Başak Burcu’nda Dolunay

8 derece Başak Burcunda gerçekleşecek olan dolunay hayatımızda hangi detayları atlıyoruz ya da hangi detaylarda boğulup ana fikirden uzaklaşıyoruz onları fark etmemizi sağlayacak. Farkındalık diyorum çünkü hem An Haritasının hem de dolunay yöneticisinin Merkür olması aklın ayırıcı gücünün bünyelere hakim olması gerekliliğini getiriyor akıllara.

Başak Burcu’nda Dolunay

Retro’su biten Merkür artık durağan konuları hareketlendirebilir. Retro zamanını kendine odaklanarak kendi eksikliklerini görmek üzere geçiren kişilerin Başak Dolunayında yüksek bir farkındalığa ulaşması beklenebilir. Bedensel ve ruhsal ihtiyaçlar, sağlığımız, günlük rutinlerimiz, birlikte çalıştığımız kişiler, bağımlılıklarımız ve hizmet etme anlayışımıza dair her ayrıntı gözler önüne seriliyor. Bu sebeple de bu konulara ilişkin tamamsa tamam, devamsa da devam kararları alınabilir.

Halihazırda yaşanmakta olan ya da ufukta beliren aşk ya da beraberlik potansiyeline Başak titizliğiyle yaklaşmak gerekir. ”Rüya gibi bir ilişki yaşıyorum” ya da aslında ”Bir rüyada mı yaşıyorum” arasındaki farkı fark edebilmek için gerekli tüm doğru enerji akışı devrede. Mars/Plüton kontağı ruhsal ve fiziksel manada büyük bir güç potansiyeli oluşturuyor. Bu toprak kararlılığı olayları etkin bir şekilde yönetebilme azmini veriyor. Bu doğru kullanıldığında çok verimli bir kaynak oluşturuyor. Boğa Burcundaki Uranüs’ün dolunaya destek açısı sürpriz beklentisi verebilir bizlere.

Ancak gizemli bir yerde oluşu sürprizin çok bilinmeyenli bir denklem olarak gelebileceğine de işaret ediyor. Ülke haritasında Ay Düğümleri üzerinde gerçekleşecek olan dolunay bazı önüne geçilemez olaylar açısından düğmeye basıyor olabilir. Eğitim öğretim, deniz ve hava yolları, uluslararası ticaret ve bilimsel gelişmelerle ilgili konular gündem yapabilir. Mecliste askeri, hukuksal ve bankacılık finans konularında yeni kararlar alınması beklenebilir.

Satürn/Uranüs karesi devam ederken ülkenin dış borçlar, vergiler, doğal afet, toplu ölümler gibi anlamları taşıyan 8. evdeki sıkıntılı görünümü risk oluşturmaya devam ediyor.

Önümüzdeki iki hafta boyunca bu etkiler altında olacağız. Ruh ve bedensel sağlığımızın tam bir denge halinde olmasını diliyorum. Sevgiler.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir