak’ın yanı sıra bir balık stelyumu da oluşmuş oluyor. Transit Mars ve Uranüs’ün de yeniayı beslediğini görüyoruz.

Oğlak Mars’ının koordine edilmiş hareket enerjisiyle, Boğadaki Uranüs’ün sıra dışı maddi ve dünyevi kazanç anlayışı birleşip balığın sınırsızlığına karışınca ortaya melez bir Balık bakış açısı çıkabilir. Demek istediğim şudur ki toprağın suya karıştığı yerde ortaya çıkan çamuru harç niyetine kullanıp güzel işlere imza atmak mümkün olabilir.

balık yeniayı

Anın haritasında 7. evde meydana gelen yeniay ilişkilere ruhsallık katmaya gelmiş gibi görünüyor. Yeniay yükselen Başak etkisiyle de ”Biz” olmayı ancak birbirimiz için çaba göstererek, yine birbirimize hizmet ederek başarabileceğimize işaret ediyor. Jüpiter-Neptün kontağı inançlarla ilgili konuların ön plana çıkacağını gösterirken aynı zamanda müthiş bir ruhsal güç ve ilham da vermekte.

Ancak Balık enerjisi süptil alanda hizmet vermeli dünyevi planda kullanılırken kotası sınırı belirlenmeli yoksa negatife çok kolay dönüşebilir. İşin komik tarafı bunu kendisi de fark edemez… Yanı sıra Venüs’ün sırasıyla Oğlak burcundaki gezegenlerle sert teması özellikle parasal konularda, spekülasyon içeren durumlarda olumsuz bir hava estirebilir.

Ülke haritasında ise bu görünüm paranın en çok dış ilişkilere ve sınır güvenliğine harcanacağına işaret ediyor. Zaten yeniay enerjisi ülkenin uluslararası hukuk, din politikası, deniz ve hava yollarıyla üniversiteleri temsil eden 9. evinde meydana geliyor. Bu konularla ilgili atılacak adımların sonuçlarını 9 Marttaki Başak dolunayında almış olacağız. O zamana kadar, empati, paylaşma, ilahi olana teslim olma konularıyla haşır neşir olacağız gibi görünüyor…

O halde ne diyelim… Balığın merhameti sarsın dört bir yanımızı…
Sevgilerimle…

Ebru Pala Instagram Hesabı : @yildizsepeti_

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x